Konični fermentorji

jahwar

Zelenc'
15. okt 2015
13
0
1
Zdravo, že nekaj časa me mika, da bi si privoščil katerega od koničnih fermentorjev. Na spletu je kar nekaj možnosti, od plastičnih izvedb, do inox. Še najbolj me mikajo inox izvedbe, so pa cene res visoke in me zanima ali ima kdo doma katerega in bi ga priporočil.
Gledam za ccr. 30-40 l runde.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sam bi vzel oz. bom vzel enkrat v prihodnosti tole. Mislim da so za to kar ponujajo bestbuy (poliran inox, 3 izhodni ventili, vhod za termometer, univerzalni triclamp priklopi). Cena pa, hja ... če rabiš in veš zakaj rabiš ni visoka!
grin1.gif
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Če že, potem razmišljaj o inoxu. Cena za netlačne in nehlajene niti ni tako zelo pretirana (poglej na mr-malta tule na IT strani meje tule ).

Če imaš malo manj prostora je to kul, ker imaš v eni piksni primarno in sekundarno (zorenje) potrebo po vrenju pokrito.
 

jahwar

Zelenc'
15. okt 2015
13
0
1
Hvala za nasvet. Tud mene že nekaj časa matra tale od SS brewing. Kaj pa kakšno mnenje o brewmaster bucket. Cena še kar ugodna, verjetno se pa ne da znebiti kvasa.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Brewmaster bucket je samo v velikosti 7 galon, torej za male batche. Nima izpusta na dnu imaš pa konus dno in pa gibljivo cevko na pipici tako da načeloma lahko zajemaš zelo natančno nad nivojem kvasa. Dno v konus zmanjša površino stika med kvasom in pivom, tako da v vsakem primeru pomaga pri čistostib/istrosti končnega izdelka, tudi kadar ni izpusta kvasa. Cena je ok, ampak v osnovi gre samo za malce izboljšan klasični fermentor ..