klima

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Vem, da je na to temo bilo že vse napisano ampak ne na tem forumu. Na bivšem forumu (sej vsi vemo o čem govorim) je bil nekdo, ki je imel kolega, ki montira klime in baje so ga do zdej še vsi pohvalili. Seveda sem jaz že pozabila kdo je bil to. Ker si nisem ob času shranila številke je zdaj tudi ta podatek izgubljen. Naprošan ljudstvo, da mi posreduje kakšen info od kakšnega fajn montreja. Hiša se nahaja v Cerknici. Potrebovala pa bi klimatizirat hišo (1. nadst. in podstrešje) torej 2x po 60 m2.

Lahko pa tu tudi debatiramo kaj je fajn in kaj ni. Jaz sem razmišljala tudi o inverterju, saj vsi nekako hvalijo ogrevanje na ta način. Katere klime so torej primerne za tak način hlajenja/ogrevanja? Pravijo da so Daikin klime fajn, kje je torej resnica.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
resnica je da pripravi nekje 2.500 EUR za 2 klimi.

da naj slišijo na ime Daikin, Mitsubishi ali Toshiba.

inverter bojo pa tako ali tako...oz. bojo najboljše kaj se dobi na trgu (z drugim se sploh ne ukvarjaj).

monterja (in prodajalca) pa bo bolje da poiščeš na vašem koncu.

logiš pa bo da boš glavnino toplote dovedla pozimo v hiško ravno s klimami (to jim je namen) ker tako poceni ogrevanja (oz. učinkovitih TČ ni moč dobiti).

Hlajenje je zgolj za usput....če je že opcija (tako kot bralna lučka na avtu...če jo že ima, jo prižgeš).
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Uf cena je pa kar visoka za tole, bom na zimo počakala, mogoče kaj padejo al pa kakšen sejemski popust. Itak bom verjetno omete delala spomladi do takrat pa imam čas napeljave uredit. Na našem koncu je pa bolj slabo z ponudniki, bom morala kar tja do Lj pokukat.

Bi se priporočala za kak kontakt, če ima kdo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
jih poznaš al si samo link našel, ker rada bi da bi bli profi, ker se mi z mazači ne da več ukvarjat

tip je tudi na forumu pod svojo streho pod imenom telmos pa mu pošlji PM.če sem prav razbral je bil on prvi ki je k nam začel uvažati inverterje za namen gretja.
je pa on meni ful pomagal pri izbiri prave klimatske naprave za gretje tko da jaz o njem nimam slabe besede.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Imam samo eno vprašanje, ki se ne nanaša direkt na to temo.

Do koliko stopinj zunanjega minusa delajo te klime?
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
kaj pa moč gretja pri tej zimi?

Oz., kje najdem kakšno tabelo? Link, da si pogledam, ker trenutno je el. energija najcenejši energent za gretje.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
cop je pri teh klimah od 3.8 do 4.2 koliko pa pada pa noben ne zna točno povedat oziroma noče.ampak še vedno je v najslabšem primeru lahko 1 kar je recimo vsak električni radiator vedno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
če izzvazemo Babno polje...potem do vsakršnih zunanjih temepratur.

edini problem 'nedelovanja' klime je v tem, da voda na zunanji enoti zamrzne - tore je potrebno ali poskrbeti za njen čimprejšnji odvod (torej predno zmrzne) ali se dokupi rn miniaturen (oblika traku) grelec, ki do te mere segreva 'tla' klime, da voda lahko odteče.

sma klima pa BP zdrži tudi - 25 stopinj ...tako z vidika delovanja kot z vidiika 'da še dela' oz. greje.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No jaz imam panasonic inverter z dodajanjem kisika, ko sem jo kupil sem dal z motažo 350KSIT. Ni pa mi žal niti tolarja bivšega. namreč pri -27 stopinj je delovala brezhibno tudi brez grelca tal, je pa res da so visele svečke iz podna klime, kar je lahko tudi nevarno če hodiš spodaj, v stanovanju pa sem imel okoli 22-23 stopinj ko smo pa kopali otroke pa je bilo na 24 stopinj naštimano.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
kako se obnese ogrevanje stanovanja s klimo? pri centralnem ogrevanju imaš v vsaki sobi po en radiator, kako pa kaj ena klima ogreva zrak po vseh sobah? je potem v bližnjih sobah topleje, v oddaljenih pa hladneje?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik sass pravi:
kako se obnese ogrevanje stanovanja s klimo? pri centralnem ogrevanju imaš v vsaki sobi po en radiator, kako pa kaj ena klima ogreva zrak po vseh sobah? je potem v bližnjih sobah topleje, v oddaljenih pa hladneje?

Enako je kot pri hlajenju. Npr. pri nas doma je klima v dnevni sobi, torej se hladi/ogreva dnevna soba + kuhinja (vmes ni vrat). Do ostalih sob hladen (ali pozimi topel) zrak ne pride.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
klimo se montira na tak prostor (običjano kak hodnik) da klima poriva topel zrak v čim več sob.

Seveda so temperaturne razlike...ampak v spalnici npr. ne rabiš toliko kotv dnevni - torej temu rpimerno prilagodiš pozicijo klime. Seveda če je hša izolirana so te razlike v temperaturi manjše (ker se sten počasneje ohlajajo).

Je pa tako....glavnino toplote dovedeš s klimo, za zvečer ko so vsi v hiši pač še minimalno vklopiš centralni način - da se toplota porazdeli po sobah (predvem takrat ko je hud mraz).

Važno je, da glavnino časa klima rabi nekje 3 do 4 cente elektrike na uro....pri oljnem gorilcu se pa ve, da če se količkaj konkretno vklopi je praba 1 do 2 litra na uro (ob upoštevanju cene kurilca 64 centov....imaš hitro računico koliko ur lahko klima dela)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
hm, v stanovanju imam trenutno samo električno centralno ogrevanje na 6 kW električno peč. raje ne računam, koliko centov na uro je to