koliko časa traja da dobiš Diners kartico?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če dobijo denar po obrokih, je jasno, da ne bodo kreditirali zastonj.

Tako kot je SJTV1 rekel, denar dobijo v kosu, DC pa potem od tebe terja vsak mesec po en obrok.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.471
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Saj ne rabiš SLO ponudnika vzet ...
Ali kakšna od slovenskih spletnih trgovin uporablja tujega? In so uspeli to pojasniti delavkam na DURS-u?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Za spletne ne vem, redkjo kupujem v SLO spletnih. Sem pa v par fizičnih trgovinah videl ene nove POSe (take, kot sem jih vajen iz tujine), pa so mi pojasnili, da je neka nova, tuja forma. Ugibam, da ima SLO podjetje sicer, amapk provizije so menda manjše.

Kakšen bi pa bil problem na dursu?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zakaj bi bil pa manjši popust, kot pri drugih kreditnih? Trgovina denar dobi ravno tako v kosu, kreditira Diners.

Doslej še nisem nikjer naletel, da bi bili plačili pogoji za DIners na obroke kakorkoli drugačni od plačilni za DIners brez obrokov ali druge tovrstne kartice (MC, Visa, ...)

kreditra te trgovina, stroške ima trgovina...in zakaj bi bila cena ista potem?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Trgovina te nič ne kreditira
bonk.gif

Kreditira te izdajatelj kartice. Trgovina dobi denar v kosu.

Provizija je pač v naši državi povsod. Problem je, ker jo hočejo trgovci prelevit na stranke.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Provizija je povsod v svetu, ne samo v Sloveniji. Ponekod prakticirajo nekaj popusta na plačilo v gotovini/bančni transfer (kolikor je provizije s plačilno kartico). Načeloma tudi pri plačilu z BA kartico trgovec plača provizijo. V bistvu plača provizijo za plačilo z vsako kartico (razen z tistimi, katerih izdajatelj je sam in ima zanje lastni procesni center... M Pika, Petrol...). Provizijo obračunava procesni center, v SLO Bankart in ISPC (Activa, preje Banka Koper, sedaj Intesa San Paolo Card Group).
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Glede na to, da sem temo oživel jaz, odgovora pa še vedno nisem dobil (no sicer ga itak ni dolžan nihče podati), me zanima katero kartico dobiš lažje (kje je manj komplikacij oziroma kje je manj omejitev)?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Najbrž ne pomaga preveč, a poznam nekoga ki zdaj še nekje en mesec čaka na novi MasterCard.
Sparkasse.

Mogoče zaradi dopustov ?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Še enkrat. Zadnja izkušnja, katero je imela moja mati. Priporočil sem jo za DC kartico, v enem tednu je dobila na dom papirje in predizpolnjeno kartico. Potem so jo klicali kakšna je odločitev. Uredila je vso potrebno papirologijo in jo vrnila po popšti. V roku 2 do 3 dni so ji aktivirali kartico.
Moja izkušnja je bila podobna. Samo da sem jaz dobil kartico (predizpolnjeno) na dom, ker me je priporočil Merkur. Po vrnitvi papirologije so mi jo aktivirali v 2 dneh po porejemu papirologije.
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Trgovina dobiva denar po obrokih in ne v enem znesku. Posojilni Mastercard je nekaj drugega, tam pa trgovina dobi v enem kosu.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Najbrž ne pomaga preveč, a poznam nekoga ki zdaj še nekje en mesec čaka na novi MasterCard.
Sparkasse.

Mogoče zaradi dopustov ?
Sem pogledal točen datum. Danes je ravno dva meseca.
Gre se za blokiran MC (izguba). Ne da se baje odblokirati (se je potem našla kartica) in "izdelujejo novo".
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Ko sem kupoval pohištvo v neki trgovini so mi rekli da oni dobijo denar v enem kosu.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Citat:
Uporabnik Schnappi pravi:
Trgovina dobiva denar po obrokih in ne v enem znesku. Posojilni Mastercard je nekaj drugega, tam pa trgovina dobi v enem kosu.

Nehaj zavajati ljudi, trgovina dobi denar v celoti, financira te Diners in ne trgovina, drugače ne bi nobena trgovina podpirala Diners plačevanje na obroke.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Najbrž ne pomaga preveč, a poznam nekoga ki zdaj še nekje en mesec čaka na novi MasterCard.
Sparkasse.

Mogoče zaradi dopustov ?
Sem pogledal točen datum. Danes je ravno dva meseca.
Gre se za blokiran MC (izguba). Ne da se baje odblokirati (se je potem našla kartica) in "izdelujejo novo".
Še vedno ni. Baje so nekaj "zmučkali".