Konec driftanja po krožnih v BTC-ju ?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.714
14.427
113
a po toporišiču dejansko obstaja "prevod" za driftanje?
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
v "nepravilen način vožnje" nekaj takega se imenuje .. spada tudi driftanje in podobne stvari, ki ne sodijo na navadno cesto .. nekam zagotovo spada, verjemi .. lahko pa povprašam točno v kateri člen .. bom počakal, da pride kak policaj na našo ustanovo .. saj so skoz tle ..

sem spada tudi, če voziš gol ali pa če telefoniraš .. itd
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.572
9.254
113
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Te razumem. To je isto, kot npr. ravna cesta sredi puščave in rdeča luč na semaforju .. Dovoljeno ni, ampak jaz bi vseeno peljal naprej
smirk-1.gif


Tudi sredi noči, ob 02.00 se mi ne zdi napak, če se prepričaš, da ni nikjer nikogar, ki bi ga lahko poškodoval in da je voznik racionalen, ter se zaveda, kje so njegove meje .. Ampak je na koncu koncev še vedno prepovedano driftanje
smirk-1.gif


Veš, kaj hitro se ti zna zgoditi, da ti kakšen pijanec pade pod kolesa .. al pa te pri driftanju zanese in padeš v kak drug avto ali pa lokal .. v glavnem, škoda brez veze .. na poligonu je pa drugače, ker je tudi okolica temu primerna ..

@ Matey: verjetno si dal po gasu, pa bremzu na vso moč, pa spet gasa do daske, da je vse škripalo itd ? .. No, uradno se temu reče nepravilno speljevanje in zaviranje .. s čimer pa poleg sebe res ogrožaš tudi druge ..

Izgleda sem malce izven tega. Kateri poligon? Pa ne mi Nemcije ven metat.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Za kaznovanje "drifterjev" uporabljajo tole: (ne vem kateri člen je)

(1) Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje
in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko
pričakuje.
(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim,
lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim
značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in
tovora v njem ali na njem.
(5) Z globo 460 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v
nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega
vozila se izreče tudi 6 kazenskih točk.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
driftanje bi blo po moje drsenje

Nekdo je omenjal da naj se gre driftat na poligon....kje je poligon za delat kaj takega?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.714
14.427
113
sej ti lahko tudi jaz citiram člene na katere se zgovarjajo.. samo da pridem domov in odprem svoj arhiv
tongue-1.gif


ampak vseeno, kar povprašaj jih.. mogoče so se zdaj spomnili česa novega, jaz s tem nisem več tok na tekočem.....
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Načeloma ti napišejo kazen za člen 30.5.2. Neprilagojena hitrost, nisi vozil s hitrostjo z katero lahko vozilo obladuješ.
Potem pa se [censored] kakor veš in znaš
grin1.gif


Citat:
30. člen

(1) Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje.
(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem.
(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.
(4) Kadar je hitrost vozila iz prejšnjega odstavka za več kot polovico nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti varnostne utripalke, razen če uporablja rumeno utripajočo luč v skladu s 128. členom tega zakona. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.
(5) Z globo 460 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 6 kazenskih točk.
(6) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim ali četrtim odstavkom tega člena.
(7) Z globo 50 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena.

cheer.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
BTC, Industrijska cona Rudnik,.. dosti bolje kot rondo Tomačevo ali Žale. :p


Uradno pa: Blagomix Logatec, Raceland Krško, razni centri varne vožnje - Celje, Šempeter, Vransko, MS...
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Ne boš verjel, ampak piskanje močno privlači pozornost prisotnih zainteresiranih osebkov. S tem postanejo mnogo bolj pozorni na to kaj se okoli njih dogaja in svojo udeležbo v prometu mnogo bolj prilagodijo trenutnim varnostnim okoliščinam. Če je kadarkoli nujna namestitev teh kurčevih ovir na vozišču, potem naj jih tudi odstranijo, kadar to ni niti najmanj potrebno. In v nedeljo zjutraj, ko grem slučajno včasih s šihta, je moje piskanje za okolico ravno tako nadležno kot so meni tiste jebene grbine. Tudi brez tega sranja se lahko peljem 50.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.714
14.427
113
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Za kaznovanje "drifterjev" uporabljajo tole: (ne vem kateri člen je)

(1) Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje
in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko
pričakuje.
(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim,
lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim
značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in
tovora v njem ali na njem.
(5) Z globo 460 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v
nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega
vozila se izreče tudi 6 kazenskih točk.

če človek zna driftat ni nobeden od teh členov problem.. samo dopovej ti to policaju....
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Fe3 pravi:
Ne boš verjel, ampak piskanje močno privlači pozornost prisotnih zainteresiranih osebkov. S tem postanejo mnogo bolj pozorni na to kaj se okoli njih dogaja in svojo udeležbo v prometu mnogo bolj prilagodijo trenutnim varnostnim okoliščinam. Če je kadarkoli nujna namestitev teh kurčevih ovir na vozišču, potem naj jih tudi odstranijo, kadar to ni niti najmanj potrebno. In v nedeljo zjutraj, ko grem slučajno včasih s šihta, je moje piskanje za okolico ravno tako nadležno kot so meni tiste jebene grbine. Tudi brez tega sranja se lahko peljem 50.


Po tvoji logiki je tudi vožnja s 300km/h bolj varna, ker se usmeriš zgolj na tisto, kar je pred tabo in pozabiš na okolico ..

@ Matey: imaš kakšno potrdilo, da to obvladaš?
smirk-1.gif

 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Točno tako. Če vozilo obladuješ. Kaj pa odstotek tistih mladičev, ki avta po 10ih metrih ne obvaldujejo več in letijo v robnike, znake ali celo v kak avto
grin1.gif

Tukaj je potem problem.

Se pa strinjam, če avto obvladuješ, je to pravo veselje.
Še vseno pa je driftanje po BTCju popolnoma kretensko dejanje
smirk-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Je pa res da sem tam videl največ "najjaæijih" ki so škripal, pa tud če je bla kaka podrta opelica al pa fauve. Isti efekt ima Rollbar na uni rondo tam... "nek se zna ko je najjaæi" jaz bi še samo dodal da nije jaæi od robnika
smirk-1.gif
Hmm, zakaj pa niso pravi policaji, ki bi "samo polnili državno blagajno"
sprasujem se.gif

V času resecije bi to ubilo dve muhi na en mah, ali ?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Dejansko bi moral policaj tebe gledat kako driftaš in ko te zavrti ali pa te vrže v robnik šele napisat kazen. Ker dejansko tud on nima nobenega obrazca da je on strokovnjak za vožnjo. S tem ko ti zares zgubiš kontrolo in ko te zares vrže v robnik dokažeš da ne obvladuješ svojega avtomobila. Drugače je z hitrostjo kjer ti lahko pač prekoračiš neko dovoljeno mejo. Pri driftanju in vožnje skozi ovinek pa ni nobene naprave. Nevem no, jaz se nebi kar dal policaju.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Za kaznovanje "drifterjev" uporabljajo tole: (ne vem kateri člen je)

(1) Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje
in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko
pričakuje.
(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim,
lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim
značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in
tovora v njem ali na njem.
(5) Z globo 460 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v
nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega
vozila se izreče tudi 6 kazenskih točk.

če človek zna driftat ni nobeden od teh členov problem.. samo dopovej ti to policaju....

To je blo prvotno mišljeno za kaznovanje povzročiteljev nesreč, ki divjajo, vozijo objestno in potem nekje zgubijo nadzor in zletijo s ceste. Načeloma če "driftaš" ali počnaš karkoli res neumnega, dokler ne zletiš s ceste, butneš v robnik, drevo, drugo vozilo, ne morjo dokazat da nisi mel vozila pod nadzorom. Vse je blo pod nadzorom, zaustavil bi se lahko pred vsemi ovirami, ki si jih pričakoval - in dejansko si se - ovir ni bilo, hitrost si pa tudi prilagodil svojim sposobnostim, nej zmerijo sposobnosti, potem pa povejo za kolk # si šel čez svoje sposobnosti. Peljal si se točno tako kot si želel.

Lahko pa seveda policist poda subjektivno oceno, izpolni nalog in je na kvalitetno (kar se tiče € in pik) hitr zakluču.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Niso pravi policaji po moje ker pol si noben ne bi upal čez njega zapeljat...

A gremo tja pa postavmo škatlo od krofov na rondo?

Bojo že prlezli iz skrivališč pol
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.572
9.254
113
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Vransko,
Hm, zanimivo, da nisem nikjer tam videl možnosti za driftanje. Razen, če tistih 10 krogov po namočenem krogu štejem. Uradno tudi nimajo v ponudbi ''najem terena za driftanje''. Tam pa tudi ne poznam nobenega, da bi mi na črno to omogočil.