krave nimajo vode

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Saj nisem rekel, da sem prepričan, ampak tvoja zgodba, da krave več mesecev niso dobile vode pa tud ne drži, ker krava molznica pri suhi krmi, brez vode bi poginila v parih dneh. Mesec dni brez vode tukaj ne pride v poštev. Tako, da ti tud malo bučke prodajaš tukaj.
Drgač pa verjamem, da obstsajo pijančki, pa tudi trezni ljudje, ki dejansko žvali trpinčijo. Tud jaz poznam enga tazga, pa ni pijanc.
sem rekel, da dobijo 1x na dan vedro za 1 uro. moje mnenje pa je, da žival naj ima vedno na razpolago svežo vodo, ne pa 1x na dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jest5

Guru
18. avg 2007
25.310
-8.450
113
sem rekel, da dobijo 1x na dan vedro za 1 uro. moje mnenje pa je, da žival naj ima vedno na razpolago svežo vodo, ne pa 1x na dan.
Kot sem že napisal pred tem...

Včasih se je gnalo krave iz hleva 1x na dan na napajanje. Kot kaže, je to dovolj, saj krave niso izumrle.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Kot sem že napisal pred tem...

Včasih se je gnalo krave iz hleva 1x na dan na napajanje. Kot kaže, je to dovolj, saj krave niso izumrle.
ti verjamem. tukaj se pa včasih zgodi, da fanta ni zvečer domov in tako posledično krave ne dobijo tisti dan, kar se mi zdi butasto. 10 minut dela vodovodarja in napajalniki delajo, vendar se to ne pusti naret.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ti verjamem. tukaj se pa včasih zgodi, da fanta ni zvečer domov in tako posledično krave ne dobijo tisti dan, kar se mi zdi butasto. 10 minut dela vodovodarja in napajalniki delajo, vendar se to ne pusti naret.
A si mogoče vprašal žlahtnika zakaj ne pusti vodovodarja blizu?
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
A si mogoče vprašal žlahtnika zakaj ne pusti vodovodarja blizu?
Da mu nebi ženo brusil!


Matr spet ena tema, kjer vas polovica sploh ne prebere kaj je problem OT. Pa pustimo sedaj tudi če pretirava.

Kolikor razumem je lastniku krav ponudil pomoč, pa nič ne pomaga - žal bo inšpekcija po moje še poslabšala zadevo, ker če imajo krave (v povprečju z izjemami) 1X dnevno vodo, bo verjetno to za njih dovolj. Dejansko bi bilo najbolj smotrno ugotovit zakaj ne dovoli lastnik popravila napajalnega sistema.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Krave dejansko lahko mukajo, ker jih nihče ne pomolze ob predvidenem času in ne zato, ker pijejo samo enkrat na dan.
Na koncu bomo sicer mogoče celo ugotovili, da niti ne gre za krave, temveč za neko govedo, ki sicer ima rogove, niso pa ravno krave molznice. Ampak to niti ni bistveno. Če človek zanemarja živali, kar se tiče vode in bi stvar lahko rešil s pomočjo drugih, jih bo verjetno zanemarjal tudi kar se tiče hrane. Vsaj občasno. In živali bodo še mukale.
Dvomim, da bo taka situacija lahek zalogaj za inšpekcijo in se bo zgodila neka čudežna rešitev.

Konec koncev pa ob pijancu verjetno nekje trpijo še neki ljudje in za njih bi nas moralo krepko bolj skrbeti kot za krave ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd