Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
To je to. Samo dan, danes ni več tako zakomplicirano kot se sliši.
smile-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Namerava kdo vložit v:
Red Pulse (ICO na NEO)
Vibernate (Slovenski startup ?)
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Jaz se še odločam med Viberate in Musiconomi. Verjetno se bom odločil za slednjega, pa še to samo toliko, kot sem pripravljen izgubiti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
glede na to da sem že nekaj let v slo startup sceni, pa se približno ve kako zadeve tam potekajo
grin1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Če bo dobra cena na borzi... Folk pozablja da more ICO tudi na exchange pridet, večina jih čaka po mesece da so sprejeti, v tem času pa vrednost lahko lepo pade, sploh če zamujajo s projekti itd... Kaj ti pomaga da piše da je vrednost narastla za 500% če ga ne moreš prodat... Vedno poglejte kak exchange bo sprejel ta coin, če ni med prvih 5 bo verjetno cena padla...
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Iconomi ima septembra predstavitev za velike vlagatelje (zavarovalnice, ...), za kar tudi pride nova platforma. V istem mesecu tudi event na Kitajskem. V roku treh mesecev pa nameravajo lansirati Blockchain.ONE, sklad ki bo kotiral na tradicionalni borzi.

Imajo ideje, če bo uspelo pa bo pokazal čas
smile-1.gif
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Ali samo meni na Bitstampu ne prikazuje pošiljanja ETH v denarnico, ali je kakšen bug. Včeraj je še šlo.....
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Citat:
Uporabnik tomi pravi:

Rudarjenje oziroma mining je postopek, ko nekateri izmed uporabnikov, ki premorejo ustrezno opremo in znanje, z reševanjem algoritmov ustvarjajo nove konce verige. Ko uporabnik, oziroma njegov računalnik najde ustrezno vrednost, pošlje predlog bloka ostalim uporabnikom v potrditev. To je še en korak v zagotavljanju varnosti trgovanja s spletnimi valutami, saj prepreči, da bi se bloki podvajali. Ker je rudarjenje zahtevno za uporabnika in za njegov računalnik, se mu trud povrne tako, da za nagrado prejme nekaj kovančkov spletne valute.

to je iz tega članka, ki je super za prebrat https://mladipodjetnik.si/novi...ent=article-tag

al te še kaj specifičnega zanima?

Dober članek.

Pravzaprav me je zanimalo bolj kako se greste to (imam v glavi da si nekje zapisal da ti osebno tudi majnaš, zato sem te omenil). Torej ene par alinej za telebane:
-bral sem da se sedaj majna prek grafičnih, kakšnih?
-katere coine majnaš
-je to prek kakšnih nicehash ipd..?

-če se še kaj splača sploh..

Drugače nisem ravno toliko v računalniških vodah ampak bi se mogoče lotil. Če pa je obenem še kakšno "izničenje" stroškov v igri pa sploh zanimivo..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
trenutno se ti pomoje ne splača, sploh ker je težko dobit grafike.

trenutno je najpopularnejši ethereum, kateremu pa zahtevnost raste, se mu pa obeta tudi premik na POS (proof of stake) in bo rudarjenje kot tako odpadlo.

uporabljajo se od amdja 470/480/570/580 in nvidia 1070/1080
imaš pa seveda še namenske ASIC minerje.

tak da ... če še nimaš nič, je pomoje boljše kupit kake coine

meni trenutno kaže

1.03 eth mesečno, malo čez 300 usd / 6x rx580

testiram na drugi mašini monero, da vidimo kaj bo
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hint za tiste z nvidiami: zcash profitability na isti mašini je ~20% višji
grin1.gif


Aja, pa še za primerjavo, kaj pomeni višanje dificultyja: ena kartica je letos maja potrebovala 10 dni za 0,2ETH*. Če bi s to isto kartico rudaril danes, rabi dva meseca (60dni), torej, x6 v dobrih treh mesecih.

Če pa upoštevamo finančno rekapitulacijo: 0,2ETH je bilo takrat vredno 17$, torej pri takratni brzini je to 51$/mesec. Danes je minanje počasnejše, ampak je tečaj zrasel, torej dobiš za 0,1ETH/mesec ven 33$.

Če povzamemo, ja, mining dificulty je šel gor ohoho, ampak, k sreči je šel gor tudi tečaj, kar pomeni da si na slabšem samo x2 in ne x6.


*zakaj 0,2 - ker je to minimum, oziroma, obračunski interval poola, na katerem sem takrat delal izračun za miner.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
jaz sem danes zjutraj kar vse komplet na monero prestavil, zdaj pa gledam pa je suprnova pool offline že nekaj časa, memo milo
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Neuromancer pravi:
ksz

Kdor točno ne ve, kaj počne, naj se raje ne uči trgovanja z Ripplom tukaj in zdaj, je preveč negotovosti
smile-1.gif

Če ti točno veš kaj in kako, pa nam daj en šnel kurz oziroma navodila da ne bomo tople vode odkrivali.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.554
2.410
113
Torej katero denarnico naj odprem? Toliko, da bom vedel od čega se menijo okoli mene v gostilni.

Ker očitno se sedaj že vsaka gospodinja spozna na tole, ker je slišala od sosede po maši, da se fajn zasluži s tem.
cheer.gif


Prva, ki mi je padla v oči je tale (čimveč valut podpira, tem boljše).
https://99bitcoins.com/jaxx-wallet-review-bitcoin/
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.554
2.410
113
Torej sem tole instaliral... za različne valute sem dobil različne adresse tole razumem.

Ko dam pa backup, mi pa tole napiše.

jaxx.jpg


Da tole ne bo kopija na napravi.

Tule pa piše, da oni nič ne shranjujejo

jaxx2.jpg


Lahko kdo malo elaborira tole?
grin1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Pa sej ti pise. Shranis (zapises na list papirja...) si "phrase", to je ponavadi par generiranih besed s pomocjo katerih potem naredis import na novo, mogoce pa je kje tudi opcija izvoz private keya.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.554
2.410
113
Okey, sem malo tuhtal. Tole je vse online? (ker mi je tistih 12 besed potem tudi na telefonu sihroniziralo, adrese so pa ostale iste)

Kako pa potem v cold shranim? (tole sem mislu, da je potem backup).
 
Nazadnje urejeno: