Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Neuromancer pravi:
ksz

Kdor točno ne ve, kaj počne, naj se raje ne uči trgovanja z Ripplom tukaj in zdaj, je preveč negotovosti
smile-1.gif

Če ti točno veš kaj in kako, pa nam daj en šnel kurz oziroma navodila da ne bomo tople vode odkrivali.

Dej res kaj napiši, mene bi tudi zanimalo.
Če ima kdo pametne informacije menda ni greh če jih deli z ostalimi...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kot sem ze napisal. Ripple se je zelo dolgo casa gibal med 0,20 in 0,25€
Moje mnenje je da je ripple zelo primeren za tradeanje, nikakor pa ne za investicijo. Torej jaz bi pocakal da pade na 0,15€ mogoce tud sedaj na dobrih 0,16€ ni zgresen nakup. Prodal pa bi tam pri 0,24-0,25€ procentualno precej dober zasluzek.
Ne pa pricakovati da bo ripple kdaj (vsaj v bliznji prihodnosti) prisel do 0,5€ ali celo 1€.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Moje mnenje je da bo LTC prilezel do nekih 75$ do konca leta. Mogoce ni slaba ideja dati v BLX sklad nekaj denarja za zacetnike, pa tudi stare macke, tam je razprseno v najbolj znane coine.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Kot sem ze napisal. Ripple se je zelo dolgo casa gibal med 0,20 in 0,25€
Moje mnenje je da je ripple zelo primeren za tradeanje, nikakor pa ne za investicijo. Torej jaz bi pocakal da pade na 0,15€ mogoce tud sedaj na dobrih 0,16€ ni zgresen nakup. Prodal pa bi tam pri 0,24-0,25€ procentualno precej dober zasluzek.
Ne pa pricakovati da bo ripple kdaj (vsaj v bliznji prihodnosti) prisel do 0,5€ ali celo 1€.

OK ,razumljeno. Zakaj meniš da ne more zrasti recimo vsaj do 1$, saj tudi razne ostale valute kar lepo rastejo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ker je zadeva premined, kar pomeni, da se ne mineajo novi ampak so ze vsi na voljo. Pa ce se prav spomnim, ce bi prisel ripple cez 1€ bi to pomenilo, da je celotna vrednost vseh rippleov enaka kot vseh bitcoinov.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Denarnica, hladna denarnica...

A pa to res vse shranjujete v denarnice? Tudi če se kupi samo za dan dva?

Ker tole je potem ze kar postopek. Dvostopenjska verifikacija za prijavo, denarnica, 5 razlicnih dostopov za borze... zmanjka časa sa kej druga še delati
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ce nameravas tradeat, pa nimas ravno zelo velikih zneskov gor in imas 2 factor authenticaton, lahko pomoje nekaj casa puscas na borzah.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Tam do jurja imam js kr po borzah. Razen tisto, kar bom holdal nekaj časa (byteball recimo).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Če še kdo išče kam vložit, naj bi NEO šel precej gor v naslednjih dneh. Naj bi se 1.9. začel prvi ICO ki bo sprejemal NEOte.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Če še kdo išče kam vložit, naj bi NEO šel precej gor v naslednjih dneh. Naj bi se 1.9. začel prvi ICO ki bo sprejemal NEOte.

Meni je žal, da nisem zadnji mesec nič sledil sceni, ker ta NEO se je v štartu že vedelo, da bo resna konkurenca ETH.
Sicer pa se mi zdi, da dokler se ICO še na NEO blockchainu niso začeli vrstit eden na za drugim cena še vedno OK.

V naslednjem mesecu bo šlo po vsej verejntosti šlo še gor.

jaz sem še nekaj malega vložil v 0x, konec meseca se obeta prva decentralizirana ERC20 token menjalnica ala "shapeshift".
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
trenutno se ti pomoje ne splača, sploh ker je težko dobit grafike.

trenutno je najpopularnejši ethereum, kateremu pa zahtevnost raste, se mu pa obeta tudi premik na POS (proof of stake) in bo rudarjenje kot tako odpadlo.

uporabljajo se od amdja 470/480/570/580 in nvidia 1070/1080
imaš pa seveda še namenske ASIC minerje.

tak da ... če še nimaš nič, je pomoje boljše kupit kake coine

meni trenutno kaže

1.03 eth mesečno, malo čez 300 usd / 6x rx580

testiram na drugi mašini monero, da vidimo kaj bo
smile-1.gif

Nekam malo ETH dobiš za te grafične?!? Jaz mam RX 570 pa dobim vsaj 1 ETH na mesec. Kok ti hasha? Si dal novi update, par tednov nazaj so naredili specifično za mining in je hashrate tak kot je bil pred dvigom težavnosti.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
No dejmo bit malce bolj konkretni. Na katerih borzah ste registrirani, da vse to pokrivate? sej vem, obstaja jih cel spisek, ampak spet nebi rad tople vode odkrival
smile-1.gif


In pa na bitstamp sem recimo dal nekaj €. A na drugo borzo naj potem tudi preko sepa nakažem oziroma kupim na bistampu BTC ali ETH in te nekako prenakažem?

Hvala
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Kalkulatorji vedno malo več kažejo kot pa dejanski pool. Meni trenutno kaže 0.8 ETH na mesec pri rigu z 6x580 167MH/s. Drugi sistem pa ima 1.7GH/s in kople nekje med 2 do 2.4 ETH na teden.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
trenutno se ti pomoje ne splača, sploh ker je težko dobit grafike.

trenutno je najpopularnejši ethereum, kateremu pa zahtevnost raste, se mu pa obeta tudi premik na POS (proof of stake) in bo rudarjenje kot tako odpadlo.

uporabljajo se od amdja 470/480/570/580 in nvidia 1070/1080
imaš pa seveda še namenske ASIC minerje.

tak da ... če še nimaš nič, je pomoje boljše kupit kake coine

meni trenutno kaže

1.03 eth mesečno, malo čez 300 usd / 6x rx580

testiram na drugi mašini monero, da vidimo kaj bo
smile-1.gif

Nekam malo ETH dobiš za te grafične?!? Jaz mam RX 570 pa dobim vsaj 1 ETH na mesec. Kok ti hasha? Si dal novi update, par tednov nazaj so naredili specifično za mining in je hashrate tak kot je bil pred dvigom težavnosti.

zahtevnost raste, hashajo okol 165-170, niso novi driverji nameščeni, zdaj verjamem da bi blo že pod 1 eth, ampak sem prestavil na monero
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No dejmo bit malce bolj konkretni. Na katerih borzah ste registrirani, da vse to pokrivate? sej vem, obstaja jih cel spisek, ampak spet nebi rad tople vode odkrival
smile-1.gif


In pa na bitstamp sem recimo dal nekaj €. A na drugo borzo naj potem tudi preko sepa nakažem oziroma kupim na bistampu BTC ali ETH in te nekako prenakažem?

Hvala

Jaz sem na teh dveh: (skupaj pokrivata kar dosti)
https://www.poloniex.com/
https://bittrex.com/

Jaz kupim npr. na bitstampu ETH,... ali kaj pač prodajajo, potem pa si to valuto prenakažem na exchange. Izogibam se pošiljanju BTCja ker je "fee" velik.
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No dejmo bit malce bolj konkretni. Na katerih borzah ste registrirani, da vse to pokrivate? sej vem, obstaja jih cel spisek, ampak spet nebi rad tople vode odkrival
smile-1.gif


In pa na bitstamp sem recimo dal nekaj €. A na drugo borzo naj potem tudi preko sepa nakažem oziroma kupim na bistampu BTC ali ETH in te nekako prenakažem?

Hvala

Jaz sem na bitstampu, bittrexu in kraknu. Odvisno od borze. Jaz ponavadi na stampu kupim pa potem btc ali eth nakazem na drugo borzo.