Kje parkirati v LJ, da ti ne obtolčejo avta?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Ne vem ali imam več nesreče kot povprečni Alter šoferji ali kako se lahko ravno meni dogaja, da grem v Ljubljano, parkiram in se drugi dan vrnem z obtolčenim avtom domov...

Prvič z udrtino in risom nad prednjim desnim blatnikom. Predvidevam, da od odpiranja vrat drugega avta s polnim šusom direkt v blatnik.
Popravimo zadevo in mesec dni po popravilu spet...

Porajsan avto za zadnjim desnim kolesom, čisto na robu, taki lepi odtenki temnomodre barve in porajsana original barva dol. Nekdo je očitno zapuščal parking v zelo širokem loku. Da ne omenjam, da sem ga prejšnji večer vsaj 2 minuti bočno parkiral par mm od roba med dva druga avtomobila, da le ne bi bil komu napoti in je bilo več kot dovolj prostora za maneviranje po parkirišču...

In sedaj me prav res zanima ali kje v ljubljani, ob Vilharjevi, najraje v bližini Situle ali kje v neposredni bližini lahko parkraš avto brez, da ti ga celega obtolčejo že čez noč?

Sam se zmeraj trudim, da vrata odpiram zelo počasi in če je le možno brez kakšnega dotikanja drugih vozil iz parkirišča pa tudi ne oddivajam kot manijak, zakaj imajo torej nekateri probleme s tem in jim je popolnoma vseeno, da nekomu drugemu povzročajo škodo?
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Najemi parkirno hišo samo zase.

Druga možnost: nehaj se sekirat zaradi nepomembnih stvari v življenju. Enkrat ali dvakrat na leto avto okol in okol zrihtaš, pa je. Zavarovanje parkirišča pomaga.

In ja, večje, kot je mesto, bolj so avtomobili zbuškani. Bodi vesel, da je LJ mala vas v primerjavi z Milanom ali Parizom
smile-1.gif


Na "mojem" parkirišču pred blokom je ena katastrofalno zbuškana astra. Mislim, da gre za težavo s pretankim in prekilavim originalnim lakom.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Točno tako kot je predhodnik napisal....nehaj se sekirati za dobro tono pleha, lepo delni kasko oz. kasko in greš poprvit ko se nabere. Druga rešitev pa je da si za po LJ enostavno najdeš drugo prevozno sredstvo. Sam sem iz LJ in avto je pobuškan sem in tja, se pa ne sekiram še zaradi tega...tako pač je na teh velikih parkiriščih. Npr. v ITA je folku sploh v večjih mestih popolnoma vseeno če je avto obutan, pa tudi če je višji cenovni razred...ker že avtomatsko ve, da če bo parkiran na prostem, se bo slej ko prej nekdo naslonil nanjga. Zanimivo mi je bilo v Rimu gledati ko so bili avtomobili v vrsti zaparkirani eden za drugim s pol metra ali pa še manj prostora med njimi....pač na easy dokler tistega spredaj ni butnil, na easy nazaj dokler ni tistega za sabo butnil pa se je skobacal ven. ....pri nas bi se povprečnemu slovencu kateri je vzel 10let krede oz leasinga za avto skegljajo......hebi ga, če bi vzel avto po svojih zmožnstih za tistega jurčka bi bilo tudi slovencu vseeno
smile-1.gif
Žal je v Sloveniji avto še vedno top prioriteta posameznika....dobivam pa počasi občutek da se zadeve izboljšujejo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
bonk.gif


jaaajaa...sej je samo pleh. Ne... point je v tem, da ta škoda nastaja samo zaradi malomarnosti/zarukanosti/nesposobnosti nekaterih, ki ne bi smeli imeti izpita.

Pol se pa cmerit, ko ti bo kupec zbijal ceno pri plehu, takrat je pa vse narobe. Aja...pa ko zavarovalnice štrihajo avtomobile je tudi zastonj kajne? Nič ni zastonj! Da lahko ti dobiš lepo poštrihan avto "zastonj" je moral nekdo plačat, isto kot nesposobna baba s kaskom.

Noben ne vidi več 10cm pred sabo, da se bi zavedal malce bolj razširjenih posledic.
bonk.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Omg. Ja buske na kurcevih prevoznih sredstvih so izjemnega pomena ... Svasta res.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Sicer pa, on topic, ce te tol mot, avto doma v vato zavij, ti se pa z busom prpel...
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Torej, tisti katerim je vseeno, da vam drugi uničujejo vašo lastnino, povejte kje živite in pridemo malo z macolo po vaši hiši- stanovanju potolč, sej to so tudi samo materialne stvari, torej nič kar denar ne more nazaj kupiti.
stupid-1.gif

Ne razumem, ali ( ali pa delat kroge na vašo zelenico, se po njivi sprehajat....) nekateri pobirate denar po tleh, da se ne čuvate svoje lastnine? Sicer pa ob tem pozabljate, da če se že vam fučka za vaše materialne stvari, vam nihče ne daje pravico, da ob tem uničujete še tujo lastnino. Če imate fetiš na uničevanje stvari zapeljite svoj avto ob svojo bajto in se v njo zaletavajte in butajte z vrati po svojih stvareh ne po tujih. Ne vem zakaj bi morali drugi koristit, svojo polico za popravilo tuje škode?
Skratka, spoštujte tujo lastnino pa bo takoj boljše, kajti nihče vam ne daje pravico uničevati tuje lastnine, zaradi vaše malomarnosti, pa tudi če jo imam petkrat zavarovano.
lp.
lp.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
A k ti kamen na cesti prleti v avto pa nardi luknco se tud tko sekiras? Pa verjem mi da je to veckrat razlog luknc...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Si star 14 let da primerjaš nepremičnino s premičnino? Če bi se poleg tvoje hiše,stanovanja v 10ih letih, le 50cm stran prestavilo 1000 nepremičnin bi se kakšna tudi butnila ob tvojo. Superge so tudi tvoja lastnina, a se potem kregaš s komunalo ker je neočiščen pločnik in se ti kamenčni zatikajo v podlat ter uničujejo tvojo lastnino?
Poanta topica je kje v LJ parkirati da ne bo obušan avto...odgovor je nikjer, ker se vedno in povsod najde kdo ki ponesreči ali pa zaradi malomarnost butne ob tvoj avto, in ker je frekvenca na parkiriščih v LJ kar velika. Edino je ali menja prevoz, ali pa se človek neha sekirati za buške na plehu ipd.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Saj je razumljivo, da avto tu in tam dobi kako prasko ali udrtino, nerazumljivo pa mi je, kako je to možno obakrat, ko sem bil v LJ (vmes nisem bil). Nekoč se to vsaj po mojih izkušnjah ni toliko dogajalo in dejansko je avto v par letih dobil nekaj manjših prask. Nenazadnje imamo doma še en 13 let star avto, ki je tudi že kar opraskan, saj ga postavljamo v garaži čisto do stene in v vsem tem času se nabere nekaj prask. Pa se tam nihče ne sekira zanje, avto je star in razumljivo je, da je malo opraskan.

Drugo pa je, ko ti opraskajo avto, ki je praktično še v garanciji in to dvakrat v istem kraju v razmaku dveh mesecev. K sreči je odbijač plastičen, na plehu bi zagotovo ostala udrtina. Zavarovanje za parkirišča je sklenjeno in to sploh ni problem, dejansko me moti neprevidnost ljudi oziroma absolutno nespoštovanje tuje lastnine v smislu... sem ga opraskal, pa kaj in odpelje dalje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, ljudje so prasci in nimajo spoštovanja do tuje lastnine. Sej vidiš, kakšne pišejo nekateri zgoraj. Če jih toliko boli kita za njihov avto, naj povejo, kje ga parkirajo, da ga pridemo malo zbuškati. Sej je samo premičnina, pleh, a ne?

Meni je nekdo, na službenem parkirišču, po odbijaču lepo postrgal 6 mesecev staro Ampero. Misliš, da mi je pustil listek?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ko sem imel se prejsnji avto sem ga prestrihal prakticno 3/4, ko sem ga dobil. po pol leta je bil pobuskan in popraskan z vseh strani. ljubljana pac. pa sem vedno parkiral na skrajnem parkiriscu, ce se je le dalo, da ga lahko samo po eni strani obtolcejo. sedaj se posluzujem iste taktike, predvsem pa sem se nehal toliko sekirat za pleh.

je bilo pa tudi meni v rimu zanimivo. to, da se noben ne sekira je itak jasno, je pa mene srce bolelo, ko sem gledal nove range roverje in druge avtomobile v tem rangu, kako so poripsani okoli in okoli:S
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Si star 14 let da primerjaš nepremičnino s premičnino? Če bi se poleg tvoje hiše,stanovanja v 10ih letih, le 50cm stran prestavilo 1000 nepremičnin bi se kakšna tudi butnila ob tvojo. Superge so tudi tvoja lastnina, a se potem kregaš s komunalo ker je neočiščen pločnik in se ti kamenčni zatikajo v podlat ter uničujejo tvojo lastnino?
Poanta topica je kje v LJ parkirati da ne bo obušan avto...odgovor je nikjer, ker se vedno in povsod najde kdo ki ponesreči ali pa zaradi malomarnost butne ob tvoj avto, in ker je frekvenca na parkiriščih v LJ kar velika. Edino je ali menja prevoz, ali pa se človek neha sekirati za buške na plehu ipd.

Če se ti nekaj naredi na cesti, prileti kamen na to ravno nimaš vpliva, če pa nekdo kateremu se fučka za vse, poškoduje tujo lastnino, pa tega ne moreš med seboj primerjati. Ker nekaj je tok dogodkov (nimaš vpliva na njih), nekaj pa navadna objestnost ljudi ( na katerega pa imaš vpliv). Pa sem ne vlačite še obrabo stvari, katere so posledica normalen uporabe oz. trajanja izdelka.
Sicer pa, kakšna pa je natančno razlikam med premičnino in nepremičnino? Jaz sem si moral obe stvari v življenju kupit z delom in mi nima noben pravice poškodovat mojih stvar. Če se pa naredi, da se avto-stvari po nesreči butne-poškoduje, se pa pusti sporočilo oz. kontaktne podatke lastniku, kateremu si storil škodo. Ne vem nekatere so učili, da moraš sprejemat posledice svojih dejanj in ne obrniti hrbta ali pobegniti ko zajc.
V svojem vozniškem staležu nisem še nobenemu butnil z vrati v avto, ali mu naredil ris, ko sem šel mimo njegovega vozila. Torej se, da če se merka in spoštuješ tuje reči ker niso tvoje.
lp.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Citat:
Uporabnik ametist pravi:
Jaz sem si moral obe stvari v življenju kupit z delom in mi nima noben pravice poškodovat mojih stvar. Če se pa naredi, da se avto-stvari po nesreči butne-poškoduje, se pa pusti sporočilo oz. kontaktne podatke lastniku, kateremu si storil škodo. Ne vem nekatere so učili, da moraš sprejemat posledice svojih dejanj in ne obrniti hrbta ali pobegniti ko zajc.
lp.

Ja, točno tak naj bi bil fair play... ampak na žalost skoraj nikoli ni tako.
Ko enkrat nekaj kupiš s svojim denarjem, katerega si zaslužil z delom (ne pa da ti ga je dal fotr, stric ali kdo drug), boš znal ceniti neko stvar, obenem pa se tudi znati sekirati ob poškodbah.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Avto kupil s svojim denarjem, pa se zanj ne sekiram prav prevec. Sem cuden, ane?
evil.gif
Imam ga za to, da me pripelje od tocke A do tocke B. To je to. Ce pa das zadnje cente za avto, potem pa se za kruh nimas, mi je pa jasno.. Ampak takrat pa avto v folijo pa bo.
Je pa tudi res, da pazim na druge avtomobile (kar za marsikoga ne morem trditi) in dejansko se nikoli nisem nobenega obuskal ali opraskal.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Evo men pa avto služi kot delovno vozilo in sm ga včasih sposoben tudi v Ljubljani preparkirat dnevo na 10 krajih in praktično ni udrtine...
No mogoče je trši pleh, ker je poltovoren
wink-1.gif

Zdej, če si suženj svojega vozila uporabi P+R, da mi ne delaš gužve znotraj ringa, ker sem sposoben tudi sam voziti na milimetre, pa če se ne motim nisem še nobenemu vogala odnesel.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Eni ljudje pač bolj cenijo pleh, kot pa medčloveške odnose. Ni ravno prav, da ti obtolčejo avto ampak tako pač je. Če se sekiraš ali ne je isto s tem, da si potem še sebi škoduješ.
Če ti pleh toliko pomeni je najboljše, da ga zaviješ v "celofan" in ga pač ne uporabljaš v mestu. Druga možnost je, da si nabaviš eno staro škatlo za par 100 eur in ti je zanjo prav vseeno če je obtolčena.
Je pa res da se pnavadi obtočejo avti razreda vw polo. Nas večje avte zgleda nerodneži malo boloj pazijo. Če parkiraš malo dlje od vhodni vrat v trgovske centre je prav tako manjša možnost, da avto dobi buško, ker pri vhodnih vrati ponavadi parkirajo posebne vrste ljudje(egoisti)
V glavnem čim manj bušk ti želim tako na avtu kot na psihi
smile-1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ni kje, ampak kaj in kako.

Prodaj tista jajca (karkoli že so), kupi kateregakoli Audija ali kateregakoli cestnega terenca (najbolje pa sevedaAudi Qnekaj) in potem parkiraj diagonalno čez dva sosednja boksa.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Tu na tak način parkiraj ... 100% ne bo avto več obtolčen, pa še na alterju bo tvoj vagen slaven postal ..
wink-1.gif


ciw-IMG-20.jpg


še vir, da me ne bo avtor glede avtorskih pravic buzoriral ... KLIK