kruh

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
gladko moko, pa kvas dam jest kar un v prahu, sicer bom v naslednje probov s pravim kvasom..... pečem v posodi za torto
ko vzamem iz pečice pokrijem navlaženo brisačko in prekrijem z prtom
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Gladko moko, pecem v keramicnem pekacu, ker je iz naravnega materiala (ne pa kancerogen tefal)
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
po nasvetih sem do zdaj uporabil samo krušno moko tip 850, zdaj naslednjič bom pa še navaden tip 500 poskusil.

Pečem pa v stekleni posodi kakor je razvidno na zgornji fotki, ker mam pokrovko, ki gre lahko v pečico samo za to posodo.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

uporabila sem že: polnozrnato moko, rženo (pri kateri je bil problem samo prekratek čas pečenja), pirino in navadno belo.

Mika me še koruzna, čeprav kolegici ni preveč dobro ratal.... mah vseen bom reskirala pa probala spečt.

Pečem v jena posodi s pokrovom.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
zanimivo... jaz negneten kruh vedno delam tako:
60% ostre bele moke
40% gladke bele moke
več kvasa kot v prvem receptu (za cca 300gr moke porabim vsaj 1 kvas)
več soli in sladkor
2 žlici olja
kvas vedno v skoraj vrelo vodo za 10 min. (cca. 2,5 deci, če je presuho pa še malo dodam)

potem pa najprej moko skupaj premešat, potem dodam sol in sladkor, spet premešat, potem dodam olje in "kvašeno vodo".
vse skupaj zmešam z vilco da se celotna moka spoprime in da ni več grudic... potem pa počivat za 5-6 ur, pečem pa 30 min s pokrovom na 200 (vroč zrak) in potem še ene 15 na 180 (vroč zrak).

Za gnetenega je postopek podoben samo da dam več kvasa in več ostre moke...
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Matr, ste me zrajcal s tem kruhom!!!
Sem moral še sam nekaj speči:





Oba sta mešanica bele moke 850 in 500, ter pirine polnozrnate moke, s tem, da sem v drugi hlebček dodal še bučne semenke!
P.S.: Dober, da sem hitro slikal, prvega že ni več....
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Danes sem pekla en hlebček črnega in en hlebček čebulnega (kar v enem pekaču) - oba sta jummy
1422751-kruh.jpg
 

Priponke

  • 1422751-kruh.jpg
    1422751-kruh.jpg
    28,9 KB · Ogledi: 529

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mene zanima, kako nastavite pečico? Navadno da greje spod in zgor al kroženje al žganje od zgoraj? Valjda za zadnjih 20 minut, ko je odprto.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ventilator verjetno nima smisla prve pol ure dokler imaš pokrito
confused-1.gif


Dejte rajš povedat kolk časa pustite testo vzhajat preden ga zabrišete v posodo? Jst pustim kakšno dobro uro, enkrat pa sem poskusil pustiti tudi čez noč pa je bila zjutraj masa že malo zasušena kljub temu da je bilo pokrito, se mi zdi da je boljše, če se pusti stati samo 1-2uri.
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Jaz sem pustil dobro uro vzhajat, pekel pa sem 20 min. na 250 stopinj in 30 minut na 160 stopinj na najnižjem držalu v pečici, nič pokrito, brez ventilatorja!
Edina slaba stran tega kruha je, da redi in da ga jitro zmanjka, tako da me jutri čaka nova peka, ker so vse požrli!!!
bonk.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Jaz dam zgoraj in spodaj, potem pa zadnjih 10 min se ventilator

Sem probala prvic tako, kot je skorpy rekla (20 ur), potem pa sem probala z 1-urnim vzhajanjem in je bilo enako...tako da vzhaja zdaj zgolj 1h
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
No, naj še jaz pristavim svoj piskrček k tejle temi. Nekaj časa sem gledal tole navdušenje nad omenjenim kruhom, potem sem pa rekel ajmo probat. In sem probal (škorpijin recept). Rezultat? Dober. Meni je kruh sicer bolj kot ne "moker" (pa nisem porabil vse vode iz recepta), je pa dober. Ker me je motila mokrota v kruhu sem poskusil še enkrat z enakim rezultatom. Kruh je sicer dober, ne bi pa ubijal zanj.

Sem pa kmalu zatem naletel na kruh za katerega pa jaz bi (skoraj) ubijal. Gre za malenkost prilagojen recept picopekov iz Etne (Divača) za "bigo" . Kruh je super, za prste polizat. Je bolj kompakten kot tale brez gnetenja in ravno prav žmohten, da ohranja svežino precej časa (koliko ne vem, ker več kot par dni ne zdrži, ga zmanjka). Je pa s temle "mojim" kruhom malenkost več dela, dvakrat ga je treba "preložit" se pravi malenkost pregnest.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Sem pa kmalu zatem naletel na kruh za katerega pa jaz bi (skoraj) ubijal. Gre za malenkost prilagojen recept picopekov iz Etne (Divača) za "bigo" . Kruh je super, za prste polizat. Je bolj kompakten kot tale brez gnetenja in ravno prav žmohten, da ohranja svežino precej časa (koliko ne vem, ker več kot par dni ne zdrži, ga zmanjka). Je pa s temle "mojim" kruhom malenkost več dela, dvakrat ga je treba "preložit" se pravi malenkost pregnest.

Daj povej recept za tole bigo prosim?
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
ksz

mislite da bi takle kruh ratal v krušni...

doma ga namreč pečemo v krušni peči, pa bi enga probu nardit po teh receptih

sprasujem se.gif