Klima inverterska za cca 150 m2 1 zunaj 2 notranji

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Torej iščem klimo za vrstno hišo, eno zunanjo enoto in dve notranji, kaj priporočate ?
 

FD25VAH

Zelenc'
30. sep 2008
1
0
1
Celje
www.klima-andrej.si
Glede na količino prodanih in število reklamacij, ki jih ni je moj predlog za Mitsubishija (ME) in sicer dvojčka, kar je za takšno kvadratudo sicer minimum od minimuma, ampak bi za kaj več nasveta bilo potrebno prostor videti ter podati oceno ter predloge.

lp, Andrej
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sem se odločil za 2 ločena samostojna sistema inverterjev Panasonic.

Pa te še lahko prepričamo v kaj druga ali si se definitivno ODLOČIL?
wink-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Jaz imam za 90m2 tri ločene sisteme v bajti, tako da vsaka pokrije svojo sobo. Prideta pa dva ločena sistema po ceni toliko kot en twin split (vsaj ko sem jaz kupoval). Praktično edini minus je da imaš dve zunanji enoti, vse ostalo je lahko plus (npr. ena greje, druga hladi, popolna neodvisnost). Edino dosti močne vzame za tako kvadraturo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sem se odločil za 2 ločena samostojna sistema inverterjev Panasonic.

Pa te še lahko prepričamo v kaj druga ali si se definitivno ODLOČIL?
wink-1.gif

Dokler še nimam inštalacije položene lahko samo ne mislim več plačevati za manj !
ne-ne-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sem se odločil za 2 ločena samostojna sistema inverterjev Panasonic.

Pa te še lahko prepričamo v kaj druga ali si se definitivno ODLOČIL?
wink-1.gif

Dokler še nimam inštalacije položene lahko samo ne mislim več plačevati za manj !
ne-ne-1.gif

Če vzameš "micko" boš sigurno dobil več za praktično enak denar... to ti garantiram, pa tudi Panasonica tržim....;)

Inštalacija pa je tako enaka.

Napiši modele kot si si jih zamislil in ti bom sigurno uredil cene kot se spodobi... Če pa že imaš dobre pa jih ti predlagaj in bomo videli kaj lahko vseeno naredimo!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Torej inštalacije ne bom polagal sam pride monter za klime in to položi, same klime bom pa priklopil pozaključku obnove, ker enkrat se med obnovo enega objekta tega nisem držal pa so parketarji nabili klimo, ko so brusili parket, da jim ni bilo vroče klima je pa ves prah posesala......... no točen model klime zberem v 2 mesecih ko bom rabil za montažo, inštalacijo pa že sedaj plačam 2x cca 4 m + 1preboj čez cegel zid bo cca prišlo z vsemi cevmi 2 x 130 - 160 eur + dodatno še cca 8 eur za vsak m el kabla, no pozabil sem povedati da bodo vse inštalacije pod ometne in je nekaj štemarije samo ima mašino za kanale delati.

No za klimo sem imel sedaj v mislih 1 x CS7CU RE12 JKX za cca 536 eur z 8,5 % ddv in isto samo 1 x 9ko ista oznaka za cca 457 eur z 8,5% ddv. Te cene nekako sam dobim, ker dobim nižje cene , zato me ne sprašujte kje, namig pa vseeno, da se ugodno dobi na bolhi.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Torej inštalacije ne bom polagal sam pride monter za klime in to položi, same klime bom pa priklopil pozaključku obnove, ker enkrat se med obnovo enega objekta tega nisem držal pa so parketarji nabili klimo, ko so brusili parket, da jim ni bilo vroče klima je pa ves prah posesala......... no točen model klime zberem v 2 mesecih ko bom rabil za montažo, inštalacijo pa že sedaj plačam 2x cca 4 m + 1preboj čez cegel zid bo cca prišlo z vsemi cevmi 2 x 130 - 160 eur + dodatno še cca 8 eur za vsak m el kabla, no pozabil sem povedati da bodo vse inštalacije pod ometne in je nekaj štemarije samo ima mašino za kanale delati.

No za klimo sem imel sedaj v mislih 1 x CS7CU RE12 JKX za cca 536 eur z 8,5 % ddv in isto samo 1 x 9ko ista oznaka za cca 457 eur z 8,5% ddv. Te cene nekako sam dobim, ker dobim nižje cene , zato me ne sprašujte kje, namig pa vseeno, da se ugodno dobi na bolhi.

Dobil si dobre cene. Je pa tudi res, da so to bolj kot ne vstopni modeli in če boš imel za hladiti tist mesec dni vročine in malce pogreti v prehodnem obdobju bo čist OK. Če pa pričakuješ kaj več in dosti manjšo porabo se pa stegni kakšen korak višje...
A ja pa naj ti pripelje napajanje tudi do zunanjih enot ko že delaš instalacijo. Boš kasneje dejansko lahko izbiral kar si boš zaželel.