Korona !!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Bojim se virusa

Zelenc'
5. mar 2020
5
3
3
vceraj sva sla s tipom v kitajsko restavracijo (ob 13) in sva jedla nudle... zvecer sem jast zacela zelo kaslat...slabo mi je .. a mislte da je krora virus?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Ne razumem a se hecate ?? Jas res nevem pa h zdravniku ne upam kaj ce me v karanteno dajo
Ja hecam se, ker se očitno tudi ti :D

Inkubacijska doba za tale virus traja cca 12 dni. To pomeni da če si se včeraj okužila, lahko simptome pričakuješ čez 12 dni.
Če si pa že včeraj kihala gre pa za nekaj kar si fasala že prej
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Glede na registracijski e-mail naslov in brez skupnih IP-jev z drugimi računi bi rekel da avtorica teme ni troll. Tako da se malo vzdržite glede svojih odgovorov, sicer bom temo zaklenil.

Bojim se virusa: virus se ne razvije iz danes na jutri, inkubacijska doba je cca. 2 tedna, tako da se včeraj definitivno nisi okužila. Kašljanje je lahko zgolj naključno ali pa posledica česa drugega (prehlad), slabost pa je glede na tvoje pisanje najverjetneje psihične narave.

Drugače pa pri sumu na virus definitivno ne hodi v javnost, še manj pa direktno k osebnemu zdravniku. Obvezno prej po telefonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Glede na registracijski e-mail naslov in brez skupnih IP-jev z drugimi računi bi rekel da avtorica teme ni troll. Tako da se malo vzdržite glede svojih odgovorov, sicer bom temo zaklenil.

saj nismo mi začeli trolat. glede virusa se lahko vpraša na normalen način, kar pa je daleč od tega.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne bojo te dali v izolacijsko, ce bos poklicala. Rekli bodo, bodi doma in poklici cez 4 dni. Ce pa bos sla tja, pa te bodo dali v izolacijsko.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če ni troll potem pišite tudi prave podatke. Inkubacijska doba je povprečno mislim da ene 6 dni (WHO), max. je 14 dni (pogoj karantene). Minimum je težko določit ampak predvidoma je daljši od 2 dni (velja za več ali manj vse viruse). Skratka vsekakor ni pogoja da "zboliš" v 12h urah po vnosu virusa v telo, se pa lahko simptomi pojavijo v par dneh oz. v povprečju v slabem tednu.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ne razumem a se hecate ?? Jas res nevem pa h zdravniku ne upam kaj ce me v karanteno dajo

Bojazen je upravičena. Slovenija ni zaprla meja niti ne dela nobenih kontrol med prihajajočimi. Primer je ta včerajšnji lolek, ki ni prebral navodil na vratih v slovenščini, da ne sme v zdravstveni dom. Seveda, bi morala biti navodila tudi v drugih tujih jezikih. Komot bi lastnik restavracije ravno uletel iz Kitajske.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma dajte no napihovat do onemoglosti. Ali kdo dopušča možnost, da je človek bil kak mesec na off v Afriki, kjer je itak težava z informacijami, da ni vsako minuto čekiral FB, siol,... in zato sploh ni vedel za SLO navodila, na meji ga ni nihče ustavil in mu dal navodila. Kaj pa tisti od "prevozi", al pa GoOpti, kaj nebi bil tudi ta dolžen opozorit na nevarnost svojega potnika?

Sam sem smučal prejšnji teden v Italiji, med drugim v Trbižu za katerega je Večer poročal, da je v bolnici umrla ženska s COVID-19 (korona virusi so velika in stara družina) - ampak glej ga zlomka: Trbiž sploh nima bolnice ampak jo ima Treviso 200km bolj zahodno. Pol sem prečkal I-AT in AT-SLO mejo brez ustavljanja in nadzora!

Hvala za skrb - zaenkrat sem še zdrav. ;)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
saj nismo mi začeli trolat. glede virusa se lahko vpraša na normalen način, kar pa je daleč od tega.

Ljudje v stiski/paniki delajo marsikaj neracionalno, tako da jim tega ni smotrno metati naprej. Verjamem pa da je veliko ljudi (z mano vred) najprej pomislilo na trolanje, zato sem tudi izvedel "background" check.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
V petek sem bil v Trstu, kjer mi je (v italjanski kafani) stregla kitajka. Bi me moral skrbet?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
vceraj sva sla s tipom v kitajsko restavracijo (ob 13) in sva jedla nudle... zvecer sem jast zacela zelo kaslat...slabo mi je .. a mislte da je krora virus?

Glede na zapis v zadnjem delu stavka predvidevam, da je virus že začel mutirat v dislektokorona virus.
PHILIPS in pa odpiralec teme: če gre res za resno vprašanje menim, da forum NIKOLI IN NIKDAR ni pravi medij za postavljanje diagnoze. Oseba naj raje poišče strokovno pomoč, vkolikor obstaja sum na corona virus.
Torej, za začetek:
kašelj DA
vročina DA
težko dihanje DA

vkolikor so vsi našteti simptomi prisotni, potem je potrebno opraviti dodatna testiranja.
Ampak ne na Alterju.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.