Kolesarstvo 2020

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.894
113
Limaš 9 dni stare izjave....
Napačen video sem dal, ne vem kje sem videl. Če najdem nalimam.

Ampak overall z eno etapno zmago, pr tako dobremu tekomvalcu, kot je Pogi, težko dobiš Tour. Pa reč kar češ. In se duvej kokr se češ. Že prej sem trdil, da Rogla ne kaže winer perfomansa, pa si ti trdil da je to del taktike.

Vsekakor se je to pokazalo, kot resnično. Kraljevska etapa, na katero se tako rad izgovarjaš pa je po moje samo vzela moč Rogli (čeravno ni kaj dosti pridobil), medtem ko je z odličnim perfomansem danes Pogi zmlel vse, sploh v zaključnem klancu (govorim o kronometru). Armstrong pa je u nulo zadel, da bo Pogi zadnji teden navijal tempo.

Tudi rogla je priznal, da danes ni imel nog. Jest to razumem kot padec forme. To je pa točn to kar so napovedovali. Da bo zatajil v zadnjem tednu. In tuki je bil Pogi suveren, celo 5x bolj kot je kdorkoli verjel.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Ne spremljam, ne poznam pravil toura, ampak ce sem prav ujel:
Zmagovalca slovijo pred zadnjo etapo, ker obstaja nepisano pravilo, da se na zadnji etapi ne napada zmagovalca?
Verjetno sem narobe slisal, ker to je zame enako, kot da se v zadnjem krogu motogp ne sme vec prehitevat. Ali da v fuzbalu zadnjih 5min ne smes streljat na gol
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.557
113
Odgovoril si si v prvem odstavku. Zato ker ni niti osnovnih pogojev za kaj takega in ker biciklizem ni ne fuzbal, še manj pa moto gp. Celo dirko si vozil z bremzo in si 2 kroga zadaj, zdaj bi pa v ciljni ravnini prehiteval. Izvoli.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.729
2.341
113
Pomurje
Ne spremljam, ne poznam pravil toura, ampak ce sem prav ujel:
Zmagovalca slovijo pred zadnjo etapo, ker obstaja nepisano pravilo, da se na zadnji etapi ne napada zmagovalca?
Verjetno sem narobe slisal, ker to je zame enako, kot da se v zadnjem krogu motogp ne sme vec prehitevat. Ali da v fuzbalu zadnjih 5min ne smes streljat na gol
Tako je. Prav si slišal.
Motogp je pol ure. Tour je cca 90ur. Zadnji dan je po Parizu, kar pomeni da se na taki etapi nemore naredit razlike v času, razen zaradi izrednih razmer ali tehničnih težav.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ne spremljam, ne poznam pravil toura, ampak ce sem prav ujel:
Zmagovalca slovijo pred zadnjo etapo, ker obstaja nepisano pravilo, da se na zadnji etapi ne napada zmagovalca?
Verjetno sem narobe slisal, ker to je zame enako, kot da se v zadnjem krogu motogp ne sme vec prehitevat. Ali da v fuzbalu zadnjih 5min ne smes streljat na gol
Zadnja etapa je precej ravninska, ponavadi so razlike že občutne (ja, kdo v etapi pobegne in zmaga za 5 min, amapk zato ker ga pustijio, ker skupno zaostaja 2 uri). Če ga pa ne pustijo, pa težko naredi ena ekipa, na katero vsi pazijo 5 min razlike.
Razen če se bi šli kakšne "podlosti", kot so zavezništva med ekipami, da koga zhebajo, podlosti, da koga zbijejo, sabotirajo. Ke na gentelmentski način z boljšim kolesarjenjem ne moreš dobiti Toura v zadnji etapi (druga zadeva je kronometer, zato pa je kronometer vedno bil ura resnice), velja gentelmenski dogovor da se v zadnji etapi ne bori za rumeno majico (in se prepeči, da bi se v žaru borbe dogodile stvari, za katere bi bilo vsem globoko žal, ko bi se glave ohladile).
Že samo letos 2020 je bilo par zelo grdih padcev v ciljnih šptrinith (samo za ilustracijo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: kemb

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Bodo pa sedaj na pogačarja vsi gledali drugače. Se mi zdi da so bili pri JV kar malo pokroviteljski do njega, z Rogličem sta bila zaveznika, v etapi ko je nadoknadil 40 sekund so mu pustili da uide (lahko da tudi iz podcenjevanja), tudi vsi konkurenti so se koncentrirali na Rogliča.

Če se je do zdaj lahko malo skrival in "šlepal", bo od te zmage dalje bo on glavna tarča napadalcev in tu se mu bo slabša ekipa bolj poznala kot do sedaj
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Letošnji Tour brez moštvenega kronometra, in le enim na predzadnji dan je omogočil tak neverjeten razplet. Poleg manjka še hujših preko 2000 etap. TJV bi najverjetneje takšen 'klasicen' Tour oddelala z odliko, kot je tudi letošnjega. Včerajšnji dan pa se mi zdi, da je Primož malo klecnil. Par sekund pred štartom, ko je zavrtel pedala nazaj, mi je bilo tako čudno, nekako neodločen je deloval, živčen. Pogi pa je startal ko lev. Vsekakor zasluženo Pogi. Če bi bil krono v npr. drugem tednu, takšnega razpleta najverjetneje ne bi bilo.
Roglič ima mentaliteto zmagovalca ,Pogi pa še dodatno ubijalca, kanibal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.557
113
To da se je pogačar lahko skrival in šlepal preprosto ne drži. Saj ni včeraj s hruške padel. Tudi v preteklosti je zmagoval dirke, na katerih je bil prvi favorit in so ga tako tudi obravnavali. Ustvarja se vtis da je tour zmagal zelenec, ki se mu je zgodila zmaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kemb in optiplex

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Tako je. Prav si slišal.
Motogp je pol ure. Tour je cca 90ur. Zadnji dan je po Parizu, kar pomeni da se na taki etapi nemore naredit razlike v času, razen zaradi izrednih razmer ali tehničnih težav.
Razlika med prvima je 2min, kaj jaz vem ali lahko to nadoknadis ali ne.
Ampak prav lahko bi bilo razlike 5 sekund. A to pomeni, da bi se v tudi v tem primeru drugouvrsceni predal?
Ali pa ce prvi pade ali ima tehnicne tezave, ga bo drugouvrsceni gentlemansko pocakal?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Pogijev primer razkril vso bedo slo sportnega novinarstva in kdo ima daljsega v kolesarski stroki v Sloveniji. Obstajal je edino Primozev tabor "znalcev" ki so ga ustvarili. Zal sam Primoz pri tem nima nic zraven. Vrhunska kapaciteta in clovek v pravem pomenu besede. Clovek z duso, na mestu. Zal morda prevec emocionalen. Pride z leti. V taksnem sportu no go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kemb

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Pa če že Armstronga m
To da se je pogačar lahko skrival in šlepal preprosto ne drži. Saj ni včeraj s hruške padel. Tudi v preteklosti je zmagoval dirke, na katerih je bil prvi favorit in so ga tako tudi obravnavali. Ustvarja se vtis da je tour zmagal zelenec, ki se mu je zgodila zmaga.
To seveda ni res, čeprav bi nekateri to radi prikazali. Kakšno šlepanje neki.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Zdaj jim pa še poskušaj razložiti pravilo zadnjega km in “čas skupine” ozr. “čas zmagovalca” na etapi.

Pa da bodo haterji še mene lahko obglodavali - Pogiju privoščim uspeh (mimogrede - a se sploh vsi zavedajo kakšen uspeh? Rumena, pikčasta in bela!) iz vsega srca, a se mi obenem trga srca zaradi Rogliča. Marsikomu ni jasno koliko dela in odrekanja je vložil v ta cilj.
Izgubil pa je proti daleč največjemu kolesarskemu talentu zadnjih nekaj desetletji in kolesarju, ki bo haral naslednjih 10let.
In še malo “bogokletstva” - prava pravljica bi bila, da je letos ostal Primož v rumenem, ta mali odnesel belo in pikčasto - drugo leto pa, da bi uprizorila letošnjo “zgodbo”.
Bemti - od kod Pogiju minuta in pol prednosti pred vsem ostalim svetom????

Pa še mogoče ena stvar - upam se staviti, da bo Pogačar prvi, ki bo osvojil vse 3 GT v enem koledarskem letu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
To učeri je bla predstava za zgodovino, če se pa gleda, da je dal Domulinu minuto sam na klanc, je noro. Torej se Primož ni zaletu v zid, ampak je Pogi poletu. Primoža mi je žal iz dna duše, sam tole je neki tko norga, divjega, nepozabnega, gledal bomo Slovenca z rumeno v Parizu. Bi rajš vidu, da bi jo nosu Primož? Seveda, ker mu privoščim zmagat Tour in šans ne bo več velik, sam to ne zmanjšuje nore predstave, ki jo je uprizoru Pogi in sanjskega dejstva, da bo Slovenc rumen v Parizu.

Zdej pa še tole. Upam da je unim šejkom tam zdej jasno, da Pogi rab ekipo, podrejeno izključno njemu. Tole v kakem bolj navadnem Touru ne bi blo možno, ker bi v timskem kronometru TJV pojedl UAE in rutiniran prpelal rumeno v Pariz.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
653
93
To, kar se je zgodilo včeraj je dokaz mladostne igrivosti, neobremenjenosti proti izkušnjam. Neverjetno kaj je naredil Tadej. Škoda je samo to, ker so novinarji že slavili Primoža kot zmagovalca. In spet se deli Slovenija. Kar je škoda, ponosni moramo biti na oba. Ce bo slučajno kakšno praznovanje na kongresnem ali Prešernovem trgu, bom zraven. V glavnem, bravo za oba.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Zdaj jim pa še poskušaj razložiti pravilo zadnjega km in “čas skupine” ozr. “čas zmagovalca” na etapi.

Pa da bodo haterji še mene lahko obglodavali - Pogiju privoščim uspeh (mimogrede - a se sploh vsi zavedajo kakšen uspeh? Rumena, pikčasta in bela!) iz vsega srca, a se mi obenem trga srca zaradi Rogliča. Marsikomu ni jasno koliko dela in odrekanja je vložil v ta cilj.
Izgubil pa je proti daleč največjemu kolesarskemu talentu zadnjih nekaj desetletji in kolesarju, ki bo haral naslednjih 10let.
In še malo “bogokletstva” - prava pravljica bi bila, da je letos ostal Primož v rumenem, ta mali odnesel belo in pikčasto - drugo leto pa, da bi uprizorila letošnjo “zgodbo”.
Bemti - od kod Pogiju minuta in pol prednosti pred vsem ostalim svetom????

Pa še mogoče ena stvar - upam se staviti, da bo Pogačar prvi, ki bo osvojil vse 3 GT v enem koledarskem letu.
Zdej bom mogu pa skoz poslušat Pougakar Poučekar Pođakar Al ka