Novi davek od premoženja

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Seveda v Angliji ni 60% za vsako dedovanje, temveč za milijonska dedovanja veleposestev in graščin.

Pa te vprašam, misliš, da nekdo ki ima milijonsko veleposest, da je res pripravljen plačati 60% te posesti ob dedovanju in to v deželi ki si je verjetno izmislila večino vseh finančnih oz. davčnih obvodov in malverzacij? Pa dobro, si ti res nor ali samo igraš bedaka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth in MrDaco

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa te vprašam, misliš, da nekdo ki ima milijonsko veleposest, da je res pripravljen plačati 60% te posesti ob dedovanju in to v deželi ki si je verjetno izmislila večino vseh finančnih oz. davčnih obvodov in malverzacij? Pa dobro, si ti res nor ali samo igraš bedaka?
Res sem nor in igram bedaka, sem pa res spregledal, da je sedaj obdavčitev samo 40%. Obvode pa lahko sam naštudiraš.

 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.101
811
113
Kam se skriva denar, vi ta sposobni? V bančne depozite? V davčne oaze? Al v sosedov travnik, gozd, kjer je vseeno al skeširaš al nakažeš? Ljubljanske luknje. Plačaš nusz in si frej. Money clean. Vi pa vaše zidanice, pa vikendi, pa "naložbe" ta sposobnih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.366
113
Kam se skriva denar, vi ta sposobni? V bančne depozite? V davčne oaze? Al v sosedov travnik, gozd, kjer je vseeno al skeširaš al nakažeš? Ljubljanske luknje. Plačaš nusz in si frej. Money clean. Vi pa vaše zidanice, pa vikendi, pa "naložbe" ta sposobnih.
Ker si ravno omenil nusz… sej to ves da nakup nepremicnine pade v osnovna sredstva in da nisi nic davcno olajsan pri skrivanju dobicka?

in da ce imas ze v osnovi gotovino da te BK in da je lastnistvo stanovanja fursu normalno vidno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.101
811
113
Ja, ker furs redno kontrolira te ta sposobne za vse dohodke in račune za 10 let za nazaj. Brez izjeme.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Kam se skriva denar, vi ta sposobni? V bančne depozite? V davčne oaze? Al v sosedov travnik, gozd, kjer je vseeno al skeširaš al nakažeš? Ljubljanske luknje. Plačaš nusz in si frej. Money clean. Vi pa vaše zidanice, pa vikendi, pa "naložbe" ta sposobnih.

Nevem kaj ti skrivaš, jaz nič. Mogoče pa imaš zgolj zmotno mišljenje da če imaš več, da je vse pridobljeno nelegalno in da je treba oprati. In nakup stanovanja je zelo slabo opran denar. Svetujem da se izobraziš o izrazu ki ga tako suvereno uporabljaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Ja, ker furs redno kontrolira te ta sposobne za vse dohodke in račune za 10 let za nazaj. Brez izjeme.
Glede na to da smo 2023 in da gre vsak uraden prihodek elektronsko preko FURS-a in hkrati da gre tudi vsaka kupoprodajna pogodba preko njih bi rekel da se težko izogneš v primeru da si v določenem obdobju bistveno več pridobil kakor zaslužil. Mislim da dan danes tukaj več ne gre za fizično preverjanje in štihprobe, to naredijo računalniki sami ali v primeru da te kdo prijavi. Če ne potem žalostno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.101
811
113
Glede na to da smo 2023 in da gre vsak uraden prihodek elektronsko preko FURS-a in hkrati da gre tudi vsaka kupoprodajna pogodba preko njih bi rekel da se težko izogneš v primeru da si v določenem obdobju bistveno več pridobil kakor zaslužil. Mislim da dan danes tukaj več ne gre za fizično preverjanje in štihprobe, to naredijo računalniki sami ali v primeru da te kdo prijavi. Če ne potem žalostno.