Kje parkirati v LJ, da ti ne obtolčejo avta?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Meni je nekdo, na službenem parkirišču, po odbijaču lepo postrgal 6 mesecev staro Ampero. Misliš, da mi je pustil listek?
Itak
hysterical-1.gif
, po navadi potem samo po gasu stopijo in se čim prej spokajo proč. Težka boš doživel v Sloveniji, da bi kdo prevzel odgovornost za svojo napako.
In kot je že nekdo napisal, ni problem, če se to zgodi. Vsakemu se kdaj zgodi, da naredi kakšno napako, ampak pač prevzameš odgovornost in skeširaš, ter se nekaj naučiš iz tega.
Sam sem naredil z biciklom skoraj jurja EUR škode na avtu (ja, vem
rolleyes-1.gif
. Slovenceljni pa glavo dol in gasa, da le ne bo treba nič plačat. Hkrati pa imajo taki ob šanku največ za povedat čez politike, ki delajo isto.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Problem je v odnosu ljudi do tuje lastnine. Če ni njihovo pač ne ravnajo z zadevo tako kot če bi le to bilo.
Drugi problem je slovenska nevoščljivost, češ "če jaz nimam takšnega vozila ga pa še ti ne boš imel oz. pa ga "podrsa s ključi vrati itd..."

Tretja zadeva so pa preozki parkirni proostori in četrta nesposobnost nekaterih voznikov, ki parkirajo avtomobil "iz prve" češ kakšni vozniki so oni, ko pa pogledaš kako je parkiral bi ga pa najraje iz zadnje strani ......

smile-1.gif
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Tu na tak način parkiraj ... 100% ne bo avto več obtolčen, pa še na alterju bo tvoj vagen slaven postal ..
wink-1.gif


ciw-IMG-20.jpg


še vir, da me ne bo avtor glede avtorskih pravic buzoriral ... KLIK


js ponavadi parkiram desno stran avta na črto parkinga. Pa se ne najde nek hudic ob 100++ prostih mestih da bo tišal avto not. Pa tud če je zadna vrsta na pakringu ko gre na njega 300avto (recimo supernova+leklerk)
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Ne vem ali imam več nesreče kot povprečni Alter šoferji ali kako se lahko ravno meni dogaja, da grem v Ljubljano, parkiram in se drugi dan vrnem z obtolčenim avtom domov...

Možnosti so:
1. res velika smola
2. slabo parkiran avto, ki razjezi soseda
3. parkiranje na mestu, ki za to ni določeno

ad1: v vsaj treh desetletjih, ko parkiram svoje različne avtomobile, sem le dvakrat opazil poškodbe
ad2: ena od poškodb je bila na desnih vratih, ko sem verjetno pustil sosedu premalo prostora za udoben vstop v njegov avto. (2001)
ad3: parkiral sem na pločniku in med hišo ter avtomobilom pustil kakšne pol metra prostora. Ko sem se vrnil, je bila po celi stranici globoka praska z nekakšnim ostrim predmetom. (1999)

Sta pa me omenjeni dve zadevi izučili, tako da sedaj obvezno pazim na razmak na parkirnih prostorih in ne jezim pešcev na pločnikih. In (trkam po lesu) od tedaj ni bilo na avtomobilih, ki sem jih imel, nobenih poškodb, ki bi jih povzročil nekdo tretji.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Nekdo te zaparkira, da ne mors normalno v avto zlezt....pa takmu lepo reces, da ni lih vzorno parkiral, pa ti po moznosti "modruje" nazaj....ja men se zdi najboljs, da mu s kljucem na pleh narisem, ma cajt pol razmislit kje ga je lomil.
grin1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
in kaj je pleh kriv..A z uničevanjem tuje lastnine si pa đek in mu tako nekaj pokažeš...Pokažeš mu da si večji bedak kot on.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik ametist pravi:
Torej, tisti katerim je vseeno, da vam drugi uničujejo vašo lastnino, povejte kje živite in pridemo malo z macolo po vaši hiši- stanovanju potolč, sej to so tudi samo materialne stvari, torej nič kar denar ne more nazaj kupiti.
stupid-1.gif

Ne razumem, ali ( ali pa delat kroge na vašo zelenico, se po njivi sprehajat....) nekateri pobirate denar po tleh, da se ne čuvate svoje lastnine? Sicer pa ob tem pozabljate, da če se že vam fučka za vaše materialne stvari, vam nihče ne daje pravico, da ob tem uničujete še tujo lastnino. Če imate fetiš na uničevanje stvari zapeljite svoj avto ob svojo bajto in se v njo zaletavajte in butajte z vrati po svojih stvareh ne po tujih. Ne vem zakaj bi morali drugi koristit, svojo polico za popravilo tuje škode?
Skratka, spoštujte tujo lastnino pa bo takoj boljše, kajti nihče vam ne daje pravico uničevati tuje lastnine, zaradi vaše malomarnosti, pa tudi če jo imam petkrat zavarovano.
lp.
lp.
No no, če se ne sekiram zarad parih prask in vdolbinc na avtu še ne pomeni, da butam druge avtomobile z vrati. Res je, da mi ni ravno všeč, ker nekateri butajo z vrati ko za stavo, na glavo se pa zarad tega tud ne mečem, ne parkiram na prostorih za invalide in ne parkiram čez dva parkplaca, na črto parkplaca, kot počno nekateri. Za male pare dobiš kasko parkirišče, pa ti popravjo tiste vdolbince, če te tko zlo motjo.

V Sloveniji je folk resno preobremenjen s plehom in potem vidiš bedake, ki parkirajo postrani, počez, čez dva parkplaca, ker se bojio za usran pleh. Da ne govorim o parkiranju pod nadvozi, ustavljanju v tunelih zaradi točapanike in podobno. Pa sem si tega in vse predhodnje avte sam kupil, ne s krajo, ampak z delom.

Torej, avtor teme, na parkiriščih, kjer so boksi, še posebno teh novih, ki so superozki bo zagotovo vedno kje kaka vdolbina, praska. Po celotni LJ je pač tako, lahko si pa najameš garažo in boš mirno spal. Lohk si pa težo "nov avto" lepo snameš z grbe in mirno zadihaš, ker avta zarad vdolbine ne bo konec in pač zavaruješ parkplac.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Saj parkplac je zavarovan in kot sem rekel to ni problem, moti pa me, da se mi v razmaku 2 mesecev to 2x zgodi v istem kraju. Zato tudi vprašanje, kje je najbolje parkirati.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Tu na tak način parkiraj ... 100% ne bo avto več obtolčen, pa še na alterju bo tvoj vagen slaven postal ..
wink-1.gif


ciw-IMG-20.jpg


še vir, da me ne bo avtor glede avtorskih pravic buzoriral ... KLIK


js ponavadi parkiram desno stran avta na črto parkinga. Pa se ne najde nek hudic ob 100++ prostih mestih da bo tišal avto not. Pa tud če je zadna vrsta na pakringu ko gre na njega 300avto (recimo supernova+leklerk)

ex-hair?
confused-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
KSZ:
Stvar je zelo preprosta.

Lahko si največji pleholjubec, ki vestno parkira v tunelih in pod nadvozih takoj ko se naredi malo črnih oblakov, ali pa ekstremni ljubitelj rat-rodov, ki je kakšne dodatne buške celo vesel. Kakšen odnos imaš ti do pleha je tukaj popolnoma nepomembno.

V LJ je dovolj bebcev, ki ti bodo avto obutali, pa če se še tako sekiraš. Pika.
Tebi ostaneta samo dve možnosti.
a.) Lahko se sekiraš, preklinjaš, kličeš policijo, pišeš jezne poste na forum, se mečeš po tleh in točiš krokodilje solze, _________________________(vstavi poljubno).
b.) Lahko pa se odločiš sprejet neizbežno in izbereš katero od metod, ki so jo soforumaši že predlagali (zavarovanje in podobno).
Avto boš imel v vsakem primeru obtolčen. Tvoje duševno stanje je pa v tvojih rokah.

Sam sem izbral b.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Koneckoncev gre lahko mirne duse na bus ali vlak,bomo Ljubljancani toliko bolj veseli. A se je treba zmer pred vhod zguzit?

Sej sm napisal...ce ze modruje,mu narisem,ker ocitno ni dojemljiv dovolj.....pa mu risbica morda oci odpre. Js sm samo ustvarjalen,da lahko bedak razume :p
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ob Vilharjevi zelo veliko vhodov ni, tako da OP morda tudi ne parkira prav pri vhodu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Saj je razumljivo, da avto tu in tam dobi kako prasko ali udrtino, nerazumljivo pa mi je, kako je to možno obakrat, ko sem bil v LJ (vmes nisem bil).

Kako je pa možno, da te v 5 min 2 nabijeta med vzvratno vožnjo? Eden celo ******? In potem kak dan kasneje še enega od zadaj kasiraš?
Jebiga, še veliko bolj čudne stvari se dogajajo. 99% ljudi to pač naredi nehote in niso nekakšni jebivetrko/kajmebrigazadruge/najsejebejo tipi voznika. Se pač zgodi,, nihče ni nezmotljiv.