Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@ksz:
pa majk.u vam mi.lu pa Ljubljana se veča in gostota prometa tudi. Pa kaj misliš da je v Trstu, Dunaju, Celovcu, Milanu... pa kaj bolje, da se tam ves promet tekoče odvija? Potrebno je vzeti v zakup, da gužva je, da si vzameš 10 minut rezerve, predvsem pa je potrebno, da se VSI oborožimo s strpnostjo, kulturo in da VSI upoštevamo CPP. Brez tega pač enostavno ne gre...
Pri nas pa vsak malo po svoje, malo tu, malo tam...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Danes zjutraj (06:45), je bila s smeri Brnčičeve kolona, ki je segala že cca. 50 metrov pred razširitvijo. Vsi so čakali na desnih dveh pasovih.

To, da ni prostega zavijanja desno do naslednjega izhoda je napaka.

Res je. Za prvi izhod bi moralo bit fizično ločeno + brez semaforja ...
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Mislim da je to kar velik kiks drugače, saj jih dosti iz žal pelje čez rondo in bi šli radi na obvoznico smer BTC.
Na drugi strani sem dal tudi končno ureditev Titove/Štajerske ceste, ki je trenutno še v izvajanju (ter lastnik vrtnarije noče prodat parcele)
tomaevo1-pzr.jpg

Torej tisti z Žal bodo imeli bolj enostavno povezavo do obvoznice.

Ma glej sploh ni važno, z vseh strani bo moralo biti možno priti ven na vse izhode. Povsod se da, ker je potem dvopasovnica in prideš na en pas sigurno, samo proti žalam so dali polno črto in zaradi nje nekdo iz Tomačevega ne more čez rondo na obvoznico proti vzhodu. Bedno!

Ni izgovorov tukaj, tam je tista polna črta samo zato da bo lahko policija colala tistim ki jo bodo prevozili.
Včasih se je tam komot izbiralo kam greš (obvoznica ali "servisna" cesta., lahko bi bila črtkana pa je problem rešen za tistih par iz Tomačevega.in tiste ki hočejo pač obrniti čez krožnega (tudi za to je krožni!)
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38

Direkt to sliko sem rabil, iz kjer je slikano so 3 je pasovi, desno pa 4je, torej zakaj desno iz smeri trzina nemores direktno proti bezigradu brez semaforja vozit, ko pa nobenga ne motis?

 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Motiš, motiš. On model z motorjem na skrajnem desnem pasu in avto za njim gresta na SKRAJNI DESNI PAS, torej sekata pot tistim, ki prihajajo iz Trzina za smer Vojkova/Stožice.

Res so trije pasovi, ki gredo v štiri, ampak tisti dodatni, četrti, se ustvari na NOTRANJI strani rondoja in gre v tem primeru za smer obvoznica/Zadobrova/NM.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Na zgornjo sliko?

Za to dejanje menjave pasu ti policaji zagotov spišejo pozdrave!

Potem pa povej kako naj nekdo iz Tomačevega legalno pride preko krožnega dol na obvoznico proti BTC (včasih to ni bil problem)
Zaj.... so in fertik! Vsaj črtkano bi dali na izvozu in bi se tam potem lahko preusmeril na obvoznico namesto proti žalam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
to pa ni njihov problem
wink-1.gif


jaz tudi ne morem z ladjo na triglav.... hočem morje do tja
wink-1.gif

Se trinjam, tisto je bug, mogoče ga bodo kdaj rešili
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
ksz ...

Danes ob 07:45 se je iz smeri Zadobrove nabrala kolona, ki je segala do polovice zaviralnega pasu na obvoznici. 90 procentov se jih je nato razvrstilo na desni pas za Črnuče. Očitno je, da bi moral biti skrajno desni pas (fizično ločen) namenjen samo tistim, ki krožišče zapustijo na prvem izvozu in brez semaforja.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
ksz ...

Danes ob 07:45 se je iz smeri Zadobrove nabrala kolona, ki je segala do polovice zaviralnega pasu na obvoznici. 90 procentov se jih je nato razvrstilo na desni pas za Črnuče. Očitno je, da bi moral biti skrajno desni pas (fizično ločen) namenjen samo tistim, ki krožišče zapustijo na prvem izvozu in brez semaforja.

Kolona je bila že pred 7 uro zjutraj
10.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Res je. S smeri Brnčičeve smo imeli nenormalno dolgo zeleno luč. Tako dolgo, da sem jo gledal že od daleč in sem še vedno peljal skozi zeleno in za mano je ostala zelena.
Če bi bilo tako še naprej, bi bila smer z Brnčičeve popolnoma prazna
smile-1.gif


Jaz mislim, da naj kar tako pustijo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Iz Tomačevske strani so bili 15 do osmih zeleni intervali dolgi cca 3 sekunde... Pa si predstavljaj gužvo
grin1.gif

Potem so na lepem krepnili do konca in je samo še rumena utripala; pa je šlo naprej.

Ampak največja komedija je v takile gužvi gledat kako živčen je narod
hysterical-1.gif
Sem pa po takile smejalni terapiji prišel res fino dobre volje v službo, to je pa tudi nekaj, a ne.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Skratka, brez semaforjev (oziroma ob utripajoči rumeni) krožišče lepo deluje?