Kontrola vrtljajev 3-faznega motorja?

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Znamke frekvenčnikov, ki jih je mogoče kupiti v Sloveniji, tako na hitro, po naključnem vrstnem redu:
- Hitachi
- Nord
- Siemens
- Control Technik
- Allen Bradley
- Lenze
- Danfoss
- Mitsubishi
- Omron
- Vacon
- Vectron (Bonfignoli)
- Fuji
- SEW
- WATT Drive
-

Verjetno sem jih še kakih 10 spustil. Za vsako znamko boš našel ljudi, ki jih hvalijo in grajajo...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Moj post niti približno ni bil mišljen kot kakršnakoli reklama, ampak glede na to da nekdo pravi, da 10% prvih umre prvo leto, drug da plačuje 300€ in navzgor... sem pač napisal svoje izkušnje. In ne, nisem zaposlen v firmi, ki bi se ukvarjala s prodajo le-teh.

Delal sem s Hitachi, Eurotherm in Control techniques inverterji, pa si upam dati roko v ogenj edino za zadnjega. Drug še koliko toliko, prvega pa ne povoham več. Svinjator brez primere (kljub filtru, oklopljenem kablu... se je senzorjem v njegovi bližini včasih zmešalo), poleg tega jih je v roku 5 let crknilo od oka 90%. Eurothermu se je včasih zmešalo in je izgubil podatke oz. program, ampak na srečo bolj izjemoma, pa še sprogramirati se ga je dalo ročno. Zadnjega žal ročno ne gre, ampak zaenkrat tudi ni bilo potrebe.

Nikakor pa ne trdim, da je moja izbira najboljša
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Sorry, nisem napisal "ksz", odgovor je bil namenjen vsem, ne le tebi.

Saj pravim, da boš za vsakega od omenjenih našel ljudi, ki jih hvalijo in grajajo.

Poznam podjetje, ki vgradi krepko čez 1000 Hitachijev letno na standardne stroje, hkrati poznam ljudi, ki za omenjeno znamko niti slišati nočejo več.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Ko že ravno hvališ Control Techniks-a, danes mi je "gagnil" njihov MiniAx 10/20 z bruschless servotom Tetra 56TR09. Koliko sem ga na hitro pogledal mi je šel en MOS-FET na fazi U. Upam, da je samo to. Imaš kakšne izkušnje z omenjenimi?

Samo zamenjam tega nesrečnega IRF540 ali gre ponavadi poleg tega še kaj drugega?

Aja, pa za PS-Logatec: Nikakor ne pristajajo na rabat večji od 5% ob plačilu v valutnem roku. Dobavni rok za MKS-ove pretvornike (sedanja Motrona) 4 tedne, za MP-jeva planetna gonila 40 dni... Frekvenčnikov njhovih sicer res še nisem poizkusil, morda pa prihodnjič.
smirk-1.gif
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Jaz bi pa rabil priporočilo oz. kaj kupiti za mehki zagon elektromotorja 11kW.

Firma ic pa če je možno €€
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Huh. Softstarta nisem še nič uporabljal. Sem reševal vse s frekvenčniki, ker imam ponavadi zadaj PLC, ki krmili zadeve naprej. Vem, da ima PS - Logatec nekaj v svojem programu, cene žal ne vem. Pobrskaj malo po njihovi internetni strani, če ne pa pokliči Zupančiča, da ti naredi ponudbo (številke imajo na internetni strani).