Kuhalnik 'za riž'

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Zanima me, če kdo ve, kje bi se dobilo kakšen dober kuhalnik za riž pri nas? Mi smo pred časom naročili pri Lufthansi za milje enega, ki je bil sicer verjetno super - no, vsaj po funkcijah, saj je pisalo, da lahko v njem skuhaš tudi kašo in kakšno juho. Problem je, da je že ob prvi uporabi šel napajalnik (bzzzt, zelo spektakularno). Firma tukaj nima servisa, v nemčijo nam ga je bilo pa predrago pošiljati.

No, sedaj bi pa midva rabila kaj podobnega. Pa jih najdem samo pri Neckermannu in Quelleju, pa še tam so res samo za riž - torej ne moreš nič drugega v njem početi. Potrebovala bi ga pa za prebrodit en čas brez kuhinje, torej bi bilo res fino, da bi 'znal' še kakšno juho skuhat.

Pri tem je pomembno, da zna stvari držat tople in da zna riž ali kašo, pa juho skuhat.

Ve kdo, kje bi se dobilo kaj takega?
confused-1.gif
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Ne, tale dva iz Quelleja in Neckermanna ne delata tega, kar bi rada, da znata. Mislim, da velja za te klasične električne ponve isto. Pač ti kuhalniki za riž malo boljše sorte so 'pametni'.
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
če ti je šel samo napajalnik se ga da verjetno še zrihtat. A je ta napajalnik posebej ?

Lahko se pod privat zmeniva

lp Avi
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
No, za update, zdej sva to reč v Sparu kupila, pa bomo videli, kako se obnese. Baje je tudi za juho, kašo in podobno. Upam, da bo.
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
a napajalnika hmm :D zdele okol sebe hmm nimam nobenga :D

to je drgač tista črna/siva škatlica med samo napravo (npr. kuhalnikom) in pa vtičnico 220V

lp Avi
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
V bistvu sem ugotovila, da se pri nas reč klasificira kot električni ekonomlonc.
wink-1.gif
Prvič sem ga pa videla pro kolegici, ki je kitajka in si ga je privlekla iz azije, kjer ga imajo pač zato, da je riž vedno pripravljen, topel in vse. Kar mi je super všeč, če nimaš možnosti kuhninje.
Fotka: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Electronic_rice_cooker_with_scoop.jpg
Wiki pravi: http://en.wikipedia.org/wiki/Rice_cooker

Če je še opcija juhe je pa sploh genialno! No, razen, če upoštevamo cene elektrike ... samo to verjetno nima neke blazne porabe.