Kupljena nova Mazda CX 3, navigacija in zemljevidi?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V bistvu je cena taksna kot je... Ce je hardver vgrajen ali ni :) ... Pri starejsih modelih (konkretno Mazda6 2008 recimo) recimo tudi, ce si imel touchscreen zaslon in nisi dokupil navigacije, ni bilo vgrajenega modula za navigacija niti slota za SD kartico... tako da ce si zelel to naknadno dokupit, ni bilo dovolj le to, da si nekje staknil SD kartico ...

To nima veze kaka je cena. Zadevo si kupil in plačal, nisi pa pač plačal aktivacije. Ja je jasno, da če želiš to uporabljat pač moraš doplačat, ampak ne ga srat s tem da je bilo brezplačno.
To je tako kot nekdo reče, da ima vse brezplačno v mobilnem paketu za 70€ na mesec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: luka51

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.320
662
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V bistvu je hardver vgrajen brez doplacila ... Ko placas se tistih 600€ po ceniku, lahko ta hardver tudi uproabljas... Sedaj, kako to definira posameznik, je brezpredmetno... Logicno pa je, da ne mores dobiti samo hardvera za uproabo navigacije brezpalcno, ce ne kupis avtomobila :D ... Ampak zaradi tega se vedno avto ni niti centa drazji, kot ce tega ne bi imel vgrajenega. Pri prejsnji generaciji je navigacija prav tako kostala okoli 500€ ... s tem, da so ti morali vgraditi se dodatni navigacijski modul in zraven si dobil tudi ustrezno SD kartico, s softverom in kartografijo ...

Ampak ta debata je cisto brezvezna in je cisto vseeno, ali je treba placati za nekaj, kar brez doplacila ne mores "legalno" uporabljati ...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.452
332
83
Ok, ok ... Sem razumel... ;) ;) ;) Hehehe... ;););)

Sem pa ji tako ali tako včeraj razložil glede Google Maps navigacije in je razumela, da v bistvu sploh ne rabi te Mazdine navigacije...

Pa tudi glede cene ni bila prepričana (ko sem napisal, da ji je ponudil za 150 eur), spomni se samo, da ji je prodajalec reko za več različnih stvari, da je doplačilo 150 eur in se ji zdi, da ji je toliko rekel tudi za zemljevide...

Ampak kot že neštotkrat, hvala Alter forum (in seveda njegovi uporabniki), da sem zelo na hitro dobil zelo dobre odgovore... ;) ;) ;)
Stvar je pod črto povsem enostavna.
Kartice ne kupiš, če je ne dajo zraven. Če imaš HUD, ki lahko prikazuje omejitev hitrosti vzameš kartico na eBayu.
Dokupiš AA (android) oz. CP (japček OS), če ga ni not in saj se za navigacijo uporablja goole, ki je veliko bolj priročen kot original.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.446
9.136
113
Globoko vdihni, vzemi Persen in še enkrat preberi kake neumnosti pišeš. Pri avtu za koliko? 15?20k je dobila kaj točno brezplačno?
No daj, pojdi v Mazdo in odpelji Mazdo CX3 brez tega hardwarea in s popustom, ker ne bo tega noter. Pa posnemi to, da se ti bomo še mi lahko smejali, ne le prodajalci Mazde.
Potem, ko boš to naredil, pa jim še zateži, da sem jaz rekel, da je to brezplačno in da bi rad samo ta del odpeljal brez plačila, tako da boš dokazal svoje, da imaš prav. Še odpiralec teme je razumel, tako da očitno si butelj, ne le da se delaš.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V bistvu je hardver vgrajen brez doplacila ... Ko placas se tistih 600€ po ceniku, lahko ta hardver tudi uproabljas... Sedaj, kako to definira posameznik, je brezpredmetno... Logicno pa je, da ne mores dobiti samo hardvera za uproabo navigacije brezpalcno, ce ne kupis avtomobila :D ... Ampak zaradi tega se vedno avto ni niti centa drazji, kot ce tega ne bi imel vgrajenega. Pri prejsnji generaciji je navigacija prav tako kostala okoli 500€ ... s tem, da so ti morali vgraditi se dodatni navigacijski modul in zraven si dobil tudi ustrezno SD kartico, s softverom in kartografijo ...

Ampak ta debata je cisto brezvezna in je cisto vseeno, ali je treba placati za nekaj, kar brez doplacila ne mores "legalno" uporabljati ...

To ti misliš. A če vržejo ven to, pa radio, pa airbage, pa električne špegle in okna avto tud ne bo nič ceneje? Pri Mazdi so enostavno izračunali, da jim je boljše, če to vržejo not in deaktivirajo, kot da morajo designsko poskrbeti za relativno enostavno kasnejšo montažo. Ne boš pa rekel, da se Mazde (tako kot vsi avti) iz generacije v generacijo ne dražijo. In tudi zaradi takih odločitev z “dlcjem” pri avtih:bonk:
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
No daj, pojdi v Mazdo in odpelji Mazdo CX3 brez tega hardwarea in s popustom, ker ne bo tega noter. Pa posnemi to, da se ti bomo še mi lahko smejali, ne le prodajalci Mazde.
Potem, ko boš to naredil, pa jim še zateži, da sem jaz rekel, da je to brezplačno in da bi rad samo ta del odpeljal brez plačila, tako da boš dokazal svoje, da imaš prav. Še odpiralec teme je razumel, tako da očitno si butelj, ne le da se delaš.

oprosti nadcar. Ne bom si drznil več kaj kontra napisat. Buh bye!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.446
9.136
113
To ti misliš. A če vržejo ven to, pa radio, pa airbage, pa električne špegle in okna avto tud ne bo nič ceneje? Pri Mazdi so enostavno izračunali, da jim je boljše, če to vržejo not in deaktivirajo, kot da morajo designsko poskrbeti za relativno enostavno kasnejšo montažo. Ne boš pa rekel, da se Mazde (tako kot vsi avti) iz generacije v generacijo ne dražijo. In tudi zaradi takih odločitev z “dlcjem” pri avtih:bonk:
A res? A zaradi nove tehnologije je prenovljen Passat 15% dražji? Crknu bom od smeha. Avti so se podražili zato ker ni krize in denar na kupih leži. Počakaj da useka kriza, pa boš videl. In pa dražijo se zaradi varnostnih in ekoloških zahtev, ki so obvezne. Tisti kemijski laboratorij le ni zastonj, za razliko tistega kosa lcdja, ki je verjetno cenejši kot klasika in kup fizičnih gumbov.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.856
113
Moja M6 2013 ima tako na infotainmentu kot tipkah med sedezema tipko NAV, ampak brez dejanske navigacije in SD slota.
IMG_20191118_160317-800x600.jpg
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Lep pozdrav.
Mogoče kdo ve, kaj se dogaja z novo CX3 ? ni je več v ceniku, je to zmota v ceniku, ali se ne bo več prodajala, kakšen drug razlog ? Tudi v Mazda austria je ni na ceniku. Hvala za odgovor
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Hvala za odgovor, sem nekaj googlala pa našla podatek, da naj bi bil facelit avgusta in celo dražja od sedanje, motor pa mogoče od cx30