Ključi in alarm

blspider

Pripravnik
4. sep 2007
32
0
6
Pozdravljeni!

Pred časom sem kupil Lantro (karavan, l. 99, top-k), ki ima vgrajen alarm (na šipi je nalepka od secura ali nekaj podobnega). Problem je v tem, da sem zraven dobil samo en ključ (drugi naj bi bil zgubljen) z daljinskim odklepanjem (ne vem ali je daljinec originalen, ker ni gor nobenega logota ali kaj podobnega).

No sedaj bi si rad naredil duplikat (v primeru da še jaz izgubim ta ključ). Verjetno bi bilo dovolj da bi naredil samo duplikat ključa (ključ je pomoje navadn in ni "kodiran"), vendar me potem muči alarm. Namreč sedaj je narejeno tako, da se z daljincem alarm vklopi, če zaklenem na roke pa ne. Se pravi če bi z vklopljenim alarmom zgubil ključ bi se verjetno potem drl, če bi na roke odklenil (še nisem probal))?

Zato bi najraje nardil še duplikat daljnica. Sedaj pa me zanima ali je problem narediti kopijo daljinca, h komu se obrnit (zdi se mi da je ta secura nekje v dravljah, ali k navadnemu avtoelektriku), koliko bi koštal... Potem me pa že zanima kdo bi naredil duplikat ključa? Namreč enkrat sem ga že probal narediti pri navadnem ključavničarju in ga je naredil, samo ne dela
smile-1.gif


Thanks!
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Za daljinec se boš moral obrniti na uvoznika oz. pooblaščenega zastopnika, imeti pa moraš kartico s kodo daljinca.

Glede ključa - verjetno je kodiran in zato ti navaden ne dela. Najcenejša varianta bo verjetno dobiti kak rabljen ključ na odpadu, ga zbrusiti, da bo pasal v ključavnico tvojega avta ter ga programirat s testerjem na avto.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Glede kopije - v Merkurju na viču ima tisti "Ključar" na veliko napisano izdelava duplikatov - kopiramo daljince itd - nekaj na to foro skratka. Če nimaš predaleč pojdi povprašat. Če se boš že menil, se zmeni tako, da ne plačaš če ne bo delal.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Je to originalno odklepanje in ključ ali naknadno? Glede na to, da je sikura in je najverjetneje tudi ključ kodiran, zna biti prva vgradnja, ker korejci majo ponavadi sikuro. Na hyundaiu si vprašal?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem imel lantro s takim alarmom. Z en servis sikura vem da ja na začetku Medvod ob glavni cesti. Poleg daljinca za vklop alarma+daljinsko centralno zaklepanje sem dobil še en majhen ključek za odklop alarma, ki se nahaja v motornem prostoru.
Original ključ je pa kodiran in si zraven dobil še kovinsko ploščico na kateri je vgravirana koda.