Covid-19 Koronavirus - začasno čakanje na delo, dopust, odpovedi pogodb...

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Brihta ****, problem NI V PREJETJU DOHODKA, problem je v VRAČANJU in to zavitra gospodarsko rast!
Vidiš, ti vidiš problem in zaviranje gospodarske rasti, jaz pa vidim pravičnost (ko se že toliko sklicujete na to, čeprav zakon in pravičnost, looool). Sedaj ti pač država da pomoč, ker si v krizi in če ti bo potem tako dobro šlo, da moraš vračat, bi bil jaz kvečjemu vesel. In ne vidim nikjer zaviranja gospodarske rasti. Razen pri tistih, ki bodo skalkulirali, da so raje doma na dopustu, kot pa delali in vračali pomoč. Kar pa spet ni slabo in ti dejansko država plača dopust (spet prvič). Top.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Uf, kaj bi dala da bi lahko vračala... To pomeni, da me bodo kmalu pustili iti delati, razlika v denarju ogromna. Mela take plane letos, tole mi pa komaj spar pokrije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Uf, kaj bi dala da bi lahko vračala... To pomeni, da me bodo kmalu pustili iti delati, razlika v denarju ogromna. Mela take plane letos, tole mi pa komaj spar pokrije.
Sva že dva. Kar se mene tiče, predvsem to pomeni, da se bo ekonomija zagnala in ne bo neke hude krize. Kar bi bilo tooooooooooooooooooooooop. Držim pesti.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Vidiš, ti vidiš problem in zaviranje gospodarske rasti, jaz pa vidim pravičnost (ko se že toliko sklicujete na to, čeprav zakon in pravičnost, looool). Sedaj ti pač država da pomoč, ker si v krizi in če ti bo potem tako dobro šlo, da moraš vračat, bi bil jaz kvečjemu vesel. In ne vidim nikjer zaviranja gospodarske rasti. Razen pri tistih, ki bodo skalkulirali, da so raje doma na dopustu, kot pa delali in vračali pomoč. Kar pa spet ni slabo in ti dejansko država plača dopust (spet prvič). Top.

Tako dobro šlo? Iz kje jih vlečeš mi res ni jasnoz če si lani zaslužil za rob preživetja, letos si pa mel rezervacij za končno dokaj dostojno življenje - ker si letos presegel 20€, boš moral vračat. Po tvojem je teh 20€ ta razlika, ki pomeni 'dobro šlo'
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Tako dobro šlo? Iz kje jih vlečeš mi res ni jasnoz če si lani zaslužil za rob preživetja, letos si pa mel rezervacij za končno dokaj dostojno življenje - ker si letos presegel 20€, boš moral vračat. Po tvojem je teh 20€ ta razlika, ki pomeni 'dobro šlo'
Sem ti že povedal, da ne rabiš brat za mano, ker ne boš razumel. Sedaj je VSE JASNO, kaj in kako, ČE NE BO SPREMEMB.
Če boš za naprej zaradi 20 EUR moral vračat si enostavno debil, ker nisi sposoben matematike iz osnovne šole. Pa oprosti, ampak nekdo ti je to moral povedat, ker očitno starši so te imeli v balončku.

Aja, pa da boš razumel ti bom direktno napisal nasvet: če boš za 20 EUR presegel cenzus za naprej, potem tisti stranki naredi brezplačno in reči, da ji časti država. Upam, da je to dovolj razumljivo napisano, risat se mi pa ne da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Sem ti že povedal, da ne rabiš brat za mano, ker ne boš razumel. Sedaj je VSE JASNO, kaj in kako, ČE NE BO SPREMEMB.
Če boš za naprej zaradi 20 EUR moral vračat si enostavno debil, ker nisi sposoben matematike iz osnovne šole. Pa oprosti, ampak nekdo ti je to moral povedat, ker očitno starši so te imeli v balončku.

Aja, pa da boš razumel ti bom direktno napisal nasvet: če boš za 20 EUR presegel cenzus za naprej, potem tisti stranki naredi brezplačno in reči, da ji časti država. Upam, da je to dovolj razumljivo napisano, risat se mi pa ne da.

Marsikdo se bo zajebal zaradi tega, niso vsi taki Ajnštajni kakor ti. kdo je rekel, da se bom jaz?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Marsikdo se bo zajebal zaradi tega, niso vsi taki Ajnštajni kakor ti. kdo je rekel, da se bom jaz?
Kdorkoli se bo zajebal, ni sposoben se iti s.p.ja. Ker jaz tudi vsega ne razumem in zato PLAČAM strokovnjake na tistem področju, da mi razložijo. In če nekdo misli, da so računovodje tam samo zato, da vlečejo keš, ima vso pravico do tega mišljenja, ampak naj potem ne *******, da mora vračati zaradi 20EUR. Vračati mora zaradi svoje nesposobnosti, pa najsi bo to zaradi svojega neznanja ali pa svoje večvrednosti, ker pač vse sam zna in nima računovodje. Bo šlo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jaz nimam nič proti temu. Tvoja dejanja, tvoja odgovornost, tvoj dobiček/problemi.
Upam samo, da si tako suveren tudi, ko/če pridejo posledice in jih prevzameš na svoje pleče in ne da potem jokcaš čez svinjsko državo in vse ostale, razen nad sebe.

Stari pa kaj ti bluziš? Kakšna dejanja? Dobički? O čem ti to? Jaz samo delam to kar je prav in to z lastno glavo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Uf, kaj bi dala da bi lahko vračala... To pomeni, da me bodo kmalu pustili iti delati, razlika v denarju ogromna. Mela take plane letos, tole mi pa komaj spar pokrije.
Enako.
Če bi moral vračati, je tale pomoč zanemarljiva.
Samo kaj, ko ni niti najmanjše šanse, da letos v drugi polovici naredim 20% več kot lani. Pa čeprav sem lani sredi glavne sezone gledal v luft zaradi bolezni.
Turizem bo na isti ravni čez 5+ let, glede na krizo, ki se paca.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Vprašanje, če se ukrepi počasi sprostijo in če se rešimo te nesnage do zgodnjega poletja se zna zgoditi da bo v turizmu bum kajti vsi ze imamo poln krščen duš teh karanten in domace okolice in vsi bi sli makar v konjsko rit pa tudi ce so brez denarja :) Tako da dvomim da bo turizmu slo slabo, upam na najboljše za to panogo no...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
turizem bo, se pa zna fejst spremeniti. zna biti, da bo pač zahteval orenk prilagoditve. da pa bo folk doma, ker ne more tako neovirano čez mejo pa nazaj kot prej, pa tudi ni mislit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Misliš? Pa saj ko bo tega fertik se bodo tudi meje odprle, bojazen da pa kdo ne bi mogel nazaj je pa odveč, vlada je poskrbela za vse v tej situaciji. Nevem, jaz mislim da bo razcvet turizma, sploh prve pol leta po tej pizdariji. To bo kot da bi dal otroku igračo, jaz bi placal kavo v gostilni kot v Benetkah samo da se lahko nekam umaknem...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Po moje pa bo turizem ena od panog, ki bo daleč najpočasneje okrevala. Folk je tako prestrašen, da sosede prijavlja po družbenih omrežjih. V tuijino pa še manj. In ker slovenski turizem je precej odvisen od tujcev, bo vpliv še večji.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Vprašanje, če se ukrepi počasi sprostijo in če se rešimo te nesnage do zgodnjega poletja se zna zgoditi da bo v turizmu bum kajti vsi ze imamo poln krščen duš teh karanten in domace okolice in vsi bi sli makar v konjsko rit pa tudi ce so brez denarja :) Tako da dvomim da bo turizmu slo slabo, upam na najboljše za to panogo no...
Oh, kje pa, nobenega buma ne bo.
Seveda bo nekaj turistov, a le iz bližnjih držav in tudi ti ne bodo veliko zapravljali. Če bo 1/4 običajnega obiska/zaslužka, bo že veliko.
Pa še to je en velik če. Koliko bo folk prestrašen, kdaj bodo odstranili ukrepe pri nas, kdaj v tujini itd. Sej veš, mora biti prost prehod med državami, ter dovoljeno gužvanje ljudi v večjih množicah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
meje se lahko odprejo, imaš prosto pot not pa ven...vendar, recimo, ko prideš iz tujine, moraš za 2 tedna v samoizolacijo. ti pa 14 dni dopusta...to so take fore, ko lahko počneš vse kar hočeš, ampak niti ne.

se bo pač moralo za en čas prilagoditi in najbrž bistveno bolj delati, da se prodajalo domače bisere in kotičke. bolj delati pa zato, ker ne bodo to tedenski aranžmaji ampak kaki dan, pa še to tako, da ne bo človek v tej mali sloveniji prekalkuliral,da se bolj splača vozit. pa dejansko spoznati in se naučiti, kje sploh kaj je v sloveniji razen postojnske jame pa bleda. 1tedneskih izležavanj v Turčiji pa pač, vsaj letos, ne bo. Drugo leto po moje ne bo problem. korona bo pozabljena.

še bolj so ga zdejle naskrali pomoje organizatorji kakih množičnih eventov. Športnih, glasbenih,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
no, dejmo se na to temo kako. mene so prepričali, da gre. sicer ne piše, ampak naj bi to bilo "jasno", ker gre vedno vsa pomoč v "bilanco". Kar je res npr za OD in podobno pri uveljavljanju vrtca, torej v praksi se to res počne. Zato se mi je zdelo verjetno in povzeto sem vzela za gotovo. Od kje info, da ne gre... So prišla kaka dodatna pojasnila. ali je to del 2. paketa?
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
no, dejmo se na to temo kako. mene so prepričali, da gre. sicer ne piše, ampak naj bi to bilo "jasno", ker gre vedno vsa pomoč v "bilanco". Kar je res npr za OD in podobno pri uveljavljanju vrtca, torej v praksi se to res počne. Zato se mi je zdelo verjetno in povzeto sem vzela za gotovo. Od kje info, da ne gre... So prišla kaka dodatna pojasnila. ali je to del 2. paketa?

Bo kot socialna komponenta, neobdavčeno. Bo pa potrebno uredit to v zakonu.
Sej neka logika je, če ti gre posel v maloro, dobiš pomoč. isto kot penziči in zaposleni. zakaj bi ti to zdej dvigoval prihodek? ker v tej luči je meja za upad dejanskih prihodkov z naslova tvojega kšefta precej precej nižja in ne zgolj 25% oz. 50%
primer logika:
prihodki feb 2.000 EUR
prihodki marec 1.499 EUR -> UTD = <1.849 EUR

primer po tvoje:
prihodki feb 2.000 EUR
prihodki marec <1.499 EUR ni UTD, ker bi ti dejansko prihodki moral past za 42,5% na <1.149 EUR

še slabše je potem za april in maj
primer logika:
prihodki feb 2.000 EUR
prihodki april < 999 EUR -> UTD = <1.749 EUR

primer po tvoje:
prihodki feb 2.000 EUR
prihodki april 1.499 ni UTD, ker bi ti dejansko prihodki moral past za 85% na <299 EUR

a po drugi strani svirači kurcu v JU na 80% plače, ki jo plačuješ prav ti
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Otroški dodatek je tudi socialna komponenta. Pa se upošteva pri rangiranju v razrede za vrtec. to je dohodek in konec.

tale ukrep po njuški najbolj udari spje na robu preživetja. ker 700€ pomeni velik delež. Ostali spji pa... no, od nas JU ne živi (tudi od onih prvih ne), zato pa smo sp, kne? Ampak za nas pa bo... Spji smo praviloma lahko samo tiho kot riti, ko se gre o davkih in prispevkih, pa kdo koga plačuje. če smo pošteni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Otroški dodatek je tudi socialna komponenta. Pa se upošteva pri rangiranju v razrede za vrtec. to je dohodek in konec.

tale ukrep po njuški najbolj udari spje na robu preživetja. ker 700€ pomeni velik delež. Ostali spji pa... no, od nas JU ne živi (tudi od onih prvih ne), zato pa smo sp, kne? Ampak za nas pa bo... Spji smo praviloma lahko samo tiho kot riti, ko se gre o davkih in prispevkih, pa kdo koga plačuje. če smo pošteni...

Če bi šel UTD dejansko v prihodke (to ni dohodek) in bi moral to upoštevat, da sploh dobiš UTD, potem to ni upad prihodka za 25% in 50% ampak za vsaj 42,5% in vsaj 85%