nadomestni avto

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa,

od koga/česa je odvisno da dobiš nadomestni avtomobil?
Berem po forumih od mojega avta (Dacia Jogger), da imajo težave s sklopko in vztrajnikom.... Da kar konkretno crkujejo in da traja par tednov da dobijo nadomestne kose in potem še čas za menjavo...
Pa bi si rad pripravil teren, da bom imel nadomestni avto za ta čas. Ali to zavisi od mehanika, zavarovalnice? Nimam pojma, ker tega nikoli nisem rabil.

Hvala za odgovore,

LP
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
199
43
Na servisu ga lahko dobiš preko zavarovalnice (asistenca) ali garancije. Preko zavarovalnice je mislim da časovno omejen najem, če prav vem imajo neko klasifikacijo glede na napako/škodo. Preko garancije je od servisa do servisa drugače po mojih izkušnjah oziroma, kakor se uspeš zmenit. Če nisi siten, ga tudi nimajo.
Lokalni mehanik pa ? Naš ima enega Hyundai Matrix za take primere :) pelje se hehe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
A ni tako, da zavarovalnica časti nadomestni avto za čas popravila. Torej kolikor je po tovarniškem standardu namenjeno za porpavilo "nečesa". NE plača pa nadomestnega avta za čas čakanja na dele.

Torej nekdo se ti zaleti v avto, zamenjat je treba X in Y, za kar je po normativu potrebno 3 dni, in za te 3 dni zavarovalnica plača nadomestni avto.
Ne zanima pa zavarovalnice, da je avto na servisu še 4 tedne prej, ko se čaka na rezervne dele. In še 2 dni vmes, ko se čaka na ličarja.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Uradno ti morejo krit vse stroške, ki so nastali zaradi okvare. Kolko bojo pa krili pa odv kak si vztrajn :)

Enkrat sem bral je ded iztožo tudi stroške prevoza na servis in nazaj domov.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Ker imam avto izven garancije in brez kaska, si naročim rent-a car. Pokličeš in se dogovirš, kdaj in kje boš prevzel avto in kje ga boš pustil. V praksi to pomeni, da te avto že čaka pri avtomehaniku, ko pripelješ svojega. Ravno tako ga tam pustiš, ko svojega prevzameš. Zelo praktično cca 25 €/dan za kakšno corso ali fabio.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Preko zavarovalnice je baje, da dobiš nadomestnega za toliko ur, koliko je normirano popravilo. Ne briga jih če se mora kaj čakati zaradi gneče ali čakanja na potrebne dele. Nisem še pa bil v taki situacijo da bi rabil. Če je to res, potem je to qrac...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Preko zavarovalnice je baje, da dobiš nadomestnega za toliko ur, koliko je normirano popravilo. Ne briga jih če se mora kaj čakati zaradi gneče ali čakanja na potrebne dele. Nisem še pa bil v taki situacijo da bi rabil. Če je to res, potem je to qrac...
V mojem primeru to ni držalo. Zavarovalnica Triglav, asistenca.
Nadomestno vozilobtoliko časa, dokler vozilo ni bilo popravljeno.

Lp
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Jaz sem "sodeloval" pri garancijskih popravilih vozila ene znamke. Najprej so mi dali nadomestni avto, potem so mi plačevali taxi, na koncu me je pa šef servisa okoli vozil. :valjamse: Aja, tečen sem kot drek, ko mi kaj zagusti. :fredi:
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Edino pravilno da si tečn pri teh zadevah. Nisi po svoji krivdi ostal brez prevoza in si nardil dodatne stroške.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Jaz sem "sodeloval" pri garancijskih popravilih vozila ene znamke. Najprej so mi dali nadomestni avto, potem so mi plačevali taxi, na koncu me je pa šef servisa okoli vozil. :valjamse: Aja, tečen sem kot drek, ko mi kaj zagusti. :fredi:
Za soseda imaš/imava najbojšga šefa servisa. Tam teh težav enostavno ni.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Nisem še zasledil v garancijskih pogojih, da ti avto hiša nudi nadomestno vozilo.
ZVPot1:

97. člen


(pravice potrošnika)


(7) Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katero je bila izdana obvezna garancija, zagotovi brezplačno uporabo podobnega blaga.
(8) Če proizvajalec potrošniku ne zagotovi nadomestnega blaga v začasno uporabo, ima potrošnik pravico uveljavljati škodo, ki jo je utrpel, ker blaga ni mogel uporabljati od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay in Hanzi

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Hvala vsem za odgovore. Se mi je kr zdelo da ni nič porihtano... da je scena, bolj ko si tečen več dobiš....
Sem preveril svoje zavarovanje: 5 dni max...

Za Dacio garancijo pa sploh ne najdem pogojev...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V mojem primeru to ni držalo. Zavarovalnica Triglav, asistenca.
Nadomestno vozilobtoliko časa, dokler vozilo ni bilo popravljeno.

Lp


To je odvisno, kateri paket asistence imas...

Konkretno pri Triglavu je takole:
Zavarovanje_avtomobilske_asistence___Triglav_si.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.427
113
Spet ste zmešali jabolke in hruške.
Če avto v garanciji crkne nima zavarovanja nič z tem.
Če pa avto sesuješ ali pa ti ga drugi zloži, pa nima garancija nič z tem.
In ja proizvajalec je dolžan kriti vse stroške, ki so nastali ker nisi moral zaradi njihove krivde uporabljati avta.
Če niso sami tega skapirali pač gre lahko malo bolj na trdo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Preveri še Savo, mislim, da je meni ponujala letos do max 30 dni pa nisem vzel in sem se mesec dni po tistem že tolkel po glavi.

Dodatek, jaz nisem imel garancije, avto je star 8 let in sem normalno koristil asistenco za čas popravila oz. en dan manj, ker je servis trajal 6 dni.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Hvala vsem za odgovore. Se mi je kr zdelo da ni nič porihtano... da je scena, bolj ko si tečen več dobiš....
Sem preveril svoje zavarovanje: 5 dni max...

Za Dacio garancijo pa sploh ne najdem pogojev...
Če ti bo to kaj pomagalo.
 

Priponke

  • Splošni garancijski pogoji.pdf
    1,8 MB · Ogledi: 23
  • Podaljšano jamstvo.pdf
    236,5 KB · Ogledi: 25