Covid-19 Koronavirus - začasno čakanje na delo, dopust, odpovedi pogodb...

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
""Solo samozaposleni dobimo takojšnjo pomoč do 5000 evrov. Teh 5000 evrov lahko obdržimo, se pravi, ni nam jih treba vračati, razen če se potem pri reviziji izkaže, da je bila pomoč prevelika. Namen te pomoči ni, da mi kar dajo denar, ampak da obdržim toliko, kolikor mi je dejansko izpadlo v tem času," je pojasnila Nina Rotner. V Nemčiji tako samozaposlenim niso naloženi kakšni dodatni pogoji – v nasprotju s Slovenijo, kjer velja, da če eden od pogojev ni izpolnjen, bodo samozaposleni vračali denar, in to z obrestmi."

Tako se dela, ne pa pri nas. Prepoved dela, minusa par jurjev, pol ti pa zaradi 20€ napram lani rečejo vse vrni, čeprav so ti vzeli toliko, da paket pomoči zagotovi samo tisto osnovno preživetje

In ja, jaz bi pomoč brez pogojev, sad in podobni pa naslednjič ob ideji žaljenja prste s tipkovnice
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Važne so vrednote in ne denar, pomembno je da lahko mirno spiš in da nisi za razliko od soseda ki je imel lani 20€ manjši promet od tebe in dobil pomoč, zjutraj svinja v ogledalu :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: Peror

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Važne so vrednote in ne denar, pomembno je da lahko mirno spiš in da nisi za razliko od soseda ki je imel lani 20€ manjši promet od tebe in dobil pomoč, zjutraj svinja v ogledalu :valjamse:
Če ne znaš brat, potem ne polagaj besed v usta drugih, ki niso bile izrečene, temveč gobezdaj zase.
Nikoli nisem rekel, da si svinja, če vzameš pomoč, ki ti PO ZAKONU PRIPADA.

Peror ti pa še malo jokcaj po forumu, namesto da bi raje kaj dejansko koristnega naredil.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ti že veš kaj jaz koristnega delam...Iz besede v besedo potrjuješ moje domneve o tebi.

Korona te je načela, pejt mal v naravo, ker si aroganten in vzvišen (vsatavi poljubno)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če ne znaš brat, potem ne polagaj besed v usta drugih, ki niso bile izrečene, temveč gobezdaj zase.
Nikoli nisem rekel, da si svinja, če vzameš pomoč, ki ti PO ZAKONU PRIPADA.

Peror ti pa še malo jokcaj po forumu, namesto da bi raje kaj dejansko koristnega naredil.

Zakon si ti lepo v rit porini, rečeno prijateljsko po domače. Saj pa ljudje niso butasti da ne vidijo kdaj je kaj pravično in kdaj ne. Eno je delati trenutno mastne denarce in to koristiti, drugo pa je skoz pasti zaradi hitro napisanega, nepremišljega in slabo dodelanega zakona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Torej kontaktiraj zakonodajalca in mu to povej, da se zadeva uredi. Ampak ti bi raje “pošteno” ovinke hvatal, a ne?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Lol in kaj bom s tem dosegel?

Če bo treba bom tudi krivine hvatal ja! Če doma ne bomo mel zajest pa znam celonkaj ukrast. Vosu
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Lol in kaj bom s tem dosegel?

Če bo treba bom tudi krivine hvatal ja! Če doma ne bomo mel zajest pa znam celonkaj ukrast. Vosu
Več kot pa z jokcanjem po forumu.
Vidiš takle mamo. A nisi ti nekaj časa nazaj kombi-potovalnik kupoval, pa ne za cukca ali dva. Torej te nekako ne vidim v tisti kategoriji posameznikov, ki komaj preživijo z delom preko s.p.ja. Ampak jokcaš pa na polno kaj vse bi ti morala država dati. Medtem ko tisti res potrebni (bolj kot ti) pomoči verjetno sedaj garajo (in ne goljufajo ali kradejo), da bodo preživeli.
Eh ja, takle mamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in 8888

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Pa kdo jokca bebo en? Sprašujem kako dobit tole ušivo pomoč glede na to da sem ostal čisto brez prihodkov za naslednja pol leta. In ti me nekaj zmerjaš pa sklepaš koliko mam pa kaj mam.

Jaz bi raje delal kot čakal doma ko kreten brez vseh prihodkov, prihodki pa kopnijo. Ja res reveži, morjo delat, joj kar solze mi grejo.

In ne, ni mi šlo slabo, kar pa ne pomeni, da ne bomo na koncu lačni in brez vsega čez nekaj časa. Sam sicer ne verjamem, ampak lahko pa se zgodi. In v taki situaciji, ko ti država prepove delat zame pomeni, da bom ta denar probal na vsak način dobit. A veš dragi sad, med drugim lahko tudi zaprem in grem na zavod, nekaj bom dobil. In resno razmišljam tudi o tej opciji. Tipi kot si ti bi raje videli to. Ampak dejstvo je, da nekaj bojo dali, ker jih mam poln kufer da moram nekaj dokazovat za nek ušiv odpis prispevkov ob prepovedi izvajanja posla.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Uaaau, ostal sem (skoraj) brez besed.
Si bo ta bebo vzel še teh par minut in pokomentiral tvoj post.
Pa kdo jokca bebo en? Sprašujem kako dobit tole ušivo pomoč glede na to da sem ostal čisto brez prihodkov za naslednja pol leta. In ti me nekaj zmerjaš pa sklepaš koliko mam pa kaj mam.
Torej, če si ostal čisto brez prihodkov, potem direkt prideš noter v pogoje za pomoč in ne vem, kaj tukaj jokcaš. Če ti pa še vedno ni jasno po vsem napisanem (večkrat je bilo že (tudi poudarjeno) točno napisano, kaj in kako dobiš), kako do pomoči, potem imaš pa en zelo velik problem in to ni ne zakon, ne država, temveč tvoja pamet.
Jaz bi raje delal kot čakal doma ko kreten brez vseh prihodkov, prihodki pa kopnijo.
To kaj bi ti sedaj raje delal, je nepomembno. Verjetno bi vsi raje delali, še raje bi pa preživeli, vključno z našimi bližnjimi, ki so morda bolj ogroženi od nas.
Ja res reveži, morjo delat, joj kar solze mi grejo.
Tole tukaj vse pove o tebi in sicer da nimaš niti najmanj sočutja, do tistih, ki se z garanjem komaj prebijejo skozi mesec, temveč ti gre samo za eno in sicer ZATE. Si ena navadna egoistična rit.
In ne, ni mi šlo slabo, kar pa ne pomeni, da ne bomo na koncu lačni in brez vsega čez nekaj časa. Sam sicer ne verjamem, ampak lahko pa se zgodi. In v taki situaciji, ko ti država prepove delat zame pomeni, da bom ta denar probal na vsak način dobit.
Zgoraj si napisal, da si brez prihodkov za pol leta. Na kakšen VSAK NAČIN? Izpolniš jeb... prošnjo v elektronski obliki in boš dobil denar. Kaj bi še rad? Da ti vsi ploskamo zraven?
A veš dragi sad, med drugim lahko tudi zaprem in grem na zavod, nekaj bom dobil. In resno razmišljam tudi o tej opciji. Tipi kot si ti bi raje videli to.
Ti sploh ne veš, kakšen tip sem, še manj, kaj bi rad videl. Pač si preračunaj, kaj se ti splača in to naredi. Razen, če imaš problem s tvojo pametjo in tega nisi sposoben naredit.
Ampak dejstvo je, da nekaj bojo dali, ker jih mam poln kufer da moram nekaj dokazovat za nek ušiv odpis prispevkov ob prepovedi izvajanja posla.
Še en dokaz, kakšno egoistično in NEHVALEŽNO rit imamo pred sabo. Mene je skoraj kap zadela, ko sem prebral, da bo država to dala s.p.-jem. V zadnjih 10ih letih so nam samo jemali, tako da to, kar je sedaj na mizi daleč presega moja pričakovanja. In sem državi hvaležen, da bodo to dobili tisti, ki jim gre res za nohte. In ne, nisem popizdil, ker sem za 20 EUR pušnil 500 EUR. Takšna so pač pravila. Ampak, ne ti moraš to zaničevati, hkrati ti je pa še 5 minut DELA za en obrazec preveč za vse to, kar ti je država namenila.

Ta bebo misli, da si ti ena navadna egoistična in nehvaležna ter jokcajoča rit, ki misli, da se ji morajo vsi klanjati in da ji mora vse leteti na kup kar samo od sebe že samo zato, ker je ta svet počastila s svojo prisotnostjo. Pravi MILENIJEC, žal v najslabšem možnem pomenu.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Sigurno delam vedno tako kot meni paše in ne tako kot zakonodajalcu in tebi podobnim, jebatga, sem se rodil z možgani, ovca pa sem samo po horospoku :nigladek:
Jaz nimam nič proti temu. Tvoja dejanja, tvoja odgovornost, tvoj dobiček/problemi.
Upam samo, da si tako suveren tudi, ko/če pridejo posledice in jih prevzameš na svoje pleče in ne da potem jokcaš čez svinjsko državo in vse ostale, razen nad sebe.

Poznam kar nekaj takih, ki so na veliko goljufali, ko jih je pa FURS obiskal, so pa potem v gostilni imeli na veliko povedat čez svinjski FURS in državo in vse. Enega izmed njih sem jaz tudi kakšni 2 leti prej povprašal po zdravju, ko mi je ''prijazno svetoval'', kako si znižat dobiček, ampak je bil takrat glavni na vasi, jaz pa bebo. Ko je dobil obisk FURSa, kar naenkrat ni bil več glavni na vasi. Tudi premijski avto je šel v prodajo, da je poplačal dolgove. Ampak kriv je bil pa FURS in ne njegova neumnost.

Pa da se razumemo: ne plačam tudi centa več, kot je potrebno, ampak plačam pa čisto vse, kar država zahteva od mene PO ZAKONU. Pa čeprav mi marsikaj od tega ni všeč. Pa raje potem tisi denar komu drugemu podarim, ne pa državi.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
ma sploh ne bom vsega bral, primotivc zarukan. Ravno to je, DA NE MISLIM SAMO NA SVOJO RIT. Tudi tisti, KI RES, potrebuje, bo moral VRAČAT zarad 20ih evrov presežka v 2019. Če je izdal za 5€ preveč računov v marcu si pa lahko pod nosom obriše

In seveda ti niso dali še nikol, saj pa ti še nikol niso prepovedal delat. Arogantenž, da mu ni para.

Edit: na tisto o revežih, ki morjo delat pa še napišem! Da te ni sram, težak na kvadrat. Napisal si da eni morajo delat v tej situaciji, ne ker nimajo za keuh, ampak ker ne morejo na čakanje itd. A pa si ti normalen? Kaj ma to veze s preživetjem? Ma si prbit do amena, en čas te že berem, vsi te opozarjajo da si ornk siten ampak zdej si šel pa prek meje!! Brihta ****, problem NI V PREJETJU DOHODKA, problem je v VRAČANJU in to zavitra gospodarsko rast!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tole z primerjavo z 2019 in 2020 je katastrofa.

Primer, leta 2019 si tržil produkte imel (mesečno) prodanih produktov za 20.000€ , v letu 2020 tržiš produkte (meseno) v vrednosti 40.000€ . Podjetje d.o.o. , firma ne more dobiti nadomestila za zaposlene na čakanju, istočasno ima pa podjetje panogo za katero velja prepoved dela.

Torej v lanskem letu si imel v prvem polletju 120.000€ izdanih računov, ker pa imaš letos drug stortiment, si pa že v 3 mesecih naredil enak znesek izdanih računov, kar pomeni da ti gre super. Nima veze ali je marža pri teh dražjih produktih slabša, večji stroški financiranja, itd....
In potem še delavca nemores poslati na čakanje, ker gre firmi tako super da je že v 3 mesecih naredila enak promet kot lanskoleto v 6 mesecih.

Kdo je zdej tukaj nor.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
ma sploh ne bom vsega bral, primotivc zarukan. Ravno to je, DA NE MISLIM SAMO NA SVOJO RIT. Tudi tisti, KI RES, potrebuje, bo moral VRAČAT zarad 20ih evrov presežka v 2019. Če je izdal za 5€ preveč računov v marcu si pa lahko pod nosom obriše

In seveda ti niso dali še nikol, saj pa ti še nikol niso prepovedal delat. Arogantenž, da mu ni para.
Imaš prav, raje ne beri, ker itak pol ne bi razumel :).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Tole z primerjavo z 2019 in 2020 je katastrofa.

Primer, leta 2019 si tržil produkte imel (mesečno) prodanih produktov za 20.000€ , v letu 2020 tržiš produkte (meseno) v vrednosti 40.000€ . Podjetje d.o.o. , firma ne more dobiti nadomestila za zaposlene na čakanju, istočasno ima pa podjetje panogo za katero velja prepoved dela.

Torej v lanskem letu si imel v prvem polletju 120.000€ izdanih računov, ker pa imaš letos drug stortiment, si pa že v 3 mesecih naredil enak znesek izdanih računov, kar pomeni da ti gre super. Nima veze ali je marža pri teh dražjih produktih slabša, večji stroški financiranja, itd....
In potem še delavca nemores poslati na čakanje, ker gre firmi tako super da je že v 3 mesecih naredila enak promet kot lanskoleto v 6 mesecih.

Kdo je zdej tukaj nor.
Tisti, ki to piše po forumih, namesto da bi se s tem konkretnim primerom obrnil na zakonodajalca in ostala združenja, ki naj bi ga zastopala: trgovinska zbornica, obrtna zbornica, mediji, itd. Le tako bodo lahko taki primeri prišli do zakonodajalca in se morda zakon še ustrezno spremeni.

Ampak ej, to bebo pravi, ta pametni vedo, da se na forumih vse reši :).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Ne, Peror. Ne glej izdane račune ampak opravljene storitve. Marsikdo je izdal veliko v marcu, ampak to je bilo za storitve v februarju. Problem je seveda, če sta oba datuma enaka. Če ti to kaj spremeni...

In pa seveda, ko pride do primerjave med polletjema, moraš zadostiti obema. Kamot lahko v drugi polovici prineseš 5x vse notri.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne, Peror. Ne glej izdane račune ampak opravljene storitve. Marsikdo je izdal veliko v marcu, ampak to je bilo za storitve v februarju. Problem je seveda, če sta oba datuma enaka. Če ti to kaj spremeni...

In pa seveda, ko pride do primerjave med polletjema, moraš zadostiti obema. Kamot lahko v drugi polovici prineseš 5x vse notri.

Imam isti problem kot še kdo, izdam račun 5.3. za opravljeno delo v februarju in datum storitve je 5.3., ampak saj ni panike, zdaj je že jasno kako in kaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Aha, razumem... Ja, to sem pa jaz zelo dosledna. Oziroma sem bila opozorjena, da moram biti. Je pa res tole prvic prav prišlo v 10 letih...