Kva je zdej z uvozniki - jih res počasi lovijo?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
že res da je to dobro za nas kupce, hkrati pa nam rit ploska ko vidimo da nekdo državo nategne. Problem teh lulekov je da so čisto zjebali trg rabljenih avtomobilov. Če ti svojega legalno kupljenega prodajaš po normalni tržni ceni, je tvoj voz precej dražji od njegovega
smirk-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Zdaj bo problem ko bojo ljudje te avte začeli prodajat ko ne bo noben takega hotel kupit. Tu bo nastala težava! Prodajali se bojo po prepričljivo nižji ceni kot pa tisti isti avtomobili ki so bili kupljeni v SLO!
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Zdaj bo problem ko bojo ljudje te avte začeli prodajat ko ne bo noben takega hotel kupit. Tu bo nastala težava! Prodajali se bojo po prepričljivo nižji ceni kot pa tisti isti avtomobili ki so bili kupljeni v SLO!

Ce meni firma X uvozi avta in jaz imam fakturo da sem njim plačal davek, ta firma X pa davka ne placa naprej državi, oni meni kot lastniku avta ne morejo nic, ker jaz imam fakturo da je DDV plačan.

Kar pa se tiče plačevanja davkov in neplačevanja. Res na veliko lovijo švercarje z avti ki niso placeval davka. Drugače pa moje mnenje, bila je luknja oziroma še vedno je luknja v zakonu, oni so to le izkoristili. Kaj bodo zdaj preganjali nekoga ki je iznajdliv. Da lova pade v žep moraš itak vedno it po robu.

Pa da nebo kdo mislo nisem jaz nikoli uvažal avte in se ukvarjal s temi DDVji, ampak moje mnenje je da če je bila luknja v zakonu naj raje luknjo zapolnijo, kot pa da preganjajo iznajdlive ljudi.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Si gledal kdaj avtomobile v nemčji ali belgiji? Sej te ne napadam sam povedal bi ti rad da se ugodno avti dobijo isti, ki so voženi! Ni rečeno da bo avto z 200 tisoč+ zajebaval niti slučajno! Sam sem že videl avto skoraj nov z 180.000 pa sem rekel dilerju v belgiji a je ta v avtu stanoval? Drugače 5 let nazaj je bil to pravi biznis tut sam sem jih par (ne veliko) uvozi pa zbil kilometre da je bilo lepše za slišat slovenci smo pač občutljivi na število kilometrov! Sam imam pri hiši 3 avtomobile pa nobeden ni uvožen! To verjetno tut nekaj pove!

Jaz sem se vsak svoj avto po 1 letu prodal za več kot sem dal zanj .

to tudi nekaj pove.

Ce kupim novega,bom v letu zgubil 25-30% .
Avto menjam na 1 leto oz. max 2 leti.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že lansko leto naj bi policija delala veliko akcijo, na največjem udaru naj bi bil Paleste plus iz Viča, kolegica kupila pri njih avto in je tud že bila na zaslišanju na policiji.

Kokr vem niso plačeval davka ob uvozu avtomobilov iz tujine?

Men je vseeno ce placajo al pa ne, stranka je davek plačala kar je tudi izkazano na računu.

Upam da jih ne dobijo,ker Paleste res pripelje lepo ohranjene, opremljene in predvsem dobre avtomobile.

Ja, saj razumem, da je tebi vseeno ali so ga plačali ali ne. Prav tako bo kupcu vseeno, ko boš ti ta avto prodajal naprej. Me prav zanima kako mu boš razložil, da mora plačati še davek od novega vozila.

Sicer so pa policisti v Lescah nedavno nazaj zasegli večje število Toyot. Baje naj bi bile pripeljane iz Italije (tam so bile ukradene).
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Ko so Simiča (direktorja Dursa) vprašali, če bodo kupci morali vrniti DDV, je dejal nekaj v smislu, da bi kupcu moralo biti sumljivo, če je bila tako nizka cena. Kaj sedaj to pomeni pa ne vem.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Ko so Simiča (direktorja Dursa) vprašali, če bodo kupci morali vrniti DDV, je dejal nekaj v smislu, da bi kupcu moralo biti sumljivo, če je bila tako nizka cena. Kaj sedaj to pomeni pa ne vem.

Vsak ki kupi dobi fakturo in na fakturi specifično piše če zajema DDV ali ne. Če je on plačal DDV, tisti pa državi ni plačal DDV, potem je v prekršku tisti ki ga ni plačal in ne tisti, ki ga je placal..
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Ne vem no po moje je to kar težka naloga! Kupec je pač kupo in če ma račun je tam DDV! Kot kupca pa če je cena nizka a pol če kaj kupim v akciji v trgovini bi moral pomislit da trgovec švingla z DDV - jem!
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
že res da je to dobro za nas kupce, hkrati pa nam rit ploska ko vidimo da nekdo državo nategne. Problem teh lulekov je da so čisto zjebali trg rabljenih avtomobilov. Če ti svojega legalno kupljenega prodajaš po normalni tržni ceni, je tvoj voz precej dražji od njegovega
smirk-1.gif
Trg in cene rabljenih avtomobilov ja že tako ali tako v riti. Pa ne zaradi uvoza in davka ampak zaradi prfuknjenih zavarovalnic!
stupid-1.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Ne vem no po moje je to kar težka naloga! Kupec je pač kupo in če ma račun je tam DDV! Kot kupca pa če je cena nizka a pol če kaj kupim v akciji v trgovini bi moral pomislit da trgovec švingla z DDV - jem!

Saj jaz tudi ne verjamem, da bodo od fizičnih oseb izterjali DDV. Verjetno nas je hotel samo malo prestrašit
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.374
5.889
113
pri taščici
A niso nekoč pri nafti mučkali s trošarinami. Država je lovila končne kupce in ne slamnata podjetja, preko katerih se je trošarina igubila na poti do države.

Kako to misliš pofuknjenih zavarovalnic.
Imam pa občutek da manjši avti presenetljivo dobro držijo ceno(4 leta star izgubi 40% vrednosti če je uvožen, če pa je SLO pa 30%.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Ko boš začel plačevati davke, boš drugače razmišljal.
smirk-1.gif
Ravno zaradi tega, ker plačujem davke, tako razmišljam. Poleg tega država ni nič oškodovana, saj ni nič dala zraven, le zaslužila je oziroma bo malo manj (zaslužek bo še kasneje, saj bo treba te avtomobile nato še registrirati, kupovati bencin, itd...).
Prst gor za mojstre.
cheer.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:

Upamo lahko, da se bo končno vzpostavil nek red.
In kaj boš ti imel od tega, če vzpostavijo ''nek'' red? Boš bolje spal?
Dokler lahko na ta račun pridem do cenejšega avtomobila, kot bi drugače, samo kapo dol modelom....

avti, pri katerih ni bil placan ddv niso bili nic cenejsi od tistih kjer je davek bil placan. tako da se kupcu ni poznalo nic. on je placal polno ceno. razlika je ostala pri prodajalcu.....
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:

Upamo lahko, da se bo končno vzpostavil nek red.
In kaj boš ti imel od tega, če vzpostavijo ''nek'' red? Boš bolje spal?
Dokler lahko na ta račun pridem do cenejšega avtomobila, kot bi drugače, samo kapo dol modelom....

avti, pri katerih ni bil placan ddv niso bili nic cenejsi od tistih kjer je davek bil placan. tako da se kupcu ni poznalo nic. on je placal polno ceno. razlika je ostala pri prodajalcu.....
In na kakšen način misliš, da so ti modeli povečevali prodajo? Zaradi razvejane servisne mreže? Zaradi podaljšane garancije in skrbi za stranke?
bonk.gif

Ali mogoče zaradi nižje cene od konkurence...?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

......

Upam da jih ne dobijo,ker Paleste res pripelje lepo ohranjene, opremljene in predvsem dobre avtomobile....

a ti to resno?

Po dosedanjih izkušnjah, ja.

Očitno imam srečo.press
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Končnega kupca, se pravi fizično osebo načeloma ne bo doletelo nič. Težavo bodo imeli vsi vmesni členi, ki so pravne osebe. Recimo leasing hiše, ki bodo takšen avto financirale so lahko v težavah, saj bi kot gospodarski subjekt morale preveriti dobavitelja in bi po mnenju davkarije tudi morale posumiti v primerih ko končna cena predmeta bistveno odstopa od cene, ki je pri uradnih uvoznikih.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:

Upamo lahko, da se bo končno vzpostavil nek red.
In kaj boš ti imel od tega, če vzpostavijo ''nek'' red? Boš bolje spal?
Dokler lahko na ta račun pridem do cenejšega avtomobila, kot bi drugače, samo kapo dol modelom....

avti, pri katerih ni bil placan ddv niso bili nic cenejsi od tistih kjer je davek bil placan. tako da se kupcu ni poznalo nic. on je placal polno ceno. razlika je ostala pri prodajalcu.....
In na kakšen način misliš, da so ti modeli povečevali prodajo? Zaradi razvejane servisne mreže? Zaradi podaljšane garancije in skrbi za stranke?
bonk.gif

Ali mogoče zaradi nižje cene od konkurence...?

konkurence koga? se enega neto prodajalca? ce imas 25% lufta ni problem spustiti ceno za 500 eur ....