Košnja trave v nedeljo

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Lej tko bi jest lahko reku tud penzjonistu, ki ob 7 zjutri na poln gas voz iz garaže, ker ne zna vozit. Motorje prepovedal itd... itd...
Veliko ljudi v nedeljah dela, veliko čez cel teden do 18h itd.....

Ko pa taisti sosed zjutri začne med tednom obrezovat živo mejo, zravn šajtrga kup orodja, preden to pospravi iz ceste mine 5 minut, da čakaš, da se spuca, da greš mim...

Potem takem bi mu jest prbil na občino po dovoljenje za zaporo ceste, ker mi je neki z švabarijo bluzil, kako je tam to urejeno... Švabsko, samo ko njemu nekej paše, on bi pa po balkansko...

Še enkrat, mene to ne moti, ampak če bo bluzil se bomo šli pa tko....

Da se razumemo ob 10h sem šele šu kosit, da nebi koga zbudil ob 7h, čeprav sem bil že pokonc.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik gloglo pravi:
Me zanima, če je res prepovedano v nedeljo kositi travo okoli bajte z motorno kosilnico. Sosed je namreč prišel do mene in men po domače nazjal, da se v nedeljo ne sme kositi, da če že sam nimam spoštovanja do praznikov in nedelje, da ga drugi majo...

ok... kosit sem nehal, zanima me pa če je v zakonu kje to res napisano?
ko bo on kosil v ponedeljek mu lepo razloži da je to zate svet dan in mu predlagaj naj neha kositi. če ne bo spoštoval svetega ponedeljak mu med travo skrij špage. ga bodo pa špage ustavile...

mogoče ima kaka občina svoj bedni pravilnik. kot tista da psi ponoči ne smejo lajat... drugače bi me pa zelo začudilo da bi bilo kaj takega v zakonu. pomoje imaš samo malo fanatičnega soseda.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Tako bom rekel, kdor ne najde časa med tednom za nabavo, košnjo.....ta ni vreden počenga groša. Pustimo tiste kateri morajo biti zaposleni v nedeljah, ostali katerim ni potrebe biti zaposlen ali delati v nedeljah bi svetoval obisk pri določenem zdravniku.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Pri nas je pa ravno obratno. Poskusim narediti vse čez teden, da imam v nedeljo mir, tako kot so me doma učili. Sem na vasi doma in kmetje imajo sigurno kaj za počet tudi v nedeljo pa če ni nujno (spravilo krme - slabo vreme) nihče nič ne dela. Ne vem kako ampak jim kljub temu uspe vse narediti. Ne vidim potrebe, da bi kdo razbijal, kosil, v nedeljo. Sploh te dni ko je svetlo do 22.00
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Lej jest nabavljam in kosim v nedeljo. Ker name se tud ne ozira noben, da bo mir recimo v soboto do 11h, zato ker sem se ga v petek nažgal in bi rad do 12h spal.

nikoli nobenemu nisem reku nič, pa se če je kosil, žagal, navijal motor, al pa cesto zaprl. Temu penzjonističnemu kurcu sem še dovolil da je na našo parcelo sneg metal....

No zdej bo vidu nemške propise, bom reku požri ga če ga ne morš odmetat..... da bo razsvetljen.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Sam da pol ne boš spet joku po Alterju ko se boš šopiril pred penzičem in te bo on pomalcal.
Drugače pa če ne veš mir mora biti med 22 in 6 uro + tisto kar nalaga občinski odlok (nedelje prazniki morebiti ob sobotam mir do 7 itd)
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Lej tepst se jest zaradi te banalnosti nikoli nebi šu. Če te pa zanima je pa moj stegn težji od njega samega.... Majstr s palco hod in opravlja. Nikoli, pa nebi udaril invalida, pa če mi reče karkoli...

Da se razumemo. Still, karkoli je kdajkoli prosil, sem vedno reku ni problema, pačeprav sem imel njegov kup snega še mesec, ko je blo vse zeleno.

Če je to kar navajaš res, potem niti zakona nisem kršu, ampak sem zaradi ljubega miru nehal. Tolko o šopirjenju, res pa je, da bo od sedadj naprej denyall. Da bo majstr mu kej za grickat...

Mi mamo rolbo on pa invalidnega sina, ki mu parkplac kida 5 dni in jamra pol mesec kasneje... Budala sem mu še jest odkidal, ker je žena rekla morš bit dobr...

dobr my ass...
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Gloglo@-- če nimaš urejenih sosedskih odnosoj je to tako kot si opisal, raje povabi soseda na kavo in se pomenita kako dalje, ni vrag da se ne bi dogovorila in sklenila dogovor kako in kaj, no moj nasvet.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Imamo mrtvo ulico, tko da ta cajt je blo to nuja. Ker drugače nismo mogl pridet vn. Sploh lansko leto.
Nikjer nisem napisal, da nimam tolk cajta. Kot veš je bil zdele zmeraj slab vreme, tko da sem pač mal odlašal z košenjem. Still važno je da ne kršim zakona...

Tko da v naslednjo bom pač reku ata zasej se brigej...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
hhehe
2028213-grillen-0001.gif
 

Priponke

  • 2028213-grillen-0001.gif
    2028213-grillen-0001.gif
    23,7 KB · Ogledi: 450

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Meko curo povabit na kofetke.... Stari men se ne da to poslušat flavze babje, kdo je umrlu, kva je ker reku itd.... Zdej žena vsaj ne bo več težila pejt mu pomagat...

Vsaka stvar je za nekej dobra... Pozabu sem še to napisat, clo obračal so že na našmu dvorišču, ker dejansko morjo do konca ulce it pa pr tazadnji bajti pol obračat....

Tko da bomo rekl propisi so propisi... Če sem odkrit, ko smo bajto pozidal, sem itak hotu imet odnos živjo živjo. Manj te vidim, raj te mam. Pa sem boljšo polovico poslušal... in voila...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Za vsako bolezen raste roža in tudi za tvoje probleme obstaja rešitev, naredi ograjo zjutraj povabi sosedo na kavo svojo ženo pošlji k sosedu da ga zamotiš in imaš mir, sreča bo obojestranska.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
To da nekdo dela, kadar ima cajt, je men podobno kot da bi vozil hitreje od omejitve, ker pac moras nujno nekam pridt.
Zakoni so zato, da se spostujejo, sicer jih je nesmiselno imeti.
Seveda pa vedno lepa beseda lepo mesto najde, in ce sosedu razlozis zakaj pac danes moras kositi ker prej nisi zaradi sluzbe mogel,
bo zihr razumel in potrpel tistih pol ure
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa sej kosnja trave je nujno vzdrzevalno delo....ne mors met zanemarjen okol bajte. Kosil bom pa takrat ko mam cas, pa ce je to nedelja, je nedelja.
a ti ji je zmanjkalo za pokadit malo? Potem pa verjamem da je nujno.
Mogoče bo tudi sosed kdaj nujno rabil malo za pokaditi pa prav privoščim mu da bo šel kositi pol ure po tvojem počitku.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pravzaprav imaš srečo, da človek ni bolj žleht. Lahko bi te prijavil in bi bil ob nek denar. Pri nas je en vikendaš prijavil drugega, ker je kuril zunaj v času suše in nevarnosti požara v naravi. Glede na to, da je "kurjač" bil s Hrvaške, za našo prepoved najbrž niti ni vedel. Seveda tudi ta, ki ga je prijavil, ni bil Slovenec, temveč priseljenec s Hrvaške. "Kurjač" je svoje početje vseeno delal dovolj varno, da bi bolj težko kaj zagorelo, ker je kuril sredi zorane zemlje.
Glede dela: vidim da se po kmetijskih forumih že pogovarjajo, kako živini pripeljati v nedeljo krmo. Očitno imajo tudi pri kmetijskih opravilih ljudje težave v strnjenih naseljih. Za našo občino niti ne vem, če so kakšni posebni odloki. V nedeljo ne kosim, ker jo raje izkoristim za kaj drugega. Trava naj kar rase.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sosed ti ne narekuje. Narekujejo ti zakoni in predpisi. Sosed te lahko samo spomni, da bi bilo dobro to tudi upoštevati
wink-1.gif
. Veš, demokracija je zanimiva stvar... Tvoje pravice se nehajo tam kjer se moje začnejo... Tko kot v najinem fohu... Denied all pravilo prevlada...