Kje na jadranu kupiti apartma?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.318
3.415
113
No za Maribor je skoraj bolj dostopen zadar z okolico.

Ljubljančani pa bi že lahko dobili enkrat AC od Postojne proti Reki.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
http://www.finance.si/8802838/Da-se-Tako-nepremi%C4%8Dnine-prodajajo-mojstri

cool-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
a lahko kdo copy/paste iz financ

Lp,

nic pametnega ni bilo napisano...samo kaki zakon je sodnica , da imajo tako povprasevanje da so morali naredit 3 dnevno drazbo...nic pa o stanju, kupcih ipd...tak da nič ne zamujaš
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Bi kdo, ki se na zadeve spozna, povedal, kakšne stroške lahko pričakujem, če kupim apartma na Hrvaškem.
Davek na nepremičnine?
Kako je s taksami za bivanje?
Kakšni komunalni ali drugi prispevki?
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Glede davka od prometa nepremicnin je tako - novogradnja placas 2% davka od prometa nepremicnin, rabljeno placas 5% davka od prometa nepremicnin. Paziti je treba, da je investitor pri novogradnji bil v sistemu PDV tj. DDV, da nimas se s tem tezav.
Obvezen je notar, vpisi v ZK - tu cene niso tako velike, ce ne vpisujes zastave pri 80k eur nekje do 400 EUR. So pred par leti fajn spustili tarife. Ce prodaja agencija pazi na njihove stroske.

Edit: dobro preglej papirje, uporabno, gradbeno, energetsko izkaznico, ce je parking kao lastniski tudi vpis tega v ZK ipd.
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Kupujem nase - SLO
Zanimajo me davki kasneje (letne dajatve), te bom že ukalkuliral v ceno.

taksa za bivanje v seozni je djabe. Mi jo placamo v juniju in je 50 HRK za lastnika in 20 HRK na družinskega člana. nepremičninski davek (al davek na počitniške hiše ) al nekaj pobonega je, sem ze pozabo :D ampak tudi ne neka visina bistvena. Komunalo placujes celo leto, pavsal, potem pa se posebej vsakokratni odvoz ( al pa kupujes vrecke) to je verjetno razlicno od mesta do mesta. Voda po porabi, elektrika po porabi, pa neka prikljujcna moc...vse ti lahko povem ko pridem dol ker mam tam poloznice. racunaj nekje jurja na leto teh stroskov brez da si tam...ce si doli se vse ustrezno poveca. aja RTV je zastonj dokler ne pridejo inšpektorji med sezono na vrt in ti zakasirajo 6 mesečno naročnino.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Berem kako bi naj uradno izgledalo oddajanje apartmaja na Hrvaskem in so zakomplicirali na polno...

Ker vas je tukaj veliko lastnikov... Me zanima kako je, ce spustis v svojo nepremicnino zlahto in kolege.. Ki ti malo popucajo ali povabijo na sladoled... Je zraven prijave za turisticno takso potrebno se kaj drugega? In ti recimo inšpektor ne verjame, da ti niso placali..? No, saj ce ne oglasujes preko oglasa ali agencije so tudi moznosti za kako inšpekcijo dosti nizje..?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Zakomplicirano je na polno, zato pa vsi najemi v bilokakšni obliki, tudi booking, airbnb in podobno laufajo več ali manj na črno. Glede na število apartmajev na hr obali in število inšpektorjev, je možnost da trofiš loto večja kot da naletiš na inšpektorja.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Sicer ne vem prav v podrobnosti, ampak imam v spominu, da je dovoljenih do 15 ljudi (prijatelji seveda) na sezono, ki jih lahko imaš v svoji nepremičnini in je ok. Nad to številko moraš oddajati po njihovih zakonih. Če prav vem, se tudi vsak obisk iste osebe tekom sezone šteje kot nova "oseba" (torej 5 ljudi gre recimo 3x za 1 teden na isti vikend in zapolnijo kapaciteto "15 ljudi na sezono").
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Dokler te ne prijavijo sosedi. Nas so in inšpektor ni hotel verjeti, da so z nami res samo prijatelji (kar so bili, sošolci iz gimnazije) in smo takrat fasali kazen par jurjev € ter imeli do konca sezone zapečateno eno izmed stanovanj na vikendu. Ker je tega že ~15 let se ne spomnim več točnih podrobnosti, zdi se mi da smo za 1 osebo prekoračili dovoljeno mejo.
 

janez09

Zelenc'
5. jun 2012
18
1
3
si sposodim temo..
ima kdo izkusnje z nakupom vikenda na hr. morju.. je obicajno, da lastniki hocejo del kupnine v keshu? (balkanska posla pa to..) ali je to mal tricky?
tnx
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Ni triki če imaš polno ceno v pogodbi in uverovljeno, potem ni problema. Samo se bojim da ni tako.
 

janez09

Zelenc'
5. jun 2012
18
1
3
seveda ni polne cene v pogodbi.. pa ceprav gre prek nepr. posrednika. mal je nenavadno pa me zanima, ce ima kdo izkusnje s tem..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vse je stvar dogovorov in davčne optimizacije - tvoje da ne bo pomote.

Se pogleda koliko on prihrani pri nižjem plačilu davkov (nepremičninski, dobiček,...) in se razdeli na pol prihranek, če tebe potem to ne kači naprej - odvisno kaj boš delal z nepremičnino.

V vsakem primeru, pa naj ti tudi za keš na roke izda podpisano potrdilo o prejemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Da malo obudim temo...

Malo berem glede pavsalne turistične takse za lastnika nepremičnine in druzino.. Pa mi ni jasno ali se kljub placani taksi moras vedno znova prijaviti, da si v objektu ko prides?