Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:

Drugače pa bom počakal na XRP Ripple, če bo spet šel pod 15 centov, da jih kupim in prodam ko pridejo nad 22,23 centov. Tega stalno spremljam in se mi zdi da se kar da uloviti nekaj razlike na njem.


Imam občutek, da boš tokratnji vlak zamudil in se bo cena postavila na novo stopnjo.
Nimam pa kristalne krogle, da bi bila informacija 100% zanesljiva in točna.

Možno ampak od včeraj ko je dosegel 25 centov je sedaj že lepo zdrsnil spet na 22, tako da mogoče pa mi uspe. Mislim pa da Ripple kakšnih 30 centov nikoli, ali vsaj zelo dolgo ne bo prebil.

A pa recimo XRP pa kar na Bistampu trguješ ali tudi na kakšni borzi? Pa recimo da se odločiš prodati jih. A greš v EUR ali BTC? ali je to pač trenutna odločitev?

Saj bitstamp je borza, ali kaj misliš? opcijo imaš potem da pretvoriš v eure in si izplačaš ali kupiš kakšno drugo valuto s tem, ali preneseš na drugo borzo, wallet,...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Pa mislite, da bo kaj iz Rippla v naslednjih treh mesecih?

Na dolgi rok po mojem mnenju zagotovo. Je pa po mojem mnenju to bolj long term investment, ne ygolj špekulativna dnevna naložba, kjer bi želel služiti na dnevni ravni.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Gelde na to da vsi ICO startajo na ETH in v prihodnosti zgleda tudi na NEO, je najbolj smiselno na dolgi rok vložit v tadva.

Večina jih je v BTC, ponujajo pa še alternativne opcije kot so ETH in drugi. Bo pa pomoje kmalu gamechanger za ICO, ker bodo startupi ki so prevzeli vlogo kickstarterja to isto ponujali.

Recimo zanimiv mi je projekt Adel, kjer boš imel tudi delež v startupu, izplačila dividend itd... So tudi edini ICO na svetu ki je reguliran, tako da če se v prihodnjosti pokaže potreba po temu, bodo v veliki prednosti pred ostalimi. Cena je zdaj nizka, če želiš priti v board jih rabiš imeti 64.000 tako da za moje pojme dolgoročno se splača.

Teh ICO tov je sedaj preveč, vsak izdaja svoje tokene, samo da profitira pa čeprav jih projekt ne rabi. Je treba ločiti plevelo od zrnja...

Pomoje se bo drugo leto to malo zaustavilo, ko jih bo ene par propadlo in bodo vlagatelji malo bolj previdni in prav tu vidim porast vrednosti teh kripto kickstarterjev, ker bi lahko prevzeli to nase.
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:

Drugače pa bom počakal na XRP Ripple, če bo spet šel pod 15 centov, da jih kupim in prodam ko pridejo nad 22,23 centov. Tega stalno spremljam in se mi zdi da se kar da uloviti nekaj razlike na njem.


Imam občutek, da boš tokratnji vlak zamudil in se bo cena postavila na novo stopnjo.
Nimam pa kristalne krogle, da bi bila informacija 100% zanesljiva in točna.

Možno ampak od včeraj ko je dosegel 25 centov je sedaj že lepo zdrsnil spet na 22, tako da mogoče pa mi uspe. Mislim pa da Ripple kakšnih 30 centov nikoli, ali vsaj zelo dolgo ne bo prebil.

A pa recimo XRP pa kar na Bistampu trguješ ali tudi na kakšni borzi? Pa recimo da se odločiš prodati jih. A greš v EUR ali BTC? ali je to pač trenutna odločitev?


Trguješ lahko na naslednjih borzah z naslednjimi trgovalnimi pari.

https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/#markets
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Neuromancer pravi:
Samo ne pozabit na staro pravilo "buy the rumour, sell the news". Trgi pričakovano novico predhodno vračunajo v ceno valute, tako da je ob dejanski novici čas za vnovčevanje dobičkov in cena lahko tudi pade
smile-1.gif

Se strinjam, da je ta opcija mogoča. Kot sem napisal nimam kristalne krogle, da bi lahko 100% napovedal kaj bo.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Da govora je bilo o paru USD/XRP.

EUR trgovalni volumni so običajno veliko nižji kot USD in drugi. posledično običajno gledam USD trgovalne pare.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, pol pa si prav npisal. Jaz sem pa v EUR govoril.

Verjetno pises na telefon, pa si pozabil poscrolat navzdol, ker vidim, da si odgovor dal v citat 😊
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Da govora je bilo o paru USD/XRP.

EUR trgovalni volumni so običajno veliko nižji kot USD in drugi. posledično običajno gledam USD trgovalne pare.

Aha. No potem je dobro na koncu podati tudi valuto. To sem pa opazil ja, da so vrednoati v EUR nizje. Zakaj pa pride do tega?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, to vem, da je USD-EUR 1,17/1. Sedaj sem se enkrat prebral od Prijama post, pa mi je jasno, kaj je hotel povedati. Pac, da je veliko vec Dolarjev vlozenih v BTC, kot pa Eurov. To pomeni, da je sistem locen po valutah, ker sem zadnjic opazoval na Bitstampu, pa se je cena v USD dvignila, v EUR pa stala na miru kljub enaki vrednosti EUR/USD
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
ksz

Kdor točno ne ve, kaj počne, naj se raje ne uči trgovanja z Ripplom tukaj in zdaj, je preveč negotovosti
smile-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ja, to vem, da je USD-EUR 1,17/1. Sedaj sem se enkrat prebral od Prijama post, pa mi je jasno, kaj je hotel povedati. Pac, da je veliko vec Dolarjev vlozenih v BTC, kot pa Eurov. To pomeni, da je sistem locen po valutah, ker sem zadnjic opazoval na Bitstampu, pa se je cena v USD dvignila, v EUR pa stala na miru kljub enaki vrednosti EUR/USD


Trgovalne platforme, order book-i ipd. so ločeni po poameznih trgovalnih parih ja.
Če bi imel hitre prste, preračunane provizije, hkrati pa bi razlike v tečajih bile velke bi lahko služil 8ali izgubljal) tudi na ta račun.

Običajno pa je bolje trgovati na takem trgovalnem paru kjer je več volumna prodaje. Torej je teoretično gledano večja možnost nakupa oz. prodaje, ko se boš zadevo lotil kupovat ali prodajat.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Arbitražo med borzami in pari običajno delajo boti. Je pa bila pred par dnevi kakih 10 minut odlična priložnost zaslužka v paru XRPBTC na Bittrexu, ker je bil kurs za 15% višji kot na Bitstampu
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ahaaaaa, no zdej mi je jasno. Samo, kaj lahko naprimer BTC prodas na Bitstampu v USD al samo v EUR?