Kupil garmin nuvi 255w z adria route, razočaran,..

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
No stvar je taka da sva z mojo nabavila garmina predvsem zaradi tega, ker ona dosti dela na terenu po podeželju, in res prav pride če vedno ne iščeš kam moraš it. Zraven sem dobil še adria route 2.0 in pa CN Europe NT 2008

Zdaj pa ne vem a ne znam nastavt, al pa ma tolk butaste karte da so na podeželju TOTALNO neuporabne.

Najprej nekaj o nastavitvah:
- Pod sistem imam za uporabo nastavljeno Avtomobil
- Nast. načrt. poti imam: Krajši čas
- Izogibanja VKLJUČENO, obkljukano imam pa polkrožno obračanje, promet, trajekti, pasovi z vozači
- podrobnosti zemljevida je označeno Več
- pogled je 3D
ka se da še več nastavljat ne vem.

A ma ta adria route res vsak kolovoz noter, kjer še peš ne moreš it, no včasih bi mogoče s kakim traktorjem prilezel z avtom pa definitivno ne. Sem se danes vozil malo po teh hribih, ki jih poznam, pa me je od PETIH poskusov samo enkrat zapeljalo po cesti, ki je vozna, oziroma še sploh obstaja. Ne vem a je to sam po mestu uporabno, al pa jaz ne znam nastavit. Ker jaz enostavno nimam haska, če me v hribih vedno pošlje nekam u 3PM, rabil bi ga pa 90% ravno za iskanje kmetov.

Drugo vprašanje vnesem naprimer Kraj Slovenj Gradec, ulica Gradišče, hišna številka vnesem KAKERŠNOKOLI(pa tudi če je ne) pa mi vedno vrne samo Gradisce 3 Slovenj Gradec in pa Gradisce Slovenj Gradec, kraj ima pa malo več kot eno hišno številko, pa še ta je ako le 3.

Kaj pa, ko vnesem nek naslov pa mi vrže ven 4 iste zadetke, vsak me pa drugam pelje.

Me kr prijema da bi neso vse skup nazaj,.....
aja še to v mestu deluje OK, ampak tam ga pa zelo redko potrebujem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, baje da bo novi AR imel novo kategorizacijo cest v Sloveniji in bo potem manj kakšnega makadama.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.584
690
113
toti Maribor
Zapomni si,da vedno, ko navigiraš po naših krajih izklopi EU2008 in imej vklopljeno samo AR. To storiš tako, da greš pod nastavitve-karte in odkljukaš karto, ki je ne potrebuješ. Lahko pa imaš seveda vkljopljeno katerokoli vendar samo eno. Nuvi še vedno ne zna pravilno delati z dvema ali več kartami kljub večletnim obljubam, da bodo stvar popravili z novim softwerom.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Drugo vprašanje vnesem naprimer Kraj Slovenj Gradec, ulica Gradišče, hišna številka vnesem KAKERŠNOKOLI(pa tudi če je ne) pa mi vedno vrne samo Gradisce 3 Slovenj Gradec in pa Gradisce Slovenj Gradec, kraj ima pa malo več kot eno hišno številko, pa še ta je ako le 3.

Pri manjših krajih je podobno kot je bilo včasih v TIS. Kot mesto vpiši Gradišče in potem ulica še 1x Gradišče.
Tako boš imel malo več sreče pri iskanju...
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Pomoč v Mapsourcu:
.................
Način izračuna - izberite Hitrejši čas ali Krajša razdalja. OPOMBA: načrtovane poti s hitrejšim časom pogosto uporabljajo glavne ceste namesto stranskih ulic.
............


LP
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Za izbiro ceste uporablja MapSource tudi na sliki označeno nastavitev.



Se pa routa po prenosu na napravo preračuna na novo in ni nujno, da bo enaka kot v MapSourcu.
 
Nazadnje urejeno:

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Najlepša hvala za odgovore
smile-1.gif
Malo boljše je že. Imam pa še nekaj vprašanj.
Kako pa recimo izbiram, ko mi da za nek naslov več zadetkov?
Kaj pa če hočem it na nek naslov naprimer Pameče 103 A? Nisem nikjer opazil kako se doda črke?
Če bi hotel da mi prikazuje še stavbe moram dodatno naložiti še adrija topo?
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Najlepša hvala za odgovore
smile-1.gif
Malo boljše je že. Imam pa še nekaj vprašanj.
Kako pa recimo izbiram, ko mi da za nek naslov več zadetkov?
Žal ti ostane samo loterija (ugibanje)

Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Kaj pa če hočem it na nek naslov naprimer Pameče 103 A? Nisem nikjer opazil kako se doda črke?
Garnin ne pozna črk dodanih hišni številki. To je menda tudi vzrok, da hišno številko najde na večih krajih.

Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Če bi hotel da mi prikazuje še stavbe moram dodatno naložiti še adrija topo?
Za tlorise stavb da, za 3D potrebuješ Garmin napravo z vsaj CityNavigatorEu v.2009, ki to omogoča.

Mogoče bi malo forum "prelistal". Vse je bilo že nekajkrat opisano!
 
Nazadnje urejeno:

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Ok sem zrihto in imam gor sedaj AdriaTOPO, AdriaROUTE, in CN Europe NT 2008, in začuda celo vse deluje
cheer.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.438
2.300
113
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Za izbiro ceste uporablja MapSource tudi na sliki označeno nastavitev.



Se pa routa po prenosu na napravo preračuna na novo in ni nujno, da bo enaka kot v MapSourcu.
AdriaROUTE 2.20 !! res tale verzija?
Same ceste - glede avto prevoznosti - pa so res čudno označene.
 
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Za izbiro ceste uporablja MapSource tudi na sliki označeno nastavitev.



Se pa routa po prenosu na napravo preračuna na novo in ni nujno, da bo enaka kot v MapSourcu.
AdriaROUTE 2.20 !! res tale verzija?
Same ceste - glede avto prevoznosti - pa so res čudno označene.

AdriaROUTE 2.20 !! Kje?