Kriza in recesija

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Kje pa, se vedno je v Sloveniji v garazi!
smile-1.gif


Reportaze pa ne bo. Bodo Capli and co. takoj zaceli nabijat o "tajkunih", pa kako bi moral "kaj dati Afriskim revezem" in podobne neumnosti.
uf-1.gif
a tak?...jst ti infrastrukturo do garaže vzdržujem, ti pa davke drugim plačuješ, koristiš pa moje
shocked-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Cakaj samo malo...Ko je EU sprejela euro smo mi imeli tako opevani tolar. Ne vem kaj naj bi se razvrednotilo. Al pa tolar ni bil nic vreden pa ste ze prej vsi v markah racunali. Odlocit se bo treba =)

Mal sarkazma ampak tko je...ne morjo bit za vse tezave nase zavozene ekonomije krivi drugi

Drži! Pri nas se je vedno računalo v markah. Ne v dolarjih ali švicarskih frankih, ampak v DEM - še v času Juge. To pa zaradi zahojene ekonomske politike še od 50. let naprej, ko so si inflacije in celo denominacije denarja sledile ena za drugo.
V 80. letih, ko je bila hiperinflacija, je bilo prekupčevanje z markami nacionalni šport in način preživetja !
Tudi v 90. letih se je delalo z DEM, kot najbolj stabilno in funkcionalno valuto pri nas. Bosna si je pa DEM razglasila kar za svojo valuto
smile-1.gif
.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Iscem (od/iz)-rabljen:

Resilec / Marico / Gasilski avto / pogrebno vozilo / nekaj v tem stilu...

Jaz te imam na sumu, da v Anglijo švercaš nekaj, zaradi česar sem odprl topic.
evil.gif

Na koncu sva sla v Afriko z Subary Legacyjem z "miljonom" LEDic
smile-1.gif

A kak rezervni jermen/filter je prav prišel, ali so se le "vozili" z vami?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če nadaljujem: Stroje smo kupovali v Nemčiji, v Italijo si šel samo v skrajnem primeru (kvaliteta pač). V markah! Tudi surovine smo morali uvažati sami, zopet iz Avstrije, Nemčije, Švice. V Markah. V Italijo si šel zopet samo v skrajnem primeru, ker tudi če so ti dali atest zraven materiala, so te vseeno nategnili.

Slovensko gospodarstvo je bilo še od konca II. sv. vojne vezano na nemški trg. Če si bil kooperant neke nemške ali avstrijske firme okoli leta 2000, je bila cena seveda stvar trženja - npr. da so ti plačali delovno uro 16 DEM. Leta 2002, ko so sprejeli Evro, je to postalo 8 EUR.
Istočasno stroj, ki je bil prej npr. 16.000 DEM, je leta 2002 postal 16.000 EUR ! Pa surovine tudi. O tem govorim.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
A to so spet tiste trditve, ki jih že zadnjič z ničemer nisi mogel podpreti?
Nič hudega, večina jih je že pozabila... Komot lahko na novo trdiš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lej, saj mi ni treba dokazovati
smile-1.gif
. Jaz sem to obdobje preživljal aktivno in zato vem - pa moja generacija tudi. Ne trdim za dogajanja pred 75. letom, ker sem takrat pač dojemal pasivno ali še tisto ne in vem samo iz knjig in zgodb naših staršev, stricev - po tem letu je pa bilo dogajanje približno tako.

Kdor pravi, da moje trditve ne držijo, je ali premlad, ali pa ni iz gospodarstva. Če si hodil v Avstrijo samo po špecerijo, tega efekta pač nisi mogel čutiti.

Čau
pozdrav.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ne bi vedel Capl... Ampak, v praksi, ceprav verjetno zasluzim parkrat vec kot ti, se recimo vozim okoli z 12 let starim avtom za jurja in pol EUR.
Debela laž.
Vreden je slabih 900 EUR
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ja , Evrofila imam že lep čas na sumu, da je en mali ,,vučko,,
evil.gif

ampak mogoče pa res ne bi blo slabo, da nam malo opiše svoje dopustniške prigode ,,z avtom po svinjariji,,..spanje v svinjariji,...prehranjevanje s svinjarijo,,..
evil.gif

ka praviš Evrofil?...bi se jst malo naslajal
smile-1.gif
....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Škoda.
cry12bpy.gif
Zakaj? misliš da je luštno brat tednih brez tuša, poceni konzervah , driski in spanju v avtu....
je vseeno če o klošarjih bereš
evil.gif

Pa saj ce razkuzujes&si zobe peres z viskijem ni blema...preverjeno
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Italjani so v riti.

Mi pa prav tako. Prodajamo mafijsko NLB, ki je lepo očiščena, dokapitalizirana z ljudskim denarjem, zdaj še lepo delajo čistko pri kadru in poslovalnicah, da ne bo rabil "novi" lastnik tega delat.
Le za koga se pripravlja ta nakup? Švabsko banko?