Kolesarji ()"&(/%(#("/)=("?=%&#%/"&#/("

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Meni so zabavni bebčki na rolerjih, ki se po cesti trudijo v kak klanček. Skoraj od črte do roba ceste jih je... ne vem, a je to kakšna nova samomorilska sekta? Pa kako jezni so če čisto na kratko pohupaš, češ, daj spravi se na pločnik, da te kdo ne povozi...
stupid-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
Mene ne motijo nedeljski kolesarji, motijo me tisti profesionalni bedaki na specialkah. To so prepotentneži, da jim noben avtomobilist ne segne niti do kolen. Vozijo se en zraven drugega, to je itak samoumevno, ne umaknejo se niti pod razno, višek pa sem doživel ko je taka skupinica degenerirancev peljala po 4 pasovni titovi cesti v mariboru, zraven levo in desno široka kolesarska steza. Ampak ne, kreteni so zasedli desni pas, po levi itak vsi 70-100 vozijo, potem pri telekomu na semaforju, se bedaki mrtvo hladno zapeljejo čez rdečo, da so jih tisti iz desne ki imajo zeleno, morali čakat. Ne moreš verjet če ne vidiš
bonk.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Če mu potrobiš ker se vozijo navštric ti pa fa.kuča pokažejo!!!
10.gif


Strinjam se z avtorjem tega posta: če si kolesar si udeleženec v prometu in si dolažn spoštovati CPP, čisto tako kot vsi ostali.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.055
390
83
44
dolenska
Pa še od mene. Naredim kr nekaj km s kolesom. Večina po hostah. Ko sem bil še v Lj. smo se gonil po Golovcu, pa na Pance in Kurešček. V teh koncih SLO so najbolj kultivirani kolesarji. Se pozdravljajo, pazijo na ostali promet, itd. Sedaj sem doma, na dolenskem. Me ma, da bi te Krkaše do zadnega zmetal v Krko
jezen.gif
.
Pojnt tega posta.
Nekajkrat se mi je že zgodilo, da je brez kakršnega znaka skočil na sredino pasa, ali na črto sredinsko in v koloni na drug pas
10.gif
. Pa me naj tožjo. Ga bom pa še enkrat nalomu.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Hanz pravi:
Saj ne mores, da verjames.

Ce morda ne veste cemu kolesarji vozijo dva po dva?
Gre za varnost. Ce bi vozili v gosjem redu en po en, se najde veliko soferjev avtomobilov, ki prehitevajo, kljub temu da jim nasproti vozi avto. Seveda je jasno da se potem prehiteva na centimetre? Je varno? ni ...
Ce vozita dva po dva (za nekatere, ki se drzijo prometnih predpisov kot pijanec plota, dajmo primerjat to s traktorjem), jih pa ne mores vec prehitevati ce ti nasproti vozi avto, ter moras zapeljati na nasprotni vozni pas ... Saj menda tudi ko prehitevate druge avtomobile, menjate pasove, ali prehitevate na centimetre? Torej gre v prvi vrsti za varnost kolesarjev. Ce ne drugo vecina avtomobilistov zmanjsa hitrost, saj ni prijetno da nekaj centimetrov od tebe prileti mimo avto. Glede trobljenja, ce ze morate opozarjati, potrobite na kratko, ne pa se obesati na trobljo, kot da ste edini ki jo premorete ...


Hvala
crazy1.gif
Kaka varnost? Ko vozite en za drugim pa mate med kolesi 10cm prostora... zakaj pa je to dobro? Aja... zaveterje.. jeb*š varnostno.... Zakon ti dovoljuje 1m od roba že odkar pomnim. Če ši vštric, si v prekršku.
Če pa vozite en za drugim pa te lahko še nekdo normalno prehiti. Če seveda držiš razdaljo, ki je večja od 10cm.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ah, jaz sem srečal enkrat na Vrhniškem klancu, smer proti Vrhniki, ko je en kolesar lepo vijugal čez ves vozni pas. Sploh nisem mogel verjeti, da kako za vraga je sploh pomislil, da bi vijugal po klancu navzdol.
 

xmovc

Pripravnik
2. okt 2007
110
0
16
Olimpijsko mesto
Kolesarski dres ima ponavadi tak učinek, kot opisuješ
evil.gif


Ni mi pa jasno, kaj dela na sredi ceste, sploh če ima na obeh straneh kolesarsko stezo! V tem primeru se tudi moja roka prilepi na trobljo njemu za ritjo, pa naj kaže fakiče kolikor hoče. To je tako kot bi se jaz z avtom peljal po kolesarski stezi (kar v LJ tudi ni tako redek pojav
uf-1.gif
)
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Lansko leto je na relaciji LJ(Dolsko)-Litija-Zagorje bila vsako sredo okoli 16.00 tura (grupa 10-15kolesarjev). Letos bo najbrž isto.
So jih že nekajkrat policisti v Litiji lepo ustavili in kazni pisali, samo zgleda da to nič ne pomaga.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Če mu potrobiš ker se vozijo navštric ti pa fa.kuča pokažejo!!!
10.gif


Strinjam se z avtorjem tega posta: če si kolesar si udeleženec v prometu in si dolažn spoštovati CPP, čisto tako kot vsi ostali.

točno tako! enako velja za avtomobiliste!
nikjer ne piše da lahko prehitevaš kolesarja na 1 cm.... žal pa je to stalna praksa!
TOREJ? kdo se česa ne drži?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hanz pravi:
Saj ne mores, da verjames.

Ce morda ne veste cemu kolesarji vozijo dva po dva?
Gre za varnost. Ce bi vozili v gosjem redu en po en, se najde veliko soferjev avtomobilov, ki prehitevajo, kljub temu da jim nasproti vozi avto. Seveda je jasno da se potem prehiteva na centimetre? Je varno? ni ...
Ce vozita dva po dva (za nekatere, ki se drzijo prometnih predpisov kot pijanec plota, dajmo primerjat to s traktorjem), jih pa ne mores vec prehitevati ce ti nasproti vozi avto, ter moras zapeljati na nasprotni vozni pas ... Saj menda tudi ko prehitevate druge avtomobile, menjate pasove, ali prehitevate na centimetre? Torej gre v prvi vrsti za varnost kolesarjev. Ce ne drugo vecina avtomobilistov zmanjsa hitrost, saj ni prijetno da nekaj centimetrov od tebe prileti mimo avto. Glede trobljenja, ce ze morate opozarjati, potrobite na kratko, ne pa se obesati na trobljo, kot da ste edini ki jo premorete ...


Hvala
crazy1.gif
Pa kaj si ti funkcionalno nepisman ali kaj? Če se moram jaz peljat po omejitvah, ne pa 2x čez, se bojo tudo kolesarji vozili eden za drugem, in ne 2x širše, torej 2 vštric.
Edino pravo zdravilo je pranje šip, pa še kako zaviranje pred njiimi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Ko maš nasprot gužvo nikakor ne. Modeli so bli čisto do sredinske črte, to ni normalno in totalno nezakonito. Mislim sej men je vseen če ga zbijem sam pol bom pa jst kriv ne pa on ka se je sred ceste peljal..

Ja idi.ot vsekakor boš ti kriv. Kolesarji imajo vsako pravico biti na cesti - tako kot ti.
Samo ko se držijo predpisov ... In z dobrim odvetnikom bi bil na koncu kolesar kriv. Edino pravilno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Mene ne motijo nedeljski kolesarji, motijo me tisti profesionalni bedaki na specialkah. To so prepotentneži, da jim noben avtomobilist ne segne niti do kolen.
Točo. In v prejšnjih postih sem mislil ravno na take ...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Ko maš nasprot gužvo nikakor ne. Modeli so bli čisto do sredinske črte, to ni normalno in totalno nezakonito. Mislim sej men je vseen če ga zbijem sam pol bom pa jst kriv ne pa on ka se je sred ceste peljal..

Ja idi.ot vsekakor boš ti kriv. Kolesarji imajo vsako pravico biti na cesti - tako kot ti.
Samo ko se držijo predpisov ... In z dobrim odvetnikom bi bil na koncu kolesar kriv. Edino pravilno.

Glede na to, da imaš naziv "Avtomagazinovec" bi lahko vedel, da to kar si napisal ni res.
Avtomobilist mora v vsakem trenutku paziti na šibkejše udeležence v prometu in edini razlog, ki bi ga delno lahko razbremenil bi bil, če bi kolesar nenadoma zavil pred avto.

Konec koncev ti tudi otrok lahko skoči na cesto (nima tam kaj iskati), pa je na koncu avtomobilist kriv, ker se ne prilagodi situaciji in ni pazljiv.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Ko maš nasprot gužvo nikakor ne. Modeli so bli čisto do sredinske črte, to ni normalno in totalno nezakonito. Mislim sej men je vseen če ga zbijem sam pol bom pa jst kriv ne pa on ka se je sred ceste peljal..

Ja idi.ot vsekakor boš ti kriv. Kolesarji imajo vsako pravico biti na cesti - tako kot ti.
Samo ko se držijo predpisov ... In z dobrim odvetnikom bi bil na koncu kolesar kriv. Edino pravilno.

Glede na to, da imaš naziv "Avtomagazinovec" bi lahko vedel, da to kar si napisal ni res.
Avtomobilist mora v vsakem trenutku paziti na šibkejše udeležence v prometu in edini razlog, ki bi ga delno lahko razbremenil bi bil, če bi kolesar nenadoma zavil pred avto.

Konec koncev ti tudi otrok lahko skoči na cesto (nima tam kaj iskati), pa je na koncu avtomobilist kriv, ker se ne prilagodi situaciji in ni pazljiv.
Konec koncev bi ti lahko vedel, da ima vsak udeleženec pravico od ostalih pričakovat, da se obnašajo po prvilih, izjeme so kvečjemu tisti, ki pravil pač niso sposobni razumet in se jih držat (otrosci, senilni starci, invaliti ipd ...). Koesarji v to kategorijo ne sodijo. Pa čeprav se dibili vozijo po 2 vštric.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja v Sloveniji je nažalost tako, da bi rajš povozil 4 kolesarje, kot pribremzal pa prehitel na naslednji ravnini... edino važno je, da si v manjšem prekršku kot drugi udeleženci, da ne boš slučajno najebal na sodišču.

Pa spet sta se ene 2 oglasila kako je grozno, ko pripelješ izza ovinka in vidiš kolesarje.... kaj pa če bi bil traktor? Ali pokvarjen avto? V vsak ovink morš it tolk, da se lahko še vedno izogneš oviri. Če vam je problem pribremzat iz 90 na 40 pol se pa tud use neha....

@ tamara
Spremljevalno vozilo bi pa rešilo vso zadevo, ker bi se fural 7km, 50km/h za spremljevalnim vozilom.
smirk-1.gif
Sicer pa če zdaj ni bilo možno 7km prehitet grupe 10 kolesarjev, si upam stavit, da bi jih na tej razdalji, če bi vozili eden za drugim, konstantno prehitevali v škarje in izsiljevali... dokler bodo taki pacienti za volanom, naj se kar vozijo v skupinah.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.781
2.352
113
Pomurje
@SJTV predpisi so zato, da se jih krši, kršim pa jih izključno zato, ker ko smo v štric, se vsak za nami ustavi, drugače gre vsak!!!! v škarje.
Kršil pa jih bom, neglede na vodo za brisalce, pipkanje ali plačilne naloge, ker sem tako bolj varen!!!

Mogoče vam pa lahko 100x isto pišemo pa ne boste dojeli, dokler ne boste svojih špehastih riti malo na bicikl dali :)


LP
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.781
2.352
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Par dni nazaj je taka grupa kolesarjev izvajala trening na magistralni LJ-Litija
jezen.gif

enih 7 km smo vozili v koloni 50km/h
10.gif


brez spremljevalnega vozila
stupid-1.gif

Se pravi so se peljali približno tako hitro, kot imaš ti povprečno histrost od službe pa do doma z avtom.
cheer.gif


Očitno so bili vredu natrenirani
cheer.gif


Lp
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Pa spet sta se ene 2 oglasila kako je grozno, ko pripelješ izza ovinka in vidiš kolesarje.... kaj pa če bi bil traktor? Ali pokvarjen avto?

Traktor je sirok in cez celo cesto, to je njegova tehnicna znacilnost in se ne more skrcit da bi zasedel manj. Pokvarjen avto je verjetno za ovinkom nehote in ne po volji lastnika, saj ni hotel da se mu pokvari ravno tam. Kolesarji vstric pa so za ovinkom zavedno in bi lahko tehnicno vozili en za drugim in tako zasedli manj prostora in zmanjsali tveganje na cestiscu. Sej verjetno 95% ljudem ni problem pribremzati tudi za kolesarji ki so cez celo cesto, ampak ce bi se kolesarji vozili drugace bi bila zadeva varnejsa.

Tudi sam sem kolesar, vendar ne na cesti ampak v hosti. Vseeno mi gre aroganca in brezbriznost profi cestnih kolesarjev v nos..