klima

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sass pravi:
hm, v stanovanju imam trenutno samo električno centralno ogrevanje na 6 kW električno peč. raje ne računam, koliko centov na uro je to

O koljega
grin1.gif


Isto imam jaz, od pavliča, magma 6

http://www.rr-vel.si/turista/owa/katalog_detail_T?it=503&jez=1&kz=5

Dela mi na 4kw, čez zadnjo zimo račun za elektriko ni šel čez 100€, poleti je recimo 30-35€. Aja, stara hiša, mansardno stanovanje, neizolirano, 40 kvadratov
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
čez zadnjo zimo račun za elektriko ni šel čez 100€,

zadnje zime ni bilo
evil.gif


samo ogrevanja na elektriko tudi pod razni ni poceni (da o ekologiji ne razpravljamo)...je pa idealno če si v takem primeru daš noter klimo...torej stropšek ogrevanja pade za 3 do 4 x....če je pa treba pa prižgeš potratne grelce (pa prej elektro obvestiš da jih boš vklopil da se pripravijo
evil.gif
)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
> zadnje zime ni bilo

No, en mesec je kr lepo grizla in za takrat sem dal primer
wink-1.gif


> samo ogrevanja na elektriko tudi pod razni ni poceni (da o ekologiji ne razpravljamo)...je pa idealno če si v takem primeru daš noter klimo...torej stropšek ogrevanja pade za 3 do 4 x....če je pa treba pa prižgeš potratne grelce (pa prej elektro obvestiš da jih boš vklopil da se pripravijo

Imam klimo, ki jo uporabljam v prehodnem obdobju, vendar kaj kmalu moja začne jamrat, da ta toplota ni enaka tisti iz centralne
confused-1.gif
Sicer je res, da je pri centralni toplota lepše razporejena, a vseeno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Vem, da je na to temo bilo že vse napisano ampak ne na tem forumu. Na bivšem forumu (sej vsi vemo o čem govorim) je bil nekdo, ki je imel kolega, ki montira klime in baje so ga do zdej še vsi pohvalili. Seveda sem jaz že pozabila kdo je bil to. Ker si nisem ob času shranila številke je zdaj tudi ta podatek izgubljen. Naprošan ljudstvo, da mi posreduje kakšen info od kakšnega fajn montreja. Hiša se nahaja v Cerknici. Potrebovala pa bi klimatizirat hišo (1. nadst. in podstrešje) torej 2x po 60 m2.

Lahko pa tu tudi debatiramo kaj je fajn in kaj ni. Jaz sem razmišljala tudi o inverterju, saj vsi nekako hvalijo ogrevanje na ta način. Katere klime so torej primerne za tak način hlajenja/ogrevanja? Pravijo da so Daikin klime fajn, kje je torej resnica.

Živjo!

Si mogoče mene mislila?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
pri meni je bil prejšnji teden v petek.zmenjena za drugi teden da pride montirati dvojčka 7kw in dve notranji enoti
cheer.gif

kljub temud ani več sezona je kar zaseden.sem imel srečo da je bil v petek ravno na gorenjskem
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Citat:
Uporabnik sass pravi:
kako se obnese ogrevanje stanovanja s klimo? pri centralnem ogrevanju imaš v vsaki sobi po en radiator, kako pa kaj ena klima ogreva zrak po vseh sobah? je potem v bližnjih sobah topleje, v oddaljenih pa hladneje?

Ja jaz imam klimo v dnevni ki je ubistvu center stanovanja in tam je temperatura okoli 22 stopinj, v kuhinji ki je zraven in ni vrat vmes je temperatura za priblilžno 2 stopinje nižja, ko se pa kuha se je pa itaq segrela, v spalnici kjer so vrata ampak ponavadi stalno odprta pa je bilo 19 stopinj, v sobi kjer imam računlanike, to je dve sobi stran od dnevne pa je bil kar mraz okoli 16 stopinj, ampak tam sem pač vklopil kalorifer kadar sem bil tam. Vse to govorim kako je bilo v tahudem mrazu seveda. Sem pa še evdno izredno zadovoljen in ne menjam oziroma ne razmišljam o centralnem ogrevanju.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
No da se še jaz malo urinem v temo. Pozimi bom kupoval klimo za 2 sobi. Vsaka soba ima cca 15m2, vendar sta postavljeni tako, da bi z eno notranjo enoto zelo težko hladil/grel obe sobi. Torej je logična izbira dvojček. Ima kdo izkušnje s tem in katere modele priporočate. Kar sem gledal dvojčke imajo vsi velike kvadrature, ki jih lahko hladijo (s tem je posledično višja tudi cena), jaz pa rabim za malo površino.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ni potreben dvojček.lahko imaš dve notranji enoti priklopljeni na zunanjo.je pa res da bo druga notranja enota soodvisna od primarne notranje neote.torej če bo v eni sobi nastavljeno 23 stopinj jih bo v drugi prav tako.pri dvojču je prednost ta da lahko vsako enoto posebej štelaš.je pa res da je razlika med dvojčkom in "enojčkom" v ceni na koncu cca 300-400€