Kva je zdej z uvozniki - jih res počasi lovijo?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Že lansko leto naj bi policija delala veliko akcijo, na največjem udaru naj bi bil Paleste plus iz Viča, kolegica kupila pri njih avto in je tud že bila na zaslišanju na policiji.

Kokr vem niso plačeval davka ob uvozu avtomobilov iz tujine?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Drži, so že na tapeti, tudi podjetja iz okolice Celja itd.

Upamo lahko, da se bo končno vzpostavil nek red. Je pa tudi v financah zanimiv članek.

Naslov: Poslovanje z "neplačujočimi gospodarskimi subjekti" in odgovornost gospodarskih subjektov za plačilo utajenih davčnih obveznosti
12.3.2008
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že lansko leto naj bi policija delala veliko akcijo, na največjem udaru naj bi bil Paleste plus iz Viča, kolegica kupila pri njih avto in je tud že bila na zaslišanju na policiji.

Kokr vem niso plačeval davka ob uvozu avtomobilov iz tujine?

A bo kdo prodajal belega Ferarija?
grin1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.054
1.461
113
39
Ma enkrat je bil tu gor nek posnetek ena kure (nekje na neki TV dela v LJ) ki ji je dragi kupu ferarija pa je odkrila da vspredi je ful placa pod havbo ker ni mašine...in ta dragi je nekej s to avtohišo na Viču...


BTW, nekej se definitivno dogaja s temi uvozniki, lokalni dealer še lep čas nima več avtov pred salonom, ampak po raznih sadovnjakih...
grims-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:

Upamo lahko, da se bo končno vzpostavil nek red.
In kaj boš ti imel od tega, če vzpostavijo ''nek'' red? Boš bolje spal?
Dokler lahko na ta račun pridem do cenejšega avtomobila, kot bi drugače, samo kapo dol modelom. Kdor državo nategne je itak car zame. Pezdetje so mi tisti, ki nategujejo nedolžne ljudi, proti takim pa država tako ali tako ne stori ničesar, vse je oproščeno ali pa zastarano.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:

Upamo lahko, da se bo končno vzpostavil nek red.
In kaj boš ti imel od tega, če vzpostavijo ''nek'' red? Boš bolje spal?
Dokler lahko na ta račun pridem do cenejšega avtomobila, kot bi drugače, samo kapo dol modelom. Kdor državo nategne je itak car zame. Pezdetje so mi tisti, ki nategujejo nedolžne ljudi, proti takim pa država tako ali tako ne stori ničesar, vse je oproščeno ali pa zastarano.

Problem je ker zarad takih k. je država v minusu in začne dodatno nategovat vse, tut boge poštene ljudi..
Sicer pa se strinjam, nej se vsak znajde kokr mu paše
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že lansko leto naj bi policija delala veliko akcijo, na največjem udaru naj bi bil Paleste plus iz Viča, kolegica kupila pri njih avto in je tud že bila na zaslišanju na policiji.

Kokr vem niso plačeval davka ob uvozu avtomobilov iz tujine?

Men je vseeno ce placajo al pa ne, stranka je davek plačala kar je tudi izkazano na računu.

Upam da jih ne dobijo,ker Paleste res pripelje lepo ohranjene, opremljene in predvsem dobre avtomobile.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.208
680
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:

Upamo lahko, da se bo končno vzpostavil nek red.
In kaj boš ti imel od tega, če vzpostavijo ''nek'' red? Boš bolje spal?
Dokler lahko na ta račun pridem do cenejšega avtomobila, kot bi drugače, samo kapo dol modelom. Kdor državo nategne je itak car zame. Pezdetje so mi tisti, ki nategujejo nedolžne ljudi, proti takim pa država tako ali tako ne stori ničesar, vse je oproščeno ali pa zastarano.

Sej glih to je problem. Ker te trrgovci ne nategujejo samo države, ampak tudi kupce rabljenih vozil. kdor pa nategne državo pa zame ni car, ampak edino kriminalec. Se da tudi s poštenim delom veliko zaslužit, ampak je problem, če sodeluješ s takimi pajaci ki ne plačujejo.
Čim prej zapret bando!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
No ja tam sem 3x gledal avte tja se ne vnem več! ne samo da so kilometri čudni pa še bi lahko! Pa jih itak ljubljančani dobro poznate od Paleste je edina dobra stvar URŠKA!
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Ko boš začel plačevati davke, boš drugače razmišljal.
smirk-1.gif
Jaz plačujem davke pri vski stvari.Pa vendar sem dobil dva avta na tak način. Nevem kje tukaj big deal,model je znal najt luknjo,da je avto spravil sem,jaz pa sem ugodneje dobil avto. Kje si zdaj ti na zgubi???
evil.gif

Nekdo je napisal,da je država na zgubi. My ass na zgubi,le zaslužila ni,vzel ji ravno tako ni nobeden nič.
Kdor jih ima možnos opetnajstit go for it,tako na vsakem koraku samo lupajo folk........
confused-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pol sem mel pa samo jaz srečo da katerkoli avto sem gledal, je bil tip topi.
So ga nasi mehaniki pa ličarji pregledali, vse OK.
Enga izmed teh avtov vozim ze cca 1 leto, dela k urca.
O kilometrih sploh ne dvomim, ker imajo dosti avtov 2005 letnika s cca 100-150k km , kar pa je zame cist realno.
Bolj kot pa avtomobili letnika 2002 z 70k km.
Seveda so izjeme...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Si gledal kdaj avtomobile v nemčji ali belgiji? Sej te ne napadam sam povedal bi ti rad da se ugodno avti dobijo isti, ki so voženi! Ni rečeno da bo avto z 200 tisoč+ zajebaval niti slučajno! Sam sem že videl avto skoraj nov z 180.000 pa sem rekel dilerju v belgiji a je ta v avtu stanoval? Drugače 5 let nazaj je bil to pravi biznis tut sam sem jih par (ne veliko) uvozi pa zbil kilometre da je bilo lepše za slišat slovenci smo pač občutljivi na število kilometrov! Sam imam pri hiši 3 avtomobile pa nobeden ni uvožen! To verjetno tut nekaj pove!