Kolesarji ()"&(/%(#("/)=("?=%&#%/"&#/("

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
LOL @ matica - hvala :D mar bi policaje klicu pa bi fasal vsak 100 eur pa nej jim klub al pa Zver plača kazen.
jst nikol ne grem u škarijce
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Govora je bilo o vštric vožnji kolesarjev ne avtomobilistov, zato je tvoj komentar mimomet...
A samo avtomobilisti so dolžni pazit na sebe in druge?! Kolesarji, pešči in ostali so pa kaj? Indijske krave?

Kr neki...jaz sem out...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
kolesar pa lahko vijuga po cesti, vozi vštric, brez luči, mimo kolesarske steze itd...Zakaj že? Ker je zaščiten kot indijska krava, ne?!

Ja, sem pameten, zato bom nehal!

LP
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Govora je bilo o vštric vožnji kolesarjev ne avtomobilistov, zato je tvoj komentar mimomet...
A samo avtomobilisti so dolžni pazit na sebe in druge?! Kolesarji, pešči in ostali so pa kaj? Indijske krave?

Kr neki...jaz sem out...

Vsak udeleženec v prometu je dolžan paziti na vse ostale udeležence v prometu - še posebej pa na šibkejše udeležence v prometu. In to vsi (od tovornjakarjev navzdol) pozabljate in enačite vse udeležence.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Govora je bilo o vštric vožnji kolesarjev ne avtomobilistov, zato je tvoj komentar mimomet...

Lol če je kej mimomet je tvoj. Mal ber temo ne pa da kr neki pišš..
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Nima smisla. Zaguljeni motoristi, zaguljeni kolesarji, zaguljeni tiščači, zaguljeni počasneti, zaguljeni najhitrejši, zaguljeni počasneti ...
Vsi so najbolj pametni, noben ne zna priznat, da kdaj (ali veliko) greši in krši predpise. Nobeden se ne bi umaknil, če ima prav (pa če crkne) ...
Zato pa na cestah je, kot je ...

V katero skupino pa ti padeš? Zaguljen pametnjakovič
smirk-1.gif


@mtl če sta samo dva v skupini, ti dam popolnoma prav in naredim enako kot si ti napisal.

Ko nas je več pa se vedno vozimo vštric(razen ko je veter s strani, takrat smo po celi cesti
evil.gif
), pa nismo ne klub ali kaj drugega. Seveda pa ne izbiramo najbolj prometnih cest.

Lep kolesarski pozdrav!
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Sam sem bolj kolesar po duši kot pa voznik, ampak...je treba avto uporabljat, pač nujno zlo. Ampak...ne glede na vse se tukaj vsi jezate in zlivate žolč na verjetno 1 samega pacienta izmed 100 normalnih kolesarjev (šoferjev). Namesto da bi se tukaj zmerjali, pozabljate da bi lahko naša ljuba država naredila kolesarske steze (kot v kaki drugi evropski državi) pa bi se veliko manj zmerjali
smile-1.gif
Seveda, ampak naša država naredi take steze, da so robovi visoki 2cm, da ne upaš zaviti nanjo (in ja, s tem kratiš življenski prostor šoferjem). In ja, naše ceste so vzor vsem cestam na svetu, da moraš voziti najmanj 1 meter od roba, ker drugače bi padel v vsako luknjo ali bi se celo zvrnil v jarek. In se raje vozim 1 meter proč, da sem JAZ varen. Oh, saj res...in spet kradem prostor šoferjem...Ne gre drugače kot sobivanje, ki pa ni tako težko (le malo bolj miren je treba bit). Sem se vozil po jadranski magistrali, pa mi ni nihče hupal, pa so tudi tam ceste take, da sem bil bolj na sredini kot pri kraju. In ja, vsakič sem malo cvikal, ko je 40 ton pridrvelo mimo mene na 10 cm....ampak, se navadiš. Če bi tko razmišljal, ko grem na kolo...potem raje gonim v dnevni na trenažerju...In kaj je tako hudega kot počakati minutko in potem spet mirno voziti naprej. Očitno nekaterim tista minuta jeze, gneva, besa, srda nad kolesarjem pomeni veliko (glede na poste tukaj). In nisi več povsem skoncentriran na vožnjo in s tem posledično ogrožaš sebe in druge.
In za konec...ja, me je že avto zbil (da sem delal prevale po luftu za oceno 10) ne po moji krivdi. Pa se še vedno vozim. Brez skrbi. In skušam čimbolj biti paziti, kot zaradi zgoraj omenjenih dejstev lahko.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kaj pa ce bi se mi kolesarji malce zdruzili in nekako zahtevali normalne kolesarske steze. ne samo po vecjih mestih ampak prave male dvopasovnice, ki bi povezovale mesta. nekaj podobnega kot imajo recimo po skandinaviji. ker to je zelo, zelo poceni zadeva. enkrat sem bral izracune, 200km kolesarskih "avtocest" pride toliko kot nekaj 10m avtocest

situacija se je v zadnjih letih mocno poslabsala, vcasih nas je bilo malo po cestah, danes si pa vsak upokojenec lahko kupi dobro specialko, našemi v pajkice in vijuga kot pijanec po magistralki.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Še moja izkušnja kot dolgoletnega kolesarja. Vožnja po magistralki (bil sem sam, na cesti pa srednje gost promet v obe smeri) me je enkrat skoraj že stala glave in to zaradi vzorne vožnje, 30 cm od roba cestišča. Sem gonil lepo 40 na uro in me prehiti šlepar z 80 na uro, cca. 15 cm vstran. Niti trznil ni, mene pa je veter/vakum skoraj potegnil pod kolesa prikolice. Od takrat naprej si na cesti vedno dovolim vzeti cel meter zase in od takrat naprej avto/tovornjak/avtobus vedno počaka in prehiteva na nasprotni pas.
Kolega je v podobnem primeru tudi grdo padel, na ozkem cestišču je mimo njega peljal avtobus, nasproti pa tovornjak, avtobus seveda ni počakal na prehitevanje ampak ga je zrinil s cestišča...
Vožnja kolesarjev v 2 vrstah je za kolesarje dejansko varnejša, nažalost je kultura voznikov pri nas taka da drugače ne gre. Si kar predstavljam kako bi nekulturni vozniki "prehitevali" 20m kolono kolesarjev v gosjem redu ne glede na nasprotni promet.
Poleg tega je navečurnih treningih bolje imeti zraven kolega pa še kako rečeta:p, tudi zaveterje se bolj pozna. V teh primerih je seveda obvezno spremstvo trenerja v klubskem avtomobilu, predvsem zaradi zaščite in varnosti kolesarjev.
V glavnem, dokler eden izmed vas junakov v premikajočih se foteljih ne bo gledal šleparjevih koles na 20cm razdalji pri prehitevanju ne boste razumeli (resnih) kolesarjev.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Boš moral še 1x mal avtošolo znotraj pogledat vidim.

Magistralka NI cesta rezervirana za motorna vozila ali "hitra cesta" po domače.

Če pa si v resnici 73' letnik ..... ne morem verjet. Sem mislil da je moja generacija bolj
"pri pameti" kot današnji 16 letniki....
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
No ja, čisto mogoče. Se posipam s pepelom.
Na našem koncu se je magistralka reklo edini cesti s tistim modrim znakom.
Ampak tista dva znaka pa še vedno skupaj pašeta.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Jest sn čisti rekreativec, pa zadnje čase kar velik veliko časa preživim na cestah s kolesom. Zaenkrat vedno sam in se večino cajta držim pravila do 0,50 m vozišča Imam od super izkušenj do čisto katastrofalnih. Večina folka počaka zadaj in te lepo prehiti po levem pasu. Res je grozen obcutek ko ti edn prileti 90 in več mimo tvojga komolca. Sn pa tudi že dvakrat, iz svoje varnosti, zapeljal iz ceste. Hvala bogu so bili obakrat pristanki nežni in v travo. Prvič me je šlepar, nekje na polovici, zrinil s ceste, drugič je pa eden nasproti prehiteval, sn pa tudi ocenil da mu ne bo zneslo.
Ceste v Sloveniji so katostrofalne in res moraš paziti da v dveh kilometrih ne menjaš 3x gume. Vozniki pa so, kot smo še skoraj pri vseh temah pogruntali, sebični in egoistični. Cvetke pa se najdejo v vseh transportnih vozilih, od kolesa, do tanka in vse umes.

Kot zadnja stvar vsem kolesarjem: Ni važn CPP, še vseen bomo mi mrtvi, avto bo pa odrgnjen.

LP Kajn
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
in zakaj kolesarji se kar naprej vztrajate na cestah, ce bistroumno ugotavljate, da so porazne. od samega cestisca do voznikov
stupid-1.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Jest se ne pritožujem, sam povem kaksna je situacija. Si pa optimist, da si želiš cesto samo zase. Malo bo treba spremenit mišljenje, ka sezona se za večino rekreativnih kolesarjev ni začela. Jih bo veliko več, ko bo postalo bolj vroče.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
in zakaj kolesarji se kar naprej vztrajate na cestah, ce bistroumno ugotavljate, da so porazne. od samega cestisca do voznikov
stupid-1.gif

Ko zmanjka argumetnov se začne z primitivnimi odgovori. Ista debata je bila tudi pri vojni Kadilci-Nekadilci. Vsi kadilci so enostavno rekli, če ti dim smrdi, ne hodi v lokal.
Najlažje je nekomu nekaj prepovedati. Ne vem zakaj, ampak zdi se mi, da samo Slovenci skrbimo za svojo rit. Ostalo nas ne briga. Glavno da se mi srečno peljemo z avtom po cesti, ostali pa se speljite stran.
bonk.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Ko maš nasprot gužvo nikakor ne. Modeli so bli čisto do sredinske črte, to ni normalno in totalno nezakonito. Mislim sej men je vseen če ga zbijem sam pol bom pa jst kriv ne pa on ka se je sred ceste peljal..
POVOZ !!
10.gif
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Se je kdo že vozil po avstriji po magistralkah oz. regionalkah? Cele serije kolesarjev, 15 rekreativcev na kupu, penzionistov, zasedejo cel pas, kak gosji red ali 2 koloni, kar križem kražem:). Je pa res da tiste ceste prometno niso toliko obremenjene.