krave nimajo vode

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
krave so v štali imele napajalnike. zdaj pa že nekaj mesecev napajalniki ne delajo, lastnik pa noče popravit. posledično je živina brez vode, oziroma dobijo za pit le enkrat dnevno, al pa še to ne.
kam in kako to prijavit?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.589
2.429
113

1649707840336.png
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Vsekakor pošlji, ker to je nesprejemljivo. Živali morajo imeti zmeraj na voljo vode kolikor je rabijo. Naj mu odvzamejo živali in jih dajo komu, ki ve kaj dela. Sicer pa za ureditev napajanja vode rabi zgolj nekaj alkatenk, par napajalnikov, črpalko, vodo in nekaj drobnega materiala. Če je volja se zrihta v enem dnevu, tako, da gre za res hud primer zanemarjanja.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Vsekakor pošlji, ker to je nesprejemljivo. Živali morajo imeti zmeraj na voljo vode kolikor je rabijo. Naj mu odvzamejo živali in jih dajo komu, ki ve kaj dela. Sicer pa za ureditev napajanja vode rabi zgolj nekaj alkatenk, par napajalnikov, črpalko, vodo in nekaj drobnega materiala. Če je volja se zrihta v enem dnevu, tako, da gre za res hud primer zanemarjanja.
napajalniki so delali, kolikor vem 25 let, zadnjih 6 mesecev ne delajo. volje, da se popravi pa ni, pojma nimam zakaj, očitno nisi diht, da tega ne zrihtaš takoj.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Vsaka lenoba/zanikrnež bi takoj popravil dotok vode in samo napajanje namesto da vodo nosi ali jo ročno naliva.

Kaj je zadaj? Zaprt števec s strani dobavitelja? Je bil nekaj k€ račun zaradi puščanja za števcem in je lastnik odreagiral na daleč najslabši nesprejemljiv način?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Ko rabiš mirsija, takoj uleti in z nami nebulozo podeli. :cheer:
Kakšno nebulozo?
A ti misliš, da bi morali policaji (kamor je treba zadevo javit) prileteti s položnicami, namesto z vodo za žejne živali ???? Bo to živalim bolj pomagalo?

Ja saj vem, vsi bi radi kaznovali, si izmišljali krivce in jih pribijali na steber, se izživljali nadnjimi...... da bi kdo pripeljal vodo, popravil napeljavo, plačal račun za vodo... al kjer se je že zataknilo..... to pa ne. To so pa že nebuloze, če kdo pride z idejo, da se pripelje voda,
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: mosseero

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
krave so v štali imele napajalnike. zdaj pa že nekaj mesecev napajalniki ne delajo, lastnik pa noče popravit. posledično je živina brez vode, oziroma dobijo za pit le enkrat dnevno, al pa še to ne.
kam in kako to prijavit?
Če bi bilo to res kar pišeš, bi ble te žvali že zdavnaj pokojne. Krave, sploh če se molzejo, brez vode ne bi preživele niti en teden, kaj šele več mesecev.
V tej tvoji zgodbi, nekaj ne špila.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.309
-8.451
113
krave so v štali imele napajalnike. zdaj pa že nekaj mesecev napajalniki ne delajo, lastnik pa noče popravit. posledično je živina brez vode, oziroma dobijo za pit le enkrat dnevno, al pa še to ne.
No ja...
Pred desetletji je bilo dokaj običajno, da so krave iz štale gnali 1x na dan do korita, da so se napile.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Saj ne rečem, da ljudi, ki trpinčijo živali ni, ampak zadnje čase se pojavlja polno nekih ljubiteljev živali iz mest in blokov, ki se tako hudičevo spoznajo na živinorejo, med tem, ko imajo sami v stanovanju kakšnega gensko pohabljenega cucka, ki ga počlovečujejo in vlačijo sabo po gostilnah, oblačijo v razne cunjice... kot da je žival človek itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Če bi bilo to res kar pišeš, bi ble te žvali že zdavnaj pokojne. Krave, sploh če se molzejo, brez vode ne bi preživele niti en teden, kaj šele več mesecev.
V tej tvoji zgodbi, nekaj ne špila.
ne bodi tak prepričan. to je žlahta, zadeve so poznane, alkohol je mladega prevzemnika uničil, in dogajat se je začelo to. najbolj me moti, da je zavrnil obisk vodovodarja, da pošlihta napajalnike, čeprav ga ne bi nič stalo. tak, da logika odpove.
tak da ne bodi tak prepričan v to kaj praviš.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ne bodi tak prepričan. to je žlahta, zadeve so poznane, alkohol je mladega prevzemnika uničil, in dogajat se je začelo to. najbolj me moti, da je zavrnil obisk vodovodarja, da pošlihta napajalnike, čeprav ga ne bi nič stalo. tak, da logika odpove.
tak da ne bodi tak prepričan v to kaj praviš.
Saj nisem rekel, da sem prepričan, ampak tvoja zgodba, da krave več mesecev niso dobile vode pa tud ne drži, ker krava molznica pri suhi krmi, brez vode bi poginila v parih dneh. Mesec dni brez vode tukaj ne pride v poštev. Tako, da ti tud malo bučke prodajaš tukaj.
Drgač pa verjamem, da obstsajo pijančki, pa tudi trezni ljudje, ki dejansko žvali trpinčijo. Tud jaz poznam enga tazga, pa ni pijanc.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
Pri nas je popularno prijavljanje pristojnim inštitucijam. Naši južni bratje imajo nek pregovor, kako naj "moja skrb" preide na drugega.
Boljša rešitev je, če poskusimo problem rešiti sami. Brez prijave, vprašati človeka, zakaj tega ne zrihta, rabi kako pomoč ...
To seveda deluje, če skupaj prideta dva normalna sogovornika.
Post sem že napisal, ko je bila razlaga ... Torej ne gre za normalnega sogovornika, temveč za bolnega človeka. Sam od sebe se ne bo niti pod razno pozdravil, krave so tukaj žal še najmanjši problem, ker nekje zraven trpijo verjetno še ljudje. Ko se zrihta voda, bo zanemarjal nekaj drugega, kar se živali tiče.
Žal se ga prisilit v zdravljenje ne da, čeprav bi trda roka bila najbrž za polovico pijancev pravzaprav odrešilna bilka.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Popularno je ratalo tudi to, da kakšni mestni blokovski priseljenci pridejo živet na vas in pol učijo kmete kmetovat pa skrbet za živali, ker hočejo, malo da ne, da bi kmet imel tako kot imajo oni psa, pol tud kmet imel kravo v stanovanju in jo oblačil v puloverčke pa vozil sabo na morje itd....
Veliko živaloljubcev, pred vsem pa pasjeljubcev, se imajo za ljubitelje živali, med tem, ko se sami sploh ne zavedajo, da njihov pes v briketih zaradi njihove modne muhe, žre umorjene ovčke, zajčke, kokoške, teličke, pujske itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Vodo vozijo gasilci v cisterni, ne pa policisti v topu. A veš.
Vem, da jo tudi policisti radi prevažajo v vodnem topu, in kot je zgoraj zapisano, je najprej treba poklicat policijo. (kar je nekdo rekel, da bo storil).
Zato da pridejo z vodo ali da pridejo s položnicami, kaj vam je ljubše?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Vem, da jo tudi policisti radi prevažajo v vodnem topu, in kot je zgoraj zapisano, je najprej treba poklicat policijo. (kar je nekdo rekel, da bo storil).
Zato da pridejo z vodo ali da pridejo s položnicami, kaj vam je ljubše?
Ne najprej policijo. Najprej pejdi k temu žlahtniku TI osebno, poglej zadevo, vprašaj žlahtnika kaj je narobe in če rabi tvojo pomoč, pol se pa odloči. Kaj pa, če je ta tvoj žlahtnik kaj bolan in pije ker ima mogoče raka itd...kaj če ta žlahtnik pije, ker ga žena al pa celo ti sekiraš itd....Vsak pijanec postane pijanec, ker obstaja nek vzrok, da postane pijanec.
Najprej mu skušaj pomagat TI, ne nekdo drug, pol pa, če mu tvoja pomoč ne bo pomagala, šele pol ukrepaj s policijo itd če je potrebno.