Kune v avtu

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni
V garaži imam dva avta in pri obeh sem opazil, da mi kune zrejo izolacijo in kable.
Prosim za PREVERJEN recept, kako se te nadloge resiti (najceneje)
Hvala
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Več njih:
- zaflikaš luknje v bajti, da kune ne morejo več not
- radio na veseljaka (sam bolj en q-rc pomaga)
- profi UZ odganjalec kun (če si z gorenjske, ti bo predrag)
- živolovka (lahko narediš sam, pa jo potem spustiš k sosedu, pa naj njega =be)
------
- ostale ne preveč fajn metode, ki se končajo z mrtvo živaljo
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Pod drugo točko mora radijo bit na Aktualu, ker te so domače in jim je celo všeč Veseljak
write.gif
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
menda pomaga da natlačiš človeške lase v vrečke iz blaga in pol to natlačiš v različne kote pod havbo....se ne približajo več ko vohajo človeški vonj
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
PM, si metrič ali dec ? Kakšne ideje imate nekateri.
Puško v robo in na jago.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
V garaži imam dva avta in pri obeh sem opazil, da mi kune zrejo izolacijo in kable.
Prosim za PREVERJEN recept, kako se te nadloge resiti (najceneje)
Hvala
- UZ odganjevalec (jz mam v dveh avtih tega: https://www.conrad.si/?websale8=conrad-slowenien.01-aa&pi=848697&refKey=Wsw_Ybt2D)
.- celoten motor in motorni prostor premazi z WD40 in to ponovi na vsake tolko casa
To je pri meni delovalo. Lahko pa probas tudi nardit leseni okvir z mrezo,da ga das pod avto.
Meni so v vsakem novem avtu prisle v motorni prostor in sem se jih vedno resil z istim postopkom.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Stricu bi naj pomagal. Njemu je kuna na novem vozilu dvakrat požrla kable. Potem je nabavil ultrazvočni odganjalec in škode več ni imel.
Seveda ni izključeno, da avto preprosto ni bil več dovolj nov, da bi za kune še bil zanimiv. Praviloma raje delajo škodo na novih vozilih.
Drug primer. Imam ga na podstrešju in kun od takrat ni več. Ampak pred tem sem jih po nekaj letih uspel odgnati "osebno". Ponoči sem jo videl na strehi in jo ciljal s snežnimi kepami. Smešno, ampak je pomagalo. Od takrat je več ni bilo. Pozneje sem dal še ultrazvočni odganjalec. Zakaj se več ne pojavi, je zelo težko reči. Kuna je zelo bistra žival. Nabavil sem leseno past živolovko in kljub različnim vabam ni nikoli šla vanjo. V kovinske pasti pa jo baje sploh zelo težko spraviš.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pa so ti UZ odganjalci za kaj? Dobivam namreč diametralno nasprotne informacije.
Jaz jih mam na mojih dveh avtih, enega pa ma se foter na svojem. In zaenkrat nimam vec problemov s kunami;foter pa se tudi se ni nic pritozeval.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
K meni se hodijo samo gret. Nekajkrat sem našel kruh na vrhu motorja, škode na srečo nobene. Škodo pa so mi naredile vrane, ki so nakljuvale gumo okoli par šip.
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik vuk pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pa so ti UZ odganjalci za kaj? Dobivam namreč diametralno nasprotne informacije.
Jaz jih mam na mojih dveh avtih, enega pa ma se foter na svojem. In zaenkrat nimam vec problemov s kunami;foter pa se tudi se ni nic pritozeval.
Jaz sem razmišljal o enem UZ odganjalcu, katerega bi namestil v garažo v katerem sta dva avta. Pa da vidim če bo kaj pomagalo.
UZ odganjalec
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
205564, šifra artikla, električni odganjalec kun, Bartog
cena 35eur
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
strup za podgane. modra piksna. dobiš v vsaki kmetijski trgovini. preverjeno spuca nadlogo. nastavi nekam k motorju na tak način da boš imel vedno notri. ko bodo pojedle vabe daj nove. vrjetno bo dovolj da boš dal vabe samo enkrat.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik skala pravi:
strup za podgane. modra piksna. dobiš v vsaki kmetijski trgovini. preverjeno spuca nadlogo. nastavi nekam k motorju na tak način da boš imel vedno notri. ko bodo pojedle vabe daj nove. vrjetno bo dovolj da boš dal vabe samo enkrat.
Halo. Jaz nočem pobit teh živalc !!!
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
potem nej ti pa kr delajo škodo!!! ko se bo nabralo za ene 2-3000€ škode pa razmisli o drugačenm pristopu.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Sej jih ne pobiješ ti, pobije jih strup. Potem tudi ne smeš voziti avta, ker poleti na vsaki vožnji pobiješ nekaj tisoč insektov.
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Pocen in učinkovita rešitev ,....WD 40,..... pošpricaj po mašini in jih več ne bo,...vsake toliko pa ponovi postopek 2-3 meseca