Kva je zdej z uvozniki - jih res počasi lovijo?

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
So ga, ja
cool-1.gif


Samo, fantje, v ZDA je red in za utajo davkov davčna napiše račun+napotnico za arest. Brez pardona. Pri nas pa Stojan Auer zgoljufa dohodninsko napoved za pol miljona mark, pa je na sodišču še večji frajer kot na TV
cheer.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Vsi tisti, ki mislite, da so ti "trgovci" frajerji, lahko samo rečem, da podpirate kriminal.

Nekateri tudi mislite, da država ne more ničesar, če si ti kupil tak avto. Ooo ja, jaz mislim, da se bo tu nekaj naredilo in prav točno se lahko po fakturah ugotovi kdo je bil prvi kupec od takšne firme. Pravzaprav je to problem celotne Evrope in verjetno bodo skupaj nekaj pogruntali.

Če spremenijo pogoje za davčne zavezance, bi to pomenlo tudi spremembe za druga podjetja. Po moje bi bilo smotrno, da se uvedejo določene licence za podjetja, ki se ukvarjajo s prodajo vozil.

Skratka, nelojalna konkurenca lahko dolgoročno pomeni, da se bodo začeli saloni novih vozil zapirati, s tem pa se bo začela krčiti tudi servisna mreža,...sej vsi vemo kam to vodi.

S prodajo rabljenega avtomobila, ki je bil uvožen preko xyz firme, pa je že danes velik problem. Večina uradnih prodajalcev novih vozil, ne odkupuje takšnih vozil.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Smem vprasati katera avtohiša resna ne odkupuje uvozenih?

Audi jih ima polno....Mečke tudi,...bmw tudi... vsi prodajajo uvožene rabljene.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Aja, pol pa kar idi s svojim uvoženim preko xy firme in reči, da bi rad zamenjal staro za novo.

V Mariboru na Porsche MB, Avto Aktivu ga ne boš mogel dat v zamenjavo...dvomim tudi, da bodo ga na Autocommercu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Na verovškovi ga brez problema odkupijo,ker se ravno dogovarjamo glede nakupa novega.

Da o odkupni ceni ne govorim, več kot sem dal zanj
grin1.gif




Da ti se povem razliko, ce bos ti prisel tja,pa se drl jaz bom menjal star avto,kok date, logicno da te odslovijo negativno.
Ce pa si ti kupec za NV, pa verjemi da odkupijo rade volje še kartco uvoženo.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ni mi potrebno o pristopih govorit...
grin1.gif


No lepo, če so tako naivni, naj ga kar odkupijo. In zakaj kupuješ sedaj novega in ne več uvoženega preko xy d.o.o.?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Zanimivo se mi zdi to, da tudi pooblaščeni prodajajo uvožene avte (ki še niso bili reg. pri nas) in se tudi sami ukvarjajo s tem?!
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zanimivo se mi zdi to, da tudi pooblaščeni prodajajo uvožene avte (ki še niso bili reg. pri nas) in se tudi sami ukvarjajo s tem?!

Samo ti avtomobili se fakturirajo od uvoznika, isto kot novi, recimo BMW premium selection, Weltauto od VW koncerna,...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že lansko leto naj bi policija delala veliko akcijo, na največjem udaru naj bi bil Paleste plus iz Viča, kolegica kupila pri njih avto in je tud že bila na zaslišanju na policiji.

Kokr vem niso plačeval davka ob uvozu avtomobilov iz tujine?

Mislim da imas ti najvec sans da kej zves glede omenjene teme,sploh glede na to kje zivis.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Izvedel danes, da ima DURS polne roke dela z davčnimi utajami.

Preverjajo vsak avtomobil posebej, delajo tudi kalkulacije koliko takšni avtomobili stanejo novi itd...

Skratka, očitno se bodo zadeve lotili pri končnih lastnikih takšnih uvoženih avtomobilov in verigo razbili.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Izvedel danes, da ima DURS polne roke dela z davčnimi utajami.

Preverjajo vsak avtomobil posebej, delajo tudi kalkulacije koliko takšni avtomobili stanejo novi itd...

Skratka, očitno se bodo zadeve lotili pri končnih lastnikih takšnih uvoženih avtomobilov in verigo razbili.


Uh, to pa majo posla ... Dokler vsa 'slamnata' podjetja razvozljajo ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Toliko se nisem pozanima, samo ti prodajajo 2-5 let stare avte (kot ostali) in mi diši nekako drugače kot tvoje pisanje za bmw, vw..., kjer prodajajo malo rabljene (leto, dve leti stare, največkrat testne oziroma kako drugače službene avtomobileproizvajalca)
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že lansko leto naj bi policija delala veliko akcijo, na največjem udaru naj bi bil Paleste plus iz Viča, kolegica kupila pri njih avto in je tud že bila na zaslišanju na policiji.

Kokr vem niso plačeval davka ob uvozu avtomobilov iz tujine?

Mislim da imas ti najvec sans da kej zves glede omenjene teme,sploh glede na to kje zivis.

zakaj?
smile-1.gif