Kriza in recesija

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
kar se mojega cenjenega mnenja tiče, se pri nas (v Slo) krize dogajajo nekje na 20 let. V zahodnem svetu je pa vsesorte. Torej imamo, takole čez palec, še kakih 10 let za nabiranje tolšče ...
LOL, še 10 let gospodarske rasti? Gradbinci že sedaj dihajo na škrge, firme iščejo zaposlene, zaposlene upokojence vidim vse več v trgovinah in restavracijah ...
Odkar smo ekonomsko tako močno vpeti v EU in širše, bo kriza prišla najkasneje eno leto za ostalimi. In nas bo celo bolj udarila kot pa kako Nemčijo (spet), samo zato, ker nismo državnega proračuna in vseh izdatkov pripravili na novo krizo, kaj šele, da bi odplačali večdeset milijardne dolgove iz prejšnje krize - in jih še zdaj ne.
Vsaj tisti, ki smo v gradbeništvu, vidimo krizo najkasneje v dveh letih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.077
113
točno tako, ohlajanje se bo začelo že pozimi 2019 in v 2020 smo gotovi, tako da zdaj napolnit žepe, pa počakat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pišuka, daj bodite malo bolj milostni! :oops1:

Še od prejšnje se nismo pobrali ... kaj vam pa je! Ne tista finančna kriza 09. leta - dotolkle so nas javne kraje, ko smo sedaj pa zares brez rezerv! :eek:
Če dobimo zdajle še eno takšno kot smo jo fasali 09. leta, nas bo konec. Tu ni dileme! Pa jo nismo naredili mi ...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Mi naj bomo bolj milostni? Država bi lahko kaj več naredila na pripravi na naslednjo krizo in s tem ne mislim na nov dvig DDVja :p
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Kot sem rekel, s predpripravami na krizo čemur bi povsem ustrezala še vsesplošna optimizacija države. Ampak to pa vemo, da je no-go in se bomo raje še naprej zadolževali. Bah, brezveze....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
butalci.jpg
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Še n-tič- ti kratica ZUJF kaj pove? informiraj se o tem famoznem zakonu, mogoče potem ne boš trosil neumnosti naprej.
stranka SAB= ureditev pokojnin (beri visanje njih)
Branimir Strukelj= visje place solnikov
JS= v zadnjih 4 letih 5.000 novih zaposlitev
Karl Erjavec mora pa nabaviti nove skornje za vojsko, pa spet pade nekaj miljonov.
2.tir= miljarda pa se mal evrov
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Slovenski BDP se je povečal za pet odstotkov; rast porabe gospodinjstev ustavljena

https://www.finance.si/8941970/Slov...dinjstev-ustavljena?metered=yes&sid=484130585

Pa sem mislil, da bodo taki naslovi šele konec naslednjega leta - na kratko, rast porabe je še, ampak se je ustavila. Tudi sicer že berem članke, da nepremičninarji ne prodajo več toliko kot prej, edino v avtosalonih pa trgovinah še ni videti panike - bo pa verjetno naslednje leto. Edini, ki mi govorijo, da ne bo krize, so vsi po vrsti zaposleni v javnem sektorju, le zakaj ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.459
113
Čaki...tuki še niso zajeli "black friday-a" pa veselega decembra :)

Recesija pride z januarjem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
LOL, še 10 let gospodarske rasti? Gradbinci že sedaj dihajo na škrge, firme iščejo zaposlene, zaposlene upokojence vidim vse več v trgovinah in restavracijah ...
Odkar smo ekonomsko tako močno vpeti v EU in širše, bo kriza prišla najkasneje eno leto za ostalimi. In nas bo celo bolj udarila kot pa kako Nemčijo (spet), samo zato, ker nismo državnega proračuna in vseh izdatkov pripravili na novo krizo, kaj šele, da bi odplačali večdeset milijardne dolgove iz prejšnje krize - in jih še zdaj ne.
Vsaj tisti, ki smo v gradbeništvu, vidimo krizo najkasneje v dveh letih.
Gradbeništvo je danes še vsaj 5 let daleč od krize. Je trenutno namreč v razcvetu, dela da glava peče, posli so rezervirani za leto in dve vnaprej.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.077
113
rezervirani ja, kdo bo pa plačal se bodo pa čez leto ali dve pogovarjali. Takrat ko je udarila kriza smo imeli en kup naročil, čez noč so se vsi umaknili mi pa imeli na hofu material, ki ga je bilo potrebno plačat. Kaj boš naredil? nič požreš in preživiš. Zima prihaja. To bi se morali zavedati in dati na stran. Kdor ne bo,...ej bomo pa vsi ostali plačali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Gradbeništvo je danes še vsaj 5 let daleč od krize. Je trenutno namreč v razcvetu, dela da glava peče, posli so rezervirani za leto in dve vnaprej.
Nič ni rezervirano - kar dobiš danes, lahko narediš in dobiš plačano (recimo, pa se že zdaj pogosto ne plačuje redno), jutri, če noben noče ali ne razpiše, pač nimaš. Gradbeništvo lahko v enem samem letu upade za več 10%. Pa ne mislit, da je kaka težka bogatija trenutno v gradbeništvu. Dela je sicer res veliko, cene pa niti ne - so se nekako popravile, ampak še niti približno niso dosegle tistih izpred 10 let - in mislim, da tudi ne bodo do nove krize.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.077
113
sej nikjer ni, vsaj v proizvodni dejavnosti, vse postavke so sesute v nulo, mi bomo promet dvignili za vsaj 15%, dobiček pa ne bo višjii kot lani. Nemci stiskajo in avstrijci stiskajo, na ceni lahko samo pridobiš ker se jim mudi povečini, sam moraš potem tudi hitro narediti, da ba hitro narediš, pa so tukaj spet nadure, podizvajalci itd.