Klima

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Igi, ja mansarda, ki mi jo poleti razgreje.
Kupujem samo enoto, mam že preboj narejen, pa nosilce postavljene.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Ti kr vzami Mitsubishi-ja
Ali, pa mogoče Sinclair ASH-13BIS pa malo prišparaš, pa isto dobra stvar.
 
Igi, v italiji je z računom ta cena :).


sicer malce pozno, ampak vseeno. Unieuro ma dostikrat fajn akcije. Sicer je treba kataloge poiskati na netu (noi nobena težava, pač na ita guglu vpišeš unieuro, volantini, pa klikneš prvih par zadetkov pa pridš do njega), majo pa precejkrat fajn znižano tehniko
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Poznam, ampak zadnje čase niti ne pomislim, ker jih očitno spletna stran heca, skoraj nikoli jim ne dela. Si opazil?
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Potreboval bi iskren nasvet poznavalca hisnih klim, prenavljam stanovanje in bom menjal tudi klimo. V Emundiji sem bil na ogledu kaj bi ,ker je dnevne in kuhinje skupaj 60 kvadratov mora biti 3.5 kw.
Trgovec svetuje tole z 5 letno garancijo :
https://www.emundia.si/cooper-hunte...hoW2_mzzMeI8WGA0zUSv6AIyMd6KK_7MaApyFEALw_wcB , pravi da je popolnoma enakovredna vsakemu Daikinu ali Mitsubisiju do ranga 700€. Ker ne bi rad cez par let spet menjaval bi rad nasvet kaj so te klime Cooper&Hunter
in kako se obnesejo ,jaz do sedaj se nikdar nisem slisal tega imena...In sem ze po naravi bolj nagnjen k kupovanju stvari uveljavljenih znamk...
Zagledal v tole https://www.emundia.si/daikin-klimantska-naprava-perfera-rxm-ftxm35n-3-40-kw
Gre se za ogromno razliko v ceni zato bo vsako strokovno mnenje dobrodoslo.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Potreboval bi iskren nasvet poznavalca hisnih klim, prenavljam stanovanje in bom menjal tudi klimo. V Emundiji sem bil na ogledu kaj bi ,ker je dnevne in kuhinje skupaj 60 kvadratov mora biti 3.5 kw.
Trgovec svetuje tole z 5 letno garancijo :
https://www.emundia.si/cooper-hunte...hoW2_mzzMeI8WGA0zUSv6AIyMd6KK_7MaApyFEALw_wcB , pravi da je popolnoma enakovredna vsakemu Daikinu ali Mitsubisiju do ranga 700€. Ker ne bi rad cez par let spet menjaval bi rad nasvet kaj so te klime Cooper&Hunter
in kako se obnesejo ,jaz do sedaj se nikdar nisem slisal tega imena...In sem ze po naravi bolj nagnjen k kupovanju stvari uveljavljenih znamk...
Zagledal v tole https://www.emundia.si/daikin-klimantska-naprava-perfera-rxm-ftxm35n-3-40-kw
Gre se za ogromno razliko v ceni zato bo vsako strokovno mnenje dobrodoslo.

Hja ti bi primerjal dve popolnoma različni zadevi. To o enakovrednosti pa raje ne bom komentiral... Edino kar je skupnega je to, da hladno pihata obe.
CH je pač en "kitajc", ki je praktično enak kot kak Gree, in še xy znamk, kjer ime izbiraš, samo da naročiš dovolj veliko količino. Seveda je pa vse odvisno kaj pričakuješ od klime, ker mene recimo ponoči res moti vsak zvok in zato to še toliko bolj povdarjam.

In na drugi strani daikin, ki je precej poznana zgodba v svetu klimatizacije.

Daikin je izredno tih (tako notranja kot zunanja enota). CH niti ne (vem ker ima kolega zmontiran). Regulacija moči kompresorja (in s tem glasnost in poraba) je pri daikinu dosti bolj zvezna. Prav tako obrati zunanjega ventilatorja. Enaka zgodba se ponovi pri notranjem ventilatorju. Zaradi tega je pri daikinu ob konstantnem hlajenju občutek pihanja dosti manjši. Uporabljeni materiali so popolnoma neprimerljivi. Eno je tanka "kinder jajček" plastika, pri drugem bolj robustni in trši material. To spet vpliva na glasnost. Ventilator notranje enote je pri daikinu večji. Zato se lahko vrti počasneje kar spet vpliva na glasnost.

Pri morebitni okvari po poteku garancije je pač ideja, da daikin popravljaš, CH pa pač menjaš.

Še zadnja zadeva, za 60m2 ob izbiri daikina bi jaz kadarkoli upal ponuditi 2.5kW klimo. Seveda ob predpostavki, da ne govorimo o mansardi ali recimo kakšni stekleni steni obrnjeni proti soncu.

Če urejaš zase je moje priporočilo, da se stegni višje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Konec

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Potreboval bi iskren nasvet poznavalca hisnih klim, prenavljam stanovanje in bom menjal tudi klimo. V Emundiji sem bil na ogledu kaj bi ,ker je dnevne in kuhinje skupaj 60 kvadratov mora biti 3.5 kw.
Trgovec svetuje tole z 5 letno garancijo :
https://www.emundia.si/cooper-hunte...hoW2_mzzMeI8WGA0zUSv6AIyMd6KK_7MaApyFEALw_wcB , pravi da je popolnoma enakovredna vsakemu Daikinu ali Mitsubisiju do ranga 700€. Ker ne bi rad cez par let spet menjaval bi rad nasvet kaj so te klime Cooper&Hunter
in kako se obnesejo ,jaz do sedaj se nikdar nisem slisal tega imena...In sem ze po naravi bolj nagnjen k kupovanju stvari uveljavljenih znamk...
Zagledal v tole https://www.emundia.si/daikin-klimantska-naprava-perfera-rxm-ftxm35n-3-40-kw
Gre se za ogromno razliko v ceni zato bo vsako strokovno mnenje dobrodoslo.

Daikin (enak model kot na linku), Micka in Hitachi so bili pred par leti moja izbira za klimo nad jurja in celoletno sposobnostjo ogrevanja. Na koncu sem vzel Mickino FH serijo, ker je bila preko vez najugodnejša. Samo s to klimo 2,5kw brez težav vse leto ogrevam preko 65m2 zgornje etaže hiše (energetsko sanirana sicer), radiatorji se s centralno polnijo zgolj za obcutek, pa se to v najbolj oddaljenih sobah, ko zračim.

Za poletno hlajenje je takšna dražja klima nesmiseln overkil, za (do)ogrevanje v vseh letnih časih pa je lahko odlična investicija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Igi hvala za izcrpen odgovor ,torej bom narocil kar Daikina ,sedaj s tem podatkom da bi zadostoval 2.5 kw sem spet malo zmeden
Ted ja klima se bo uporabljala 90 % za hlajenje ,za gretje samo prve jesenske vecere.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Igi hvala za izcrpen odgovor ,torej bom narocil kar Daikina ,sedaj s tem podatkom da bi zadostoval 2.5 kw sem spet malo zmeden
Ted ja klima se bo uporabljala 90 % za hlajenje ,za gretje samo prve jesenske vecere.

imaš stanovanje obrnjeno na sončno stran in veliko steklenih površin?

Če ne, bo 2,5kW dovolj. Edina razlika bo v hitrosti ohlajanja. Ampak itak je ideja da poleti deluje 24/7.

Lahko pa kak tloris prilepiš in ti bom lažje svetoval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Jaz bi vzel 3,5kW vsaj ne bo delala na polno, z klimami pa velja ˝˝ koliko denarja toliko muzike˝˝ Montiramo vse od dobrih do slabih klim lani veliko višji cenovni razred Mitsubishi malo ceneje pa Sinclair.
Se odločiš koliko boš namenil za klimo, kaj ti kdo ponuja in kaj od tega rabiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec in urby20

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
vidim da je kar nekaj znalcev tukaj pa bi povpršal še zame
v mansardi bi dal verjetno en trojček ali celo četvorček plus eno enojno oz bi si pustil svetovati. ker ne govroimo o tem ali dam za klimo 500 700 ali 1000 in bo projekt bistveno več kot to je seveda tudi finančni aspekt zelo pomemben.
gre za dve sobi kvadrature 12m2 ki potrebujeta vsaka svojo enoto ostale trije prostori so pod vprašanjem oz bi poslušal nekoga z izkušnjami.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Jaz bi vzel 3,5kW vsaj ne bo delala na polno, z klimami pa velja ˝˝ koliko denarja toliko muzike˝˝ Montiramo vse od dobrih do slabih klim lani veliko višji cenovni razred Mitsubishi malo ceneje pa Sinclair.
Se odločiš koliko boš namenil za klimo, kaj ti kdo ponuja in kaj od tega rabiš.

oprosti ampak 3.5kW, višji rang klime za 60m2? Ne vem no... je pa res, da od viška ne boli glava. Če naročnik plača je to to :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
vidim da je kar nekaj znalcev tukaj pa bi povpršal še zame
v mansardi bi dal verjetno en trojček ali celo četvorček plus eno enojno oz bi si pustil svetovati. ker ne govroimo o tem ali dam za klimo 500 700 ali 1000 in bo projekt bistveno več kot to je seveda tudi finančni aspekt zelo pomemben.
gre za dve sobi kvadrature 12m2 ki potrebujeta vsaka svojo enoto ostale trije prostori so pod vprašanjem oz bi poslušal nekoga z izkušnjami.

takšnih zadev brez ogleda na naročaj...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Poldo
Kot je napisal Igi (ki je ogromno klim montiral alterjevcem kot vem, tudi mene dve, eno skoraj 200km od njega in je bil konkurenčen lokalcem,).
Največkrat je problem vlaga. Izjema so mansarde, kakšne kuhinje, in prostori z veliko nesencenih steklenih površin, predvsem tiste na zahodu. Si kdaj meril vlago kadar ti je bilo vroče?
Imam kuhinjo, jedilnico in dnevno (cca 40m2) na zahodni strani, s "polovico" steklenih površin proti zahodu.
Ko je pasja vročina 2,5 kW MC Quay Kitajka stara ko zemlja (10+ let, prejšnji lastnik.nabavil) zadevo rešuje brez večjih težav. Pa imam še vrata odprta proti ostalim prostorom v nadstropju. Tako da dejansko razvlaxuje in hladi cca 90m2. Pa dela običajno samo podnevi.
V službi imamo v 200m2 delavnici 5kw, pa zadevo za silo rešuje. Moraš pa računat da je poraba elektrike na motorjih preko 10kw.
V mansardi pa bp podelata problem 3.5 in 2.5kw klimi.
Je pa res da je objekt bolje izoliran kot moja hiša. Vsaj strešni del, fasado in okna imamo podobno.

Bolj kot izboru klime (za podoben denar dobiš podobno.kvaliteto povsod) nameni pozornost lokaciji.montaze. Da te njeno delovanje ne bo preveč motilo.na kavču ali za jedilno.mizo.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Je že kdo imel klimo s črpalko za odvajanje vode? Klimo bi postavil v sredo stanovanja in bi se rad izognil kanalu čez dve sobi in teraso.