Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Lahko kdo razloži glede na temo, kaj so sploh tile ICO-ti. Kakšen je namen in kako prideš noter.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Pa še eno vprašanje kaj je pri tebi bistvo da se odločiš financirat nek startup... Lastna presoja a je zamisel dobra, podlaga naval vlagateljev ali kaj?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Lahko kdo razloži glede na temo, kaj so sploh tile ICO-ti. Kakšen je namen in kako prideš noter.

ICO - Initial Coin Offering

Na kratko tokenizacija zbiranja sredstev za razne start-up-e


Včasih so bile delnice, kasneje Kickstarter, sedaj je popularen ICO.
Startup predstavi svoj projekt in sredstva zbira preko ICO-ta. Običajno sredstva vlagaš preko ETH, ki jih potem startup menja v njihove žetone po določenem razmerju. Ti žetomi kasneje pridejo na borzo, kjer se lahko z njimi trguje. vrednost naraste ali pade.

Neke vrste "deleži" startupa s katerimi običajno ne dobiš nobenih drugih pravic kot to, da z njimi trguješ na borzah. Ali boš ustvaril dobiček ali izgubo pa ni nobenega zagotovila. Veliko število ICO-tov je zgolj mlatenje prazne slame oziroma pogruntavščina, da nekdo pobere denar in jo popiha torej se lahko z vlaganjem krepko krepko opečeš. Je pa med ICO-ti kar nekaj uspešnih zgodb med njimi tudi nekaj Slovenskih.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Zalo lepo napisano. Tole bi blo treba nekam pinat, ker se bo tole vprašanje pojavlo še 1000x.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Gelde na to da vsi ICO startajo na ETH in v prihodnosti zgleda tudi na NEO, je najbolj smiselno na dolgi rok vložit v tadva.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Mnoge verjetno zanima kako kupiti ico tokens.


Drugače pa vrhunsko razloženo......
 

Rsk

Fizikalc
31. maj 2016
150
54
28
Kriptoznalci, v katere prihajajoče ICOte se splača kaj vložit?
smile-1.gif

Lp
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Za ICOte ne vem, ker bom itak falil v karkoli bom dal.
sem pa dal pred kratkim nekaj malega v OMG in PAY, pa da vidimo če bo ratalo.
Drugače pa bom počakal na XRP Ripple, če bo spet šel pod 15 centov, da jih kupim in prodam ko pridejo nad 22,23 centov. Tega stalno spremljam in se mi zdi da se kar da uloviti nekaj razlike na njem.
Ce ima se kdo kakšne predloge bom z veseljem prebral.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:

Drugače pa bom počakal na XRP Ripple, če bo spet šel pod 15 centov, da jih kupim in prodam ko pridejo nad 22,23 centov. Tega stalno spremljam in se mi zdi da se kar da uloviti nekaj razlike na njem.


Imam občutek, da boš tokratnji vlak zamudil in se bo cena postavila na novo stopnjo.
Nimam pa kristalne krogle, da bi bila informacija 100% zanesljiva in točna.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:

Drugače pa bom počakal na XRP Ripple, če bo spet šel pod 15 centov, da jih kupim in prodam ko pridejo nad 22,23 centov. Tega stalno spremljam in se mi zdi da se kar da uloviti nekaj razlike na njem.


Imam občutek, da boš tokratnji vlak zamudil in se bo cena postavila na novo stopnjo.
Nimam pa kristalne krogle, da bi bila informacija 100% zanesljiva in točna.

Možno ampak od včeraj ko je dosegel 25 centov je sedaj že lepo zdrsnil spet na 22, tako da mogoče pa mi uspe. Mislim pa da Ripple kakšnih 30 centov nikoli, ali vsaj zelo dolgo ne bo prebil.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Včeraj je bil na 0,29 - 0,3 in je padel na 0.22.
Trenutno je nazaj na cca. 0.26.

(cene na Bitstampu)


Je pa danes dan D (predvidevam) za novico o kateri se govori že cel teden:

https://twitter.com/ripple


Ugibanj je mnogo. Kaže na nekaj velikega, nihče pa ne ve točno kaj je. Če bo res nekaj velikega se zna zgoditi, da bo šla cena možno gor.
 
Nazadnje urejeno:

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Pa še eno vprašanje kaj je pri tebi bistvo da se odločiš financirat nek startup... Lastna presoja a je zamisel dobra, podlaga naval vlagateljev ali kaj?

Za mene je predvsem važno, da razumem kaj mislijo narediti. In seveda, da vidim potencial, da projekt bo nosil denar samemu sebi. Na koncu pa seveda tudi koliko so že zbrali, saj za določene projekte je 20mio dosti za določene pa bistveno premalo.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Samo ne pozabit na staro pravilo "buy the rumour, sell the news". Trgi pričakovano novico predhodno vračunajo v ceno valute, tako da je ob dejanski novici čas za vnovčevanje dobičkov in cena lahko tudi pade
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:

Drugače pa bom počakal na XRP Ripple, če bo spet šel pod 15 centov, da jih kupim in prodam ko pridejo nad 22,23 centov. Tega stalno spremljam in se mi zdi da se kar da uloviti nekaj razlike na njem.


Imam občutek, da boš tokratnji vlak zamudil in se bo cena postavila na novo stopnjo.
Nimam pa kristalne krogle, da bi bila informacija 100% zanesljiva in točna.

Možno ampak od včeraj ko je dosegel 25 centov je sedaj že lepo zdrsnil spet na 22, tako da mogoče pa mi uspe. Mislim pa da Ripple kakšnih 30 centov nikoli, ali vsaj zelo dolgo ne bo prebil.

A pa recimo XRP pa kar na Bistampu trguješ ali tudi na kakšni borzi? Pa recimo da se odločiš prodati jih. A greš v EUR ali BTC? ali je to pač trenutna odločitev?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vceraj Ripple ni bil na 0,29, temvec samo do 0,252. V zadnjih 3 mesecih pa je bil 0,3, ja. Pa padel je vceraj na 0,185. Sedaj trenutno je na 0,22