Koliko ste se skeširali kot priča?

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
In sicer na poroki?
aplauz.gif


V bližnji prihodnosti me menda čaka nekaj takega.
cry12bpy.gif
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Lansko leto, ko se je ženila mlajša sestra je starejša sestra kot priča zapravila okoli 1500 eur
wink-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Qmi pravi:
Lansko leto, ko se je ženila mlajša sestra je starejša sestra kot priča zapravila okoli 1500 eur
wink-1.gif

No ja...

Kot priča "moreš" zanucat vsaj jurja pa pol, raje dva, sicer pa raje povabilo zavrni, če nečesar finančno ne zmoreš.

Sestra se ti ženi samo enkrat, (ponavadi) in takrat more to bit res nekaj posebnega.

Vem da, recimo ko se bo ženil moj naj prijatel, da bo to izdatek pa pol, samo če ga predvidiš kake
pol leta vnaprej, in pridno daješ po malem v štumfo, to ni težko našparat za pošteno darilo in še marsikaj drugega.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Pri nas neveste vaščani prodajajo za 50k bivših SIT. Ker se gre bolj za običaj in potem se ta denar porabi za piknik, na katerega so povabljeni vsi vaščani
cheer.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
ksz
Letos poleti....malo več kot 2.000€
smile-1.gif


Ko sem se pa jaz ženil...no ja
17758-icon_confused.gif
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
ksz...

Ko to berem resnično upam, da se moj najboljši kolega ne bo poročil in bo celo življenje živel na koruzi, ker če ne bom jst živel samo od (surove) koruze
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pri nas neveste vaščani prodajajo za 50k bivših SIT. Ker se gre bolj za običaj in potem se ta denar porabi za piknik, na katerega so povabljeni vsi vaščani
cheer.gif
Mogoče zato, ker vsi poznajo "zgodovino" neveste ...
evil.gif
)
Jest sem imel srečo, ker se je sestra možila na eni prireditvi in so vse stroške krili organizatorji, tako, da sem prišel skozi s 500€
aplauz.gif
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Častila sem bend, ki je igral na ohceti.
Ta druga priča je kupila pa prstane.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Računaj še zraven, da se bo bodočo nevesto kupil, pa je takoj še ene 500€ "stroška".
confused-1.gif

Raje naj njena žlahta pripravi keš, ker je ženin toliko prijazen, da jo odpelje in bo sedaj njega molzla.
evil.gif


Če tako pristopiš, znaš hitro cenej čez prit.
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.934
1.095
113
www.adriamedia.si
Simpl za rešit: za šrango sem vnaprej najavil, da sem norc, ki ne ustavlja, če jo pa prej odpeljej, naj jo pa kar majo.
Žlahta je namest neveste najprej ponujala staro teto, pa smo rekli, pa nič, pa gremo, pa je nevesta pršla ...
Šopek so ukradli, pa sem mel rezervnega ...

Tako da je blo treba plačat voz (transport od poroke do avtov za naprej na žurko) pa harmonikarja (ki je stvar na željo nekega bolnika spremljal od začetka zbiranja svatov do prihoda benda), pa seveda darilo kupit. Ampak ni blo niti blizu jurju (prej pol manj), pa so bli vsi zadovoljni ...
Ljuje s tem čisto pretiravajo, mene je cela moja poroka (rauen obleke, ampak ta je itak tudi kasneje uporabna) prišla kakega jurja in pol.
Je pa res, da bo tega kmalu 10 let ...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Simpl za rešit: za šrango sem vnaprej najavil, da sem norc, ki ne ustavlja, če jo pa prej odpeljej, naj jo pa kar majo.

Ko je od sestre mož bil priča naj kolegu, in ko smo šli po nevesto, ga je itak pričakala šranga, kr orng
kos drevesa so mulci prvlekli, in so mu dali na izbiro; če jo prepoloviš z našim orodjem, je cena 25000SIT,
na izbiro je dobil sekiro in žago, če nočeš sekat ali žagat in samo preskočit pa bo to 50000 za lenuha.

Prijazno smo vprašali, če mu lahko pomagamo, al more sam, itak mulci; ja sam more, pa smo rekli če
je sam, naj si sam izbere bilokatero orodje ki ga najde. So se strinjali.

(leto prej se je pa ženla moja sestrična, in sma si od tam to foro sposodla)

V kuferamu sma mela pripravljeno STIHLarco, ko je sestrin vzel iz kuferama in obenem vžgal, tako da se je še ni
vidlo, so samo gledli kaj pa zdaj, in ko je priletel iza avta, so pubeci bli bledi, mojstersko smo prežagali in
nevesto odpeljali za borih 25000, smo pa z dobre volje pustili gajbo pira, ker smo jih tako grdo pretentali.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kolko si mel povabljenih da si prišel za jurja pa pol skoz?

Lani je mel kolega cca 150 ljudi, pa je blo samo pijače 850€, pa se je pri šanku točlo
samo vino, pivo in jegermajster + vso brezalkoholno.

Celotna poroka od A do Ž pa je bla cca 6 jurjev. Brez medenih tednov.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Celotna poroka od A do Ž pa je bla cca 6 jurjev. Brez medenih tednov.

Poceni.

Ko sva midva računala bi naju prišlo najmanj 2 MIO bivših.
grin1.gif


Sicer pa sem računal na strošek kot priča na najmanj 2k€.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Jaz sem bil ravno predlani priča enemu od boljših kolegov. Strošek niti ni bi tako hud, kot sem pričakoval. Že ko mi je rekel, če bi bil njegova priča, mi je takoj povdaril, da mi to ni rekel zaradi denarja ampak naj bi bila to bolj častna zadeva. Vztrajal je, da bo sam plačal šrango in vse te zadeve, tako da je od mene dobil samo darilo, pa tisto kar gre za sproti.
Nevesto so nam vkradli in še mene zraven... Je bil kar hec. Smo jo potem odkupili z zamaški od pera (ja luštno je blo po smeteh brskat v gostilni). Za šopek je pa sam rekel, da naj obe priči pustiva, da se ga ukrade, ker ga potem vsi svatje odkupujejo in se tam nabere precej denarja.
Če potegnem črto pod vse skupaj, me je zadeva stala okoli 100kSIT-140kSIT, kar je nekje 500€.
Ne vem sicer za ostale, vendar je bilo temu kolegu res grozno nerodno mi rečt za pričo, ker ni želel, da to izpade, kot da želi dnar zvlečti od mene, kar se dogaja na večini današnjih porok, ko se je treba pokazat koliko je kdo dal. Če nekaterim paše tako...