Kolesarjenje v okolici LJ

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Kaj pa na Krvavec? unih 16km klanca res ni tok
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ali bi lahko malo opisal pot na veliko planino. Bi pa raje imel kako offroad varjanto, sploh za dol.
sploh idelano, pa da je kaka krožna (po eni gor, po drugi dol)
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Tale veveričji skok je praktično sestavljen iz dveh tras, ki jih ponavadi vozim. Sostro-->Kresnice-->Hotič-->Vače (in nazaj seveda), ter Sostro-->Podgrad-->Besnica-->Trebeljevo... Super trasa!!!
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Tud jst ja, ker med tednom ni tok časa oz. sm na šihtu pol preveč hin, ampak za vikend je pa fina za spelat, edino zaključek, ko se pride na javor, se splača potegnit, do doma radioamaterjev na javorju na razgled in eno materno dušco, pol pa magari nazaj okol podlipoglava če že ne direkt v sostro.
 
Nazadnje urejeno:

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne, ker se večini pregrevajo sodobni diski na biciklih ob vožnji navzdol ;)
Sicer pa mi je to malo od rok.
Kum sem pa uspel podreti en vroč avgustovski dopoldne pred ene tremi leti
Hm, ali stalno zaviraš, da se ne uspejo ohladiti? Ne rečem, da se ne pregrevajo, ampak mi je zanimivo, da jih lahko uporabljajo profesionalci, za amaterje pa ne bi bili ustrezni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Hanzi verjetno misli, da si z gumicami lahko zaviral tako ali drugače in se niso pregrevale. Le mokrota jih je zjebala. Pa še se nisi sekiral, če je gumica primerna za tvojo težo kot je to potrebno pri bolj "modernih" zavorah.
Ampak to temo smo že imeli. Stare tehnologije skoraj ne moreš več kupiti.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Že, ampak jaz tudi nisem lahek (95kg), pa kar zvozim spuste brez nekih težav. Včasih se pa tudi prismodi ja, ampak še vedno funkcionira. Se pa strinjam, da bi lahko bilo boljše...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
ales85 nima jaz tezav z gumicami ,kljub centu ki se pelje na kolesu.
Alter populacija ima težave z diski v svoji peresni lahko kategoriji.
Je že nekaj tem na to problematiko.
Jaz "vsako" leto kupim set gumic na kitajskem za par evrov in gremo.
Par let nazaj ko kolo se ni imeli desetletje, jaz pa se ne 4 je števec tudi 8x kmh kazal, pa sem se tudi ustavil ;)
..
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Alter populacija ima težave z diski v svoji peresni lahko kategoriji.
Saj ravno to mi ne gre v racun. Jaz ravno z diski nimam tezav, ampak mislim, da jih vsaj pravilno uporabljam - ne sme se jih "vleci", potem se jih pa res lahko unici. Diske in ploscice. Lahko pa v ta namen priporocam Sinter ploscice, po mojih izkusnjah bolj zanesljive kot Shimano.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Meni so oem cvilili (pač ko so se pregreli)...sem jih pometal dol pa dal XTR gor z aktivnim hlajenjem pa še ploščice z rebri....pa upgrejdal na 200 in 180 pa je mir...

Je pa fajn bremzat izmenično ja....