Kupljena nova Mazda CX 3, navigacija in zemljevidi?

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.452
332
83
AndroidAuto je po eni strani zmaga po drugi pa pri Mazdi problem, ker ne projecira na HUD. Če hočeš imet omejitve hitrosti na HUD pa rabiš aktivno kartico.
Pred 2 letoma so za to hoteli 500€. No ob tretjem obisku salona se je "rabat samodejno povečal" za 500€ in je tako trenutno not origanlna. Ko preteče pa seveda eBay varianta. Upam le da bo še delala ker omejitve hitrosti na HUD-u so precej všečen fičer. Original navigacije sicer ne uporabljam že kako leto odkar imam vgrajen AA, ki je pač googlovsko ažuren in veliko bolj enostaven za iskanje.
Če se ne želi/rabi prikaza hitrosti na HUD je pomoje optimalna izbira AA oz. CP pač odvisno od telefona, ki se uporablja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.496
14.074
113
Z računom? :oops1:

Cifre so realne, oz. enake pri večini znamk.

Z računom. Mogoče ga še celo najdem in nalepim, ker načeloma račune za servise avtov spravljam za daljši čas. Avto je bil na servisu zaradi vpoklica zaradi napake na EGR ventilu in hladilniku in sem šel zadevo menjat na stroške BMWja, zraven pa so mi na mimogrede ponudili še update map za navigacijo za en tako smešen znesek, da sem najprej mislil, da me zezajo. BMW Molk Vrhnika.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.496
14.074
113
Hehe :D Sem pričakoval repliko v stilu "itaq, da je update navigacije tako poceni, če te pa že v štartu dobro olupijo" :D

Ampak je pa bolana ta nova trojka, eno sem že videl v živo v počasni vožnji mimo, res je huda. Cena pa še bolj ja, moja je tudi bila tam nekje, krneki :\

p.s. ali je možno, da imaš že ob nakupu novega avta poleg servisiranja določenih zadev "for free" zakupljeno tudi updatanje navigacije? Ker jaz en tak dodatek gratis (določenih, ne vseh) servisov imam in mogoče je bilo pa zato to tako poceni....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jasno... razni Konekted drajv paketi, pa tehnik ipd.

Sam dej ne seri, par eur pri teh avtih pa res ni baubau. Model ma rešitev za 32€ iz ebay.co.uk.

Tolk sem dal jaz, da sta se mulca z avti 10min peljala v supernovi. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.496
14.074
113
Evo, našel račun - 12,44 :cheer: :aplauz:

BMW_F31_NaviUpdate.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To so ti zaračunali storitev, ki bi jo verjetno lahko opravil tudi sam doma preko računalnika in USB ključka ali SD kartice, odvisno kaj imaš. Tako smo imeli na Renoju enoletni update zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz in Bakki33

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.496
14.074
113
Po čem sklepaš da gre za tako storitev in ne tako za katero nekateri plačujejo 100+ €? Kaj ni v obeh primerih govora o updateu navigacije? (glej citat spodaj)
Upgrejd map po 3 letih za enkraten update je okoli 120€, 3 leta updejtajna je okoli 180€.

In če bi to lahko naredil sam bi bil moj mehanik prvi, ki bi mi to svetoval.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Iz strani bmw.si ponudba za uvožena vozila BMW:

Cena enkratne posodobitve navigacijskega zemljevida znaša 82,76 EUR*

Cena 2-letne posodobitve navigacijskega zemljevida znaša 82,76 EUR*

V ceno ni vključen dodaten medij za shranjevanje podatkov (kjer je potreben). Ponudba velja za vsa vozila BMW, ki so mlajša od 09/2002.

* Vključno z DDV, brez stroškov montaže in velja do 31.12.2018 oz. do odprodaje zalog. Ponudba je na voljo izključno pri pooblaščenih trgovcih z vozili BMW. Pridržujemo si pravico do napak.


Ker imaš ti verjetno plačan nek paket plačaš samo "strošek dela".
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz in Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.274
217
113
no ja pri vseh navigacijah v telefonih si jih naj vtaknejo v rit - kje je fora, da plačaš 150€ v letu 2019 za nekaj kar imaš itak na telefonu.

zato, da ti kaže avtoček na zaslonu med vožnjo???

in spet, kok dolgo so že navigacije? 10 let? pa je to še vedno dodatna oprema? zakaj že? kaj je tako drago pri tem, da ne more bit serijsko?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.452
332
83
Kdo ti brani, da nimaš navigacije na telfonu. Ampak mora biti ustrezno vpet.
Maizda ima za upravljanje gumb na sredinski konzoli - VARNOST, da ne zaplešeš po cesti in mimgrede še kak šlepar porineš pod viadukt.

Z nadgradnjo kart pa so stroški. Eni ti poskušajo nekaj prodat, drugi pač zaračunajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.110
438
83
Po čem sklepaš da gre za tako storitev in ne tako za katero nekateri plačujejo 100+ €? Kaj ni v obeh primerih govora o updateu navigacije? (glej citat spodaj)


In če bi to lahko naredil sam bi bil moj mehanik prvi, ki bi mi to svetoval.
Pri vw si updejtas doma sam brezplacno, verjetno gre tu za isto zadevo, so pa zaracunali delo downloada in kopiranja na kartico, karte so ti pa ob nakupu zaracunali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz in McGiver

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ko ti bo jasno, da tvoja svakinja NI kupila in NI plačala navigacije, je pa fizično enoto za navigacijo praktično dobila BREZPLAČNO, se boš nehal čudit in zganjat paniko po forumih.
Več rešitev za aktivacijo navigacije, si pa že dobil zgoraj in boš namesto, da se čudiš, raje kaj rešil.

Od kje tebi ideja, da jo je dobila brezplačno?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Po čem sklepaš da gre za tako storitev in ne tako za katero nekateri plačujejo 100+ €? Kaj ni v obeh primerih govora o updateu navigacije? (glej citat spodaj)


In če bi to lahko naredil sam bi bil moj mehanik prvi, ki bi mi to svetoval.

BMWji imajo kodo, ki jo enkratno vneseš v avto in je potem vezana na avto. Mape imaš na torrentih in jih prek USB v sovoznikovemu predalu (ne gre prek vseh USBjev) naložiš. Zadeva traja kar eno uro in je dobro, da to narediš na začetku kake daljše poti, da ti nalaga med vožnjo. Tebi pa na servisu računajo storitev nalaganja map ne pa map samih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

raners

Majstr
4. mar 2008
2.673
334
83
Ok, ok ... Sem razumel... ;) ;) ;) Hehehe... ;););)

Sem pa ji tako ali tako včeraj razložil glede Google Maps navigacije in je razumela, da v bistvu sploh ne rabi te Mazdine navigacije...

Pa tudi glede cene ni bila prepričana (ko sem napisal, da ji je ponudil za 150 eur), spomni se samo, da ji je prodajalec reko za več različnih stvari, da je doplačilo 150 eur in se ji zdi, da ji je toliko rekel tudi za zemljevide...

Ampak kot že neštotkrat, hvala Alter forum (in seveda njegovi uporabniki), da sem zelo na hitro dobil zelo dobre odgovore... ;) ;) ;)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.320
662
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja ampak to je daleč od tega, da bi bila brezplačno.

V bistvu je cena taksna kot je... Ce je hardver vgrajen ali ni :) ... Pri starejsih modelih (konkretno Mazda6 2008 recimo) recimo tudi, ce si imel touchscreen zaslon in nisi dokupil navigacije, ni bilo vgrajenega modula za navigacija niti slota za SD kartico... tako da ce si zelel to naknadno dokupit, ni bilo dovolj le to, da si nekje staknil SD kartico ...