Klima

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Lokalni monter mi je predstavil tudi to varianto. Se pravi, da bi v mojem primeru priporočil takšno izvedbo. Iz veže bi tako lahko napeljavo potegnil vertikalno na podstrešje, kjer bi imel znanjo enoto.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Lokalni monter mi je predstavil tudi to varianto. Se pravi, da bi v mojem primeru priporočil takšno izvedbo. Iz veže bi tako lahko napeljavo potegnil vertikalno na podstrešje, kjer bi imel znanjo enoto.

Zunanja enota na podstrešje ob zavedanju kaj to pomeni...

- Odtok iz zunanje enote v primeru ogrevanja je lahko problematično speljati kamorkoli.
- Zunanja enota na podstrešje, če je podstrešje dovolj veliko in predvsem ZRAČNO. V nasprotnem se bo zadeva poleti izklapljala, na dolgi rok pa vročina ni blagodejna za komponente.

Montiral boš v vežo? imaš takšno lokacijo notranje enote, da potem direktno piha v prostore, ki jih želiš hladiti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Mi imamo podobno situacijo rešeno(notranja enota na hodniku sredi hiše) z napeljavo odtoka v klet in od tam ven.
Je pa res, da do kompresorja vodi cca. 12 m napeljave, to deluje že cca. 20 let.
Me pa skrbi, ko bo enkrat crknila in bo potrebno ob menjavi klime zamenjati tudi cevi, katere so sedaj skrite pod fasado.:eek:
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Če se le da se je izogni, čez čas skoraj povsod težave. Pomembno katero črpalo boš vgradil jih je več vrst in proizavajalcev, tako kot ti je omeniil Igi še za povrh so glasne kr močno ponoči sploh.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
WeWatchingYou
Cevi so verjetno 12mm sedaj je večina klim na 10mm se pa najde kakšen modeli, ki je tudi na 12mm, možnost je, da se zreducira, z malo večjo muko se da te cevi uporabot.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Če se le da se je izogni, čez čas skoraj povsod težave. Pomembno katero črpalo boš vgradil jih je več vrst in proizavajalcev, tako kot ti je omeniil Igi še za povrh so glasne kr močno ponoči sploh.
Tako strašno tudi ni. Vzdržujem en objekt z 31 klimami in crpalkami in sem v 16 letih menjal 3 crpalke. So pa vsako leto očiščene pred sezono.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Ker je Toshiba po 20 letih odšla v penzijo se kupuje nova klima. Split 2 notranje enote so Mitsubishi ali Daikin vredne toliko več od konkurence oz kaj je trenutno top kar se tiče kvalitete?
 
Ker je Toshiba po 20 letih odšla v penzijo se kupuje nova klima. Split 2 notranje enote so Mitsubishi ali Daikin vredne toliko več od konkurence oz kaj je trenutno top kar se tiče kvalitete?


best buy za srednji rang zna biti kak gree...tisti bolj pri vrhu......tisto kar ti omenjaš je višje od omenjenega srednjega ranga, dražje in tudi v večini primerov boljše

ni sam kakovost, so tud bombončki (od jalosti muziciranja naprej)...tud to spada k višji ceni
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Iscem klimo z cim manjsimi merami ( sirino) stenske enote. Obstaja kaksna vsaj blize 80 cm sirine. Jakost 2,5 kW zadosti.
 
Iscem klimo z cim manjsimi merami ( sirino) stenske enote. Obstaja kaksna vsaj blize 80 cm sirine. Jakost 2,5 kW zadosti.
zunanja ali notranja enota (širina)?

sam mam aermeca že kar nekaj let, notranja enota podobna tastarim panasonicovim , tako da pri menjavi nism mel nekih blaznih težav (mam tud težave z dimenzijami)
 
In kateri modeli od Aristona so to?



malo primerjaj videze, sploh telekomande, karakteristike td....poglej če kje piše 2d inverter, 3d inverter .... jih je kar nekaj takih


Vem pa da pred leti so v mercatorju meli vivaxa ki je mel 2d invertrer...take inverterje (2d pro tech ,3d pro tech) uporablja ariston + videz = ariston, sam timbr od vivaxa