Kuhinje - Nobilia, Dankuchen, Ikea, ...

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Faza razmišljanja o planiranju.
grin1.gif


Slikano je blo kmalu po montaži, zato še manjkajo vtičnice nad pultom, pa vse je še potacano.
wink-1.gif


Miza in stoli so pa iz Momaxa.
zmaga.gif

Kaj imaš to na steni nad pultom (pomivalnim koritom)?
So ti kaj svetovali oz. izrisali kuhinjo ali si imel že sam naštudirano?
Po tleh je vinil? Kako si zadovoljen?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Za umivalnikom je ultrapas, pult je pa kamen.

Okvirno obliko sva izrisala žlahtnikom arhitektom, ampak smo potem naredili še nekaj sprememb. Recimo razporeditev predalov na otoku smo čisto spremenili.

Po tleh je vinil - tisti ta debeli s pluto. Meni je zaenkrat super. Glede na to da ni talnega, je prijetno topel. Zelo je odporen na praske - ko sem barval štoke, je itak malo pošpricalo po tleh. Pa sem tisto barvo z vinila kar z olfa nožem odstranil.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
link

v LJ

Imaš kaj izkušenj, ker izgleda zanimivo...

Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
A boš kupoval v trgovini, a pri mizarju? Jaz sem jo vzel pri Sevljetu in sem super zadovoljen.
smile-1.gif
Lahko tud kako fotko napopam, če koga zanima.

Odprta sva za vse... In razmišljam tudi, da bom reskiral za arhitekta... Kuhinja je krasna!
zmaga.gif
Sevlje? Naš uporabnik? Koliko te je pa tole stalo? Lahko tudi na ZS...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.405
113
Od neomenjenih v bližnji okolici se dan kuchen na drulovki in planetplus v Tacnu. To so serijske variante. Od mizarjev pa se Urbanija, Trampuž, Potočnik, Peklenk, pa se kaki se najde...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Po tleh je vinil? Kako si zadovoljen?

Jaz sem dal (pac kar sem obnavljal tal) vinil, lepljen na tla zaradi visine vrat, po kuhinji, hodniku in predprostoru. Nekje tri-stiri leta nazaj, kot nov, ful zadovoljen
smile-1.gif
No, to je prava informacija.
zmaga.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Naredijo tudi izris. Pomojem bolje, da ti ga kar oni naredijo. Ker že kar malo vejo kam je treba določeno stvar postavit.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.811
113
Greš k njim v salon ( spodnja Šiška..pri cerkvi, le prej se najavi). Imej mere sobe ter kje so priključki. Potem pa..lahko sam sugestiraš ali si tiho da ti on zriše (predlaga)...Sevljetov brat. Jaz sem izbral slednjo opcijo, ki smo jo na koncu tudi zbrali, ker je hudo boljše izpadlo kot sem imel sam zamišljeno.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
glede HK, ja se splača pogledat.

Ewe, Alno, Alaro, sicer je to serijsko, aparate lahko izbiraš vse kar obstaja, pulti od klasike do kamna, tudi korita, imajo svoje monterje, kateri so res zanesljivi in naredijo tako kot treba, ter za njimi ne ostane štala. Pa tudi dogovor se držijo, tudi če gre tebi narobe s pripravo prostora, imajo možnost hranjenja kuhinje.

Lp
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Sem v stanovanju nabavil DK, jo uporabljal 7 let in vsa ta leta brez napakice. Sedaj imamo v hiši 10 let staro, narejeno po naročilu, pa je velika razlika na slabše. Ko sem opazoval montažo DK, sem opazil, da je vsak posamezni element dodatno ojačan in okovan s kovinskimi elementi in kotniki za povečanje togosti. Še vedno mislim, da so industrijske kuhinje kvalitetnih firm boljša izbira, le omejen si s kakšnimi ekstra izvedbami.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to pa ali si drago plačal ali pa imel neko čudno srečo.
še omare niso ojačane s kovinskimi profili, pa so veliko večje, tako da mi je čudno, da bi kuhinjski elementi bili.
 

kuhinjas

Zelenc'
8. mar 2017
1
0
1
Berem, berem in se čudim.... Kakšni kovinski kotniki neki. DK ima kuhinje iz 18 mm Egger-jevega iverala, povezano s bukovimi mozniki premera 8 mm. Zelo lepo in kvalitetno izdelano. Kdor je videl kotnike, naj mi jih pa pokaže
evil.gif
 

TypeONegative

Zelenc'
28. apr 2017
15
0
1
Splača se izkoristit sejemske popuste jaz sem pri http://artidea.si/ lani na sejmu pohištva Ambient dobil 15% sejemski popust, 5% na gotovino, brezplačen izris in montažo. Letos poteka od 8 do12.11.2017, sam je za plačat.
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik kuhinjas pravi:
Berem, berem in se čudim.... Kakšni kovinski kotniki neki. DK ima kuhinje iz 18 mm Egger-jevega iverala, povezano s bukovimi mozniki premera 8 mm. Zelo lepo in kvalitetno izdelano. Kdor je videl kotnike, naj mi jih pa pokaže
evil.gif
In kaj je kaj takšnega mozniki 8 mm če je to standard? Egger, kaindl, resopal ima pa vsaj nekaj od tega vsak mizar.
Jaz imam DK in ni presežek kvalitete.
Problem pri izdelavi kuhinje so v večini detajli in ne iz katerega materiala je. Okovje je po večini grass in blum, pri cenejših pa hafele in hettich. Iveral, mdf pa od firm katere sem zgoraj omenil.
Problem pri serijskih kuhinjah je to, da so modularni. Torej 30/45/60/90 cm širine in nič vmesnega kolikor je pač naš prostor. Tam dobiš slepo blendo če fali par cm.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.329
954
113
Se mediapani razlikujejo?

In kakšen mora biti lak za visoki sijaj?