Klima in dojenček

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.161
4
38
Maribor
Da ti povem še naše izkušnje.
Smo v mansardnem stavnovanju, v katerem se nam je poleti dvignila temperatura tudi preko 35 stopinj čez dan.
Ker v takšni vročini ne moreš "delovati", sva si z mojo lansko leto umislila klimo. Saj midva bi še nekako prestala,
ker pa imava naraščaj, nisva hotela reskirati pregretja otroka.
Ko smo nabavili klimo (torej lansko poletje), je bila mala stara 6 mesecev. Klima ima inverter, tako da stalno drži temperaturo, katero nastaviš - ni nihanj. Nastavljeno smo imeli na 26 stopinj, vendar smo jo vklopili, ko smo prišli noter - torej nismo prišli v klimatiziran prostor, izklopili pa smo jo par minut prej, preden smo šli ven, odprli okna, tako da se je počasi privajala na temperaturno spremembo.
Mislim da ne pretiravam če rečem, da je bila to najboljša investicija lanskega poletja.

Mala in mamica, ki sta največ v stanovanju sta uživali na "človeku" primerni temperaturi. Mala ni bila nikoli prehlajena, moreš pač toliko paziti da si ne delaš hladilnika iz sobe, ter da res ne piha po otročku.

Tudi letos jo že moramo uporabljati, saj je temperatura v stanovanju že dosegla 29 stopinj čez dan.

Jaz mislim da nima kaj bit pri pametni uporabi, počutje pa bo dosti boljše, kot pa če se boste kuhali...

No toliko od mene.

LP
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
če bo tako nastavljena da bo škodila tebi bo tudi njemu.saj veš kako pravijo dojenček je noramlano zdrav človek in če je tebi vroče je tudi njemu in obratno
 

Atek

Zelenc'
28. jan 2009
19
0
1
Ti povem čez nekaj dni.
Danes sta preživela prvi dan ob klimi. Mali je star 3 tedne.
Temperaturo sva sicer imela stalno med 24-26(tudi pozimi) danes sva laufala klimo na 24.
Je pa res da sva imela tok zraka pod "stropom" in da sva malega odmaknila od največjega toka zraka.

Bolj kot za klimo v flatu se bojim klimo v avtu. tista je bolj pasja, sploh če ne shladiš avta preden malega notri postaviš.

Čim manj prehladov ob klimi.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mah ni hujšega, če ne pretiravaš. Jaz imam 2 otroka, oba sta zrasla ob klimi ki se je uporabljala po pameti (tako doma kot v avtu), tako da ni panike. V bistvu je zakon že to da vlago pobira iz zraka, je takoj boljše počutje ker ni soparno, temperaturo pač ne nabijaš na dol v ekstreme, pa da ni direkt pihanja (ampak to je itak logika). Uspešno čez poletje:)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz dam na 16C pa tamauga malo bolj oblecem, itak je vajen pozimi ob odprtem oknu spat. ce mu mal piha v oci se bo pa ze navadu.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Tako Gorenjc utrjuje tamauga za zimo, hehe. En dan boš prišel v sobo pa bo tamau reku: "Ejga fotr dons je pa zahuadvu".
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.350
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
jaz dam na 16C pa tamauga malo bolj oblecem, itak je vajen pozimi ob odprtem oknu spat. ce mu mal piha v oci se bo pa ze navadu.

hysterical-1.gif
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Tako Gorenjc utrjuje tamauga za zimo, hehe. En dan boš prišel v sobo pa bo tamau reku: "Ejga fotr dons je pa zahuadvu".

hysterical-1.gif


O fak, skor me je blo konc od smeha. Vsaka čast
cheer.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
predvsem poskrbite da ne bo direktnega pihanja (v kogarkoli).

vse ostalo ni problematično
smile-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ej klima full škoduje. To ko ti hladi prostor, dojenček avtomatično misli da prihaja zima in se mu tvorijo antioksidanti logaritmskega korena naravnega logaritma. In seveda ko greš potem ven tega ne more porabit, ker ni mrzlo. Sledi, da se poleg naravnega logaritma začne tvorit še bisekcija iskanje ničel in pol bo [censored], ker lahko spremenijo spol. Če maš punčko, in bi rad fantka potem OK, samo lahko se zgodi da to ne bo preživel. Sej bo....

Faaaaak kaka vprašanja
hysterical-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ma preveč komplicirate !

Ne razumem kako bi mu lahko klima škodovala. No če daš ventialtor ob posteljo da vate piha tudi škoduje ane, to pa je edini škodljivi faktor, se pravi veter. Če ne bo pihalo v otroka potem mu nima kaj biti. Mi se grejemo in hladimo z klimo (nimamo centrane kurjave), pa smo še vsi živi in zdravi, dva mala otroka in midva z našo.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ma niti ne, zakaj? Kaj pa je klima toooolk posebnega da bi otroku lahko škodila, če otrok ni na direktnem vetru iz klime mu nima kaj biti in seveda če nimaš v stanovanju ravno hladilnice, se pravi da imaš v stanovanju nekje 23-25 stopinj je to v najhujšem poletju čisto sprejemljivo in tudi otroku nima kaj biti. Bolje kot da vsi trpite na 35 ali več stopinjah. Meni niti v avtu ne pride na pamet d bi ugasnil klimo, seveda pa se znajo prehladti tisti otroci v avtu, katerih starši šparajo z bencinom kadar stojijo v koloni in ugašajo avto, da bi privarčevali kak deci bencina, medtem pa se avto segreje na na polno, ko pa kolona spelje pa spet hladi avto na polno, takrat pa so temperaturne razlike prevelike za vsakogar.
Ma ta debata me razdraži ravno zaradi tega ker full folka se boji novitet, kar to niti niso, no kakor za koga. Za nekoga ki nikdar ni imel klime niti v avtu niti v stanovanju je to verjetno res nek velik preskok, pol se pa neki pregovarjat kaj je dobro pa kaj ni. Seveda je vsak človek oseba zase in ima lahko z nečim specifičnem določene težave, ampak če pa govorimo na slošno pa klima ni noben bavbav. Tko kot se folk full boji indukcijskih štedilnikov, da ima ne vem kakšna grozna sevanja in ne vem kaj še vse. Ma daj no VSE okoli nas seva... ena žlahtnica je celo tako verna da ne uporablja več baybifona ker seva in lahko škoduje njenemu otroku :D

MA sem malo zašel, se opravičujem, želel sem samo povedati da se ljudje vse preveč vsega bojite... še dobro da je naš letnik "gor zrasel" ko smo toliko škodljivih stvari preživeli.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Glej, stric, zato, ker so pač otroci in nimajo takšnega imunskega sistema itd. itn. kot odrasli. In zato si ne bi upal reči, da se bojo vsi počutili ob klimi 100%, tudi zato ker klime 100% populacije ne zna pravilno uporabljati. Jasno, da je treba klimo naštimati tako, da ne piha po ljudeh itd.

Kot mulc sem v prvih 5ih letih prebolel po 10 bronhitisov na leto, do petnajstega leta pa še vsako leto po nekaj.

Danes je od tega še deset let, in te pizdarije se mi ne dogajajo več. Na leto sem bolan kak dan ali dva.

In motiš se, sem človek, ki organsko ne prenese folka, ki špara s klimo. Ko se vsedem v avto, ki je ves dan stal na soncu, odprem šibedah in nabijem klimo na 18 st. C. In, ta prvi teden, ko sem kupil avto s klimo, sem tudi jaz fasal vročino, ker sem pač tako obrnil zračnik, da mi je ledeni zrak z ledenimi kapljicami kondenza letel v obraz. Pa me je izučilo, klima mi zdaj piha lepo v telo in vse je OK.

Poznam pa folk, ki mu majhni otroci takoj zbolijo zaradi prižgane klime v avtu in nimam razloga, da jim ne bi verjel. Predpostavljam, da bo, ko bojo enkrat malo večji, stanje b.p.
zmaga.gif


O elektromagnetnem sevanju prihodnjič
grin1.gif