Kvaliteta Philips televizij

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Berem tako malo po forumih, pa se mi dozdeva, da ta znamka glede TV ni čist cool. V čem je sploh fora - se kvarijo, slaba slika ali kaj drugega. Recimo sem videl ta model PHILIPS 55PUH6101 (4K) za <700€, pa se ga človek boji kupiti. Je res slaba znamka Philips ali sem si ustvaril napačno mnenje?
confused-1.gif


Doma imamo Samsunga , pa LG (LCD) starega več kot 10 let, pa dalata oba ko urca - brez okvar ali vidnega poslabšanja slike. Ali Philips res zaostaja po kvaliteti za recimo tema dvema znamkama in se je v bistvu za izognit Philipsu, če hočeš imet mir nekaj časa?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
Težko je kupiti da bi imel mir nekaj časa...oled, hdr, 4k, 8k...nonstop novosti ki te prislijo da kupiš not TV vsake nekaj let
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik TurboD pravi:
Doma imamo Samsunga , pa LG (LCD) starega več kot 10 let, pa dalata oba ko urca - brez okvar ali vidnega poslabšanja slike. Ali Philips res zaostaja po kvaliteti za recimo tema dvema znamkama in se je v bistvu za izognit Philipsu, če hočeš imet mir nekaj časa?
Nah, pri nas imamo 3 philipse, lepo delajo že od uvedbe DVBT, sive lase delajo le, ko hočeš pogledati kako fotko ali filmček preko USB.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Moja mama ima nekega Phillipsa 32 col. Slika je ok, ostalo pa v kurcu, predvsem odzivnost menijev, EPG izgleda kot bruhanje. Take malenkosti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.986
9.102
113
39
MB
zdaj odvisno pač koga vprašaš
smile-1.gif


slika bi jaz rekel, da je slabša kot na philipsih 10+ let nazaj, ko je bila znamka top, je pa to na račun tega, da je tv postal podobno kot liter mleka, čist potrošniška roba, zato tud v vseh tvjih kar jih vidiš razstavljene v kaki večji trgovini gledaš v 3-4 različne panele, vsaka znamka pač doda svoje tehnologije za prikazovanje barv itd
smile-1.gif



Philips tvji, tudi več ne spadajo v philips krovno podjetje, ampak se je segment odprodal, podobno kot tudi še nekaj ostalih (audio) philips se fokusira predvsem na medical sektor
Lastnik blagovne znamke je TP Vision, ki je podružnica TPV Technology ki je eden izmed največjih proizvajalcev LCD zaslonov na svetu, in si lasti tudi druge blagovne znamke.
TP Vision ima sedež na Nizozemskem, proizvodnja pa je na Poljskem
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Se strinjam, software je obupno počasen vsaj pri teh katere sem sprobal.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
No, moje izkušnje. Dobri 2 leti nazaj sem kupil njihov flagship TV 65PUS9809, 3d, 4k, 4 stranski ambilight, Android,... ni da ni. Že takoj od začetka je tv zmrzoval med iskanjem kabelskih kanalov. Po pregovarjanju s servisom, da 65'', 25kg težke beštije 1 teden od nakupa ne bom sam nosil do servisa, so končno izvolili priti po TV. Seveda je bilo na koncu TEST OK! Ker sem vmes prešaltal na Siol TV in kabla nisem več uporabljal sem na to pozabil. TV je vsake toliko sam od sebe ugasnil, vsake toliko se ni prižgal,... take zabavne malenkosti ampak ok, se mi ni dalo spet ubadati s servisom, itak sem imel podaljšano 5-letno garancijo. No po slabih 2 letih je crknila osvetlitev. Na servisu so me najprej 1 teden nategovali, kdaj bodo prišli po tv, nato pa so mi javili, da bo itak trajalo 3 tedne!?!?!?!
stupid-1.gif
da dobijo nadomestni panel in da naj ta čas TV pač uporabljam kolikor se ga da, potem pa bodo v parih dneh zamenjali panel. Seveda po 3 tednih od njih niti glasu, jaz pa sem bil v tujini. Ko sem prišel 4. teden nazaj so mi po mojem klicu, ugotovili, da tega panela sploh ni več v proizvodnji in naj si izberem drug model ali vračilo kupnine.
Ko bi človek mislil, da se je s tem vse uredilo bi se precej motil.
Prvo smo ugotovili, da TV-ja z enakimi ali boljšimi karakteristikami nimajo, potem sem se končno odločil za en drug model (aja najprej so mi ponudili kot zamenjavo TV, ki je bil precej slabši in cca. 2x cenejši, kot je bil na začetku moj). Po 14 dneh so mi uspeli javiti, da tega modela za katerega sem se odločil ne morejo dobiti in naj izberem kaj drugega, seveda sem izbral drugega... Po enem tednu so me klicali tisti dan, ko bi ga morali dostaviti, da so ravno prodali zadnji kos in da je ta model EOL in jih ne dobijo več (ne, ne hecam se). Ok, izberem 3. model in se nekako dogovorimo, da bom dobil še kar zraven. Kakšen drug aparat ali kaj drugega za razliko v ceni. Torej izbral sem 65PUS7901, slika je res super, Androida ne uporabljam, za multimedio imam itak Shielda in NAS, malo pogrešam edino 4 stranski ambilight. Zaenkrat TV celo dela BP. V glavnem slika je ok, softver je bolj tako-tako ampak se mi zdi da je že dokaj OK, servis in poprodajne storitve so pa KATASTROFA!.

In preden me povprašate po mojem duševnem zdravju in zakaj nisem zahteval takoj denarja nazaj.
1. Ambilight mi je res super in bi ga full pogrešal.
2. TV sem dobil nekako po vezah in nisem želel kaj preveč komplicirati in delati problemov, ampak...

No sedaj samo še čakam da se zmenimo kaj bom še dobil zraven, ampak ker to čakam že par mesecev, bom očitno spet moral težiti, zato da dosežem kar mi pač pripada.
redface-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
No, jaz imam Philipsa 42PUS7809 od junija 2014 in je vse OK kar se tiče same slike, zvoka. Kar mi pa ni všeč pa je vmesnik, ki je obupno počasen in šteka. So pa potem naslednje serije Philipsa že imele Android pa kot berem tudi ni nek biser...
Sam težav, da bi moral klicati servis, na srečo še nisem imel. Tok, tok.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Moja izkušnja s serijo 7 letnik 2015 je podobna Guinnessovi. Počasnost, samovolja in katastrofa na servisu. Serija 6 letnik 2016 mi dela stabilno a še vedno počasi. Želel sem si Kodi, zato sem rinil v android TV. Ambilight je edina svetla (dobesedno) točka Philipsa, vse ostalo je povprečno ali slabo.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Sam imam dva 42 palčna tv-ja (no enega starša) še iz leta 08 in 09. Po vsem tem času oba delata bp, nista niti izgubila na svetilnosti, pa nimata led osvetlitve. SD programe jim dela precej težav, slika ni tako lepa kot pri novejših televizorjih. Od žene imam LG star 4 leta, pa sd programe vrhunsko prikazuje, da pomisliš da gledaš vsaj 720p.
Ko sem že mislil menjati tv, me je pri novih razočarala svetilnost, prav tako ta novejši LG od žene ne pride do takega izraza, kot jo prikazujeta ta moja philipsa. V trgovini me noben ni prepričal, pa tudi če si izklopil varčevanje energije.
Na mojo srečo v ločljivosti 720 in 1080 odlično prikazujeta in tudi programi so zdaj večinoma v hd, tako da bosta še služila. Očitno so včasih znali narediti tv, novi lastniki pa ne...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
j OK, servis in poprodajne storitve so pa KATASTROFA!.

Kake so prodajne storitve nimam pojma. Lahko da tudi panel res ni za dobit, če je bila tovarniška napaka in so garancijske rezerve hitro pošle.

Ampak jaz imam doma 9 let star 720p Philips in je crknil, ko se je poleti zunaj bliskalo. Ker je bajta zavarovana sem rekel, klinc preden ga zabrišem v kanto, grem vseeno probat na servis. In glej ga zlomka, zamenjali so neko celo plato. Okvarjeno pa priložili, torej okvarjene ne gredo nazaj v popravilo.. Na koncu pozitivno presenečen.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Citat:

Ampak jaz imam doma 9 let star 720p Philips in je crknil, ko se je poleti zunaj bliskalo. Ker je bajta zavarovana sem rekel, klinc preden ga zabrišem v kanto, grem vseeno probat na servis. In glej ga zlomka, zamenjali so neko celo plato. Okvarjeno pa priložili, torej okvarjene ne gredo nazaj v popravilo.. Na koncu pozitivno presenečen.



Meni pa v 45 dneh niso mogli zamenjati plate aktualnega modela...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Človek ne more verjet, da v času interneta ljudje še vedno grejo in kupijo philips.

No, saj sam sem bil isti bedak
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ,

sam imam Philipsa (serija 7, tristranski ambilight), v familiji pa še ene 5-6komadov - nikoli problemov z njimi. Meni vse "težavice" (obupen vmesnik, včasih se je ugašal) odtehta Ambilight, zato niti ne gledam drugih znamk.

Lp
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Menu je katastrofa.....imel 42PUS7809 model 1 mesec, prodal naprej.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Jaz sem reč pripeljal domov v petek in šele v ponedeljek sem ga lahko naštelal. Je namreč ob vsakem zagonu zmrznil, ker se jim je usul tisti njihov smart server
hysterical-1.gif
Prvega pol leta sem moral dnevno vlečt kabel za štrom ven, ker je reč zmrzovala vsak dan. Potem so končno izdali fw, ki se ni več za vsak klinac sesul. Plus jaz sem nehal drkat (nedelujoče) funkcije tvja, da se ja ne bi obesil.

Tega, da rabi ob zagonu 2 minute preden začne reagirat na tipke niso odpravili nikdar. Med stopnjo glasnosti 10 in 11 je razlike vsaj 50%. Tega tudi nikdar niso odpravili. Hroščev je toliko, da bi jih moral naštevat na parih straneh. Npr. posebej tečno je, da spremeni nastavljen format slike, ko greš v smart menu. Ko spremeniš format nazaj pofuka barve. Mislim, reč je nora. Po mojem nimajo absolutno nobenega testiranja, fw jim pa programirajo opice.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
hermann, to kar si napisal, sem jaz napisal (sicer manj direktno) na njihovo uradno stran (philips.si) pod mnenja uporabnikov in začuda so moje mnenje objavili. Sedaj ga sicer ni več, ker dotičnega modela ni več v ponudbi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
Meni je philips 65pus7101 super, kar se tiče kvalitete in vsega ostalega, edino android TV je porazen, za kar pa ne vem če je kriv Philips ali pač android sam? Je pa res, da uporabljam kodi, etc, kar ponavadi zašteka ravno tam, če bi gledal samo kabelsko TV, je top. Pa še soundbar deluje b.p. preko easylinka.