Komarji 2021

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... kolikor je meni znano, je stvar v genih (vsak drugi izloča iz znojnic kemikalijo, ki jo krvoseske ljubijo) ... Odvisno pa je, koliko se te "kemikalije" izloča pri posamezniku, ki ima ta gen in koliko aktiven ... Ko mene zavohajo npr. navalijo ko "nazi-štuke" iz formacije na cilj ... smejem se jim edino, ko kostantno malo piha ... kje si pa še videl uspešno pristajat avion na letalonosilko v "neurju" :zavijazocmi: ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OT za tiste s kraškega roba, ki razumete zahodne sosede in imate "TV na anteno" ...
@-ITA : social.byoblu.com ; Classic-Byoblu.TV_ch.55_Uhf-746MHz DVB-T Monte Belvedere (TS)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
No, komarji 2024 - jaz jih letos opazujem naokoli hiše (sem ter tja najdem kakšnega tudi notri) že vsaj mesec dni, je pa res, da so to neke "pomehkužene" vrste v igri saj njihovi piki niso tako problematični kot recimo tisti od ta tigrastih v glavni sezoni. V bistvu je boljše (t.j. nižje) tako število pikov kot tudi sama jakost le-teh a kljub temu so mi moteči, ko te obletavajo v roju in dejansko se ne spomnim kdaj sem jih v zadnje gledal letati naokoli že tako zgodaj v letu.
Kakšna je pa kaj situacija drugod oz. pri vas?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.801
4.302
113
Več let že opaženi že marca, samo da se za par dni segreje nad 10C°, res pa je da manj pikajo ali celo nič
in letajo kot bi bili zadeti od zimskega spanja, mogoče jih temperature zezajo...
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Lani do junija jih ni bilo skoraj nič, potem pa gasa do konc poletja.Verjetno se bo enak scenarij ponovil tudi letos.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Pri nas je zaenkrat še v redu. Nižje dol imajo kar težave z njimi, v Osijeku uporabljajo za špricanje insekticida tovornjake, letala in drone. Menda so tudi v Beogradu zelo tečni.

 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Špica bi bila zdajle toplo da se zvalijo, pol pa pred prvomajskimi ene 2 dni nizkih temperatur, pa da recimo snežinke dol padejo - bi bil pol še kar mir celo poletje... samo to so pobožne želje.