Kune v avtu

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Fantje kaj vse sem že videl pod pokrovom motorja, od nekih dlak, žajfe, elektronike ni da ni. Pa so jim požrle kune (al kaj pač je blo)
Najboljša arjanta je maček ali dva pri hiši. Ali kaka druga žival ki se zadržuje okoli avta.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Najboljša varjanta je maček ..Ali kaka druga žival ..
Par let nazaj je prilezla na parkingu plaže (se pripeljala! s Pežojem) pod havbo ven mucka par mesecev stara.
Zvečer sem jo šel iskat nazaj in jo imel par dni doma...Mali genij! Ko je ugotovila, da je moja zverina ne bo sprejela, se je sosedu, ki je s svojim avtom (spet Pežo!) ravno odhajal stran, zašibala pod avto in v motorni prostor.

Našli so jo drugi dan zraven ambulante 7km stran, ko je lačna mijavkala ... Dobro, da imajo novi avti pokrove čez vrteče dele motorja.... Saj ni res pa je ...
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Enaka zgodba z Audijem a5-kljub dotiku z živalijo so bili problemi da so priznali kasko-naslednji avto na istem mestu je kuna papala vse kable.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Najboljše je, da imamo stari avto, novega pa naj ima sosed in naj se on zabava s kunami;)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.305
3.411
113
Jaz imam pa vedno nekaj hrvaških kun v eni stari denarnici v avtu in dosedaj brez problemov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

tomi

Guru
1. sep 2007
17.970
9.085
113
39
MB
ksz

kaj pa ti namenski spreji?
Danes fotru dolivam tekocino pa na akumulatorju kos kruha pa kost od kotleta, foter pravi da on ni bil tak da verjetno kuna :)
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: janez123 in sad

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.970
113
EU
Ko sem imel Jugota, je pod havbo motorja pri rezervnem kolesu podgana naredila gnezdo.
Naganjal sem jo stran, vendar se ni dala, ampak se je celo skrila za rezervnim kolesom pri motorčku brisalcev in mi kazala zobe.
Sem se razkuril in odšel po montirač, vzel rezervno kolo ven in jo nagnal ...Ni bilo popuščanja. :evil:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
ksz

kaj pa ti namenski spreji?
Danes fotru dolivam tekocino pa na akumulatorju kos kruha pa kost od kotleta, foter pravi da on ni bil tak da verjetno kuna :)
Kolikor sem jaz slišal so spreji EPP.

Če že, pomaga nafta - malo premaži z njo (po kaki zvočni izolaciji), jo bo smrad odgnal (seveda ne kjer bo motor zagorel :p ) - zelo dolgo drži vonj, kljub temu da praktično že izhlapi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.299
5.835
113
pri taščici
Kolikor sem jaz slišal so spreji EPP.

Če že, pomaga nafta - malo premaži z njo (po kaki zvočni izolaciji), jo bo smrad odgnal (seveda ne kjer bo motor zagorel :p ) - zelo dolgo drži vonj, kljub temu da praktično že izhlapi.
A ni potem bolje da pod avto vržeš cunje v nafto namočene. Ne pa da tisto nafto se s seboj potem voziš..
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
113
25
28
Drugače obstaja tudi poseben sprej proti kunam, s katerim našpricaš motorni prostor.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
Za kune in miši- one kroglice bref, ki so za v wc, obesil nekje pri mašini.

za uporabnike te fore, imate stalno pritrjeno ali zvecer obesite obesanko pod haubo. Da je stalno not mi ne gre skupaj ker sem prepricanja da se bo plastika stopila.
Za spreje, kolko te serviserji kolnejo zaradi vonja?..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
za uporabnike te fore, imate stalno pritrjeno ali zvecer obesite obesanko pod haubo. Da je stalno not mi ne gre skupaj ker sem prepricanja da se bo plastika stopila.
Za spreje, kolko te serviserji kolnejo zaradi vonja?..
Pokrov motorja je iz plastike, posoda za vitrex, posoda za hladilno tekočino, .....

A si vsak teden na servisu?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
iz foha mi je poznano da se plastika razlikuje tako po trdnosti kod drugimi fizicnimi lastnostmi...ena je tudi deformacija v odvisnosti od temperature in casa kateri je izpostavljena...

tiste kuglce v mehki plastiki in temperatura pod havbo pa rata ? Zato moje vprasanje uporabnikom.

Plasticni deli vgrajeni v avto dosegajo predpisane standarde ne?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj no, ne pretiravaj - pod havbo imaš XY mest, kjer ni prav nobene vročine in seveda tudi nekaj mest kjer te speče.
Sem ravno v petek gledal pri mehaniku enega Golfa s ta malo mašino in za njo na požarni steni obešenima plastičnima mrežicama z nečim not proti kunam - meni so zgledale kot one stisnjene kože v obliki kosti za pse. Ni bilo videt, da bi bilo kaj stopljeno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Pokrov motorja je iz plastike, posoda za vitrex, posoda za hladilno tekočino, .....

A si vsak teden na servisu?
Pa ča gremo na pomembne stvari: ohišje termostata, stranice hladilnikov in intercoolerjev, spojke na ceveh, cevi za gorivo, ohižje potisnega ležaja na sklopki.
itd :)

irwin Stopi se to kaj je direkt v bližini (par cm stran) izpišnega kolektorja, EGR ventila in katalizatorja.
Ostali deli so pod 100°C Kar pa te "vsakodnevne" plastike bolj ali majn prenesejo.