Kje na jadranu kupiti apartma?

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Z ženo nekaj študirava, da bi kupila en apartma na jadranu. Da lahko pičim v petek popoldan dol, in se vračam ponedeljem, torek.
Zahteve :
- celina ( če se le da se mi ne da vedno čakat na trajekt ).
- tam do Šibenika
- lepa peščena plaža da se deca lahko igrajo
- ne prevelika gužva med sezono

Kateri kraj priporočate?
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Kupi v SLO - Savudriji
aplauz.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Z ženo nekaj študirava, da bi kupila en apartma na jadranu. Da lahko pičim v petek popoldan dol, in se vračam ponedeljem, torek.
Zahteve :
- celina ( če se le da se mi ne da vedno čakat na trajekt ).
- tam do Šibenika
- lepa peščena plaža da se deca lahko igrajo
- ne prevelika gužva med sezono

Kateri kraj priporočate?

ga ni..brez heca
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Vsepovsod, kjer je lepo in kjer se otroci lahko igrajo, je gužva. Zelo ti priporočam srednjo dalmacijo, mogoče od Zadra južneje. Mogoče poglej Sveti Petar, Sveti Filip I Jakob, Pakoštane, pa še kaj bi se našlo.

Kako pa je nasploh z nakupom apartmajev na Hrvaškem? Ali lahko kupi Slovenec apartma na Hrvaškem (glede na to, da je apartma že nepremičnina)? Če je že kdo lastnik kakšnega apartmaja na Hrvaškem, bi ga prosil, da malo pokomentira celoten postopek nakupa.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kakšne finančne okvirje si si zadal ter kaj pričakuješ za ta denar? Super tema, tudi mene zanima kaj v tej smeri, sicer še ne zdaj ampak dobro kaj o tem slišat... Lp
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
@mamomu

To boš moral čisto po svojem občutku izbrat, ker boš težko našel vse v tvojih okvirjih. Sploh peščena plaža in da ni gužve bo težka. Osebno bi priporočal kak manjši kraj, ki pa ni veliko oddaljen od kakšnega večjega. Pa ni vrag da se kje ne najde kaka plaža ki bi ugajala otrokom. Saj ni nujno da je kilometer peščene plaže, dovolj je že 50 metrov in otroci bodo veseli. Mi smo vzeli recimo na Pagu, 10km iz Novalje. Je mir, če pa hočeš čago greš v Novaljo. Plaža je kamnita se je pa našel recimo en zalivček kjer je v vodi mivka. A glej ga zlomka, poleti se tam nabere ljudi za malo vojsko, pa čeprav je plaža na samem.

Ti raje glej na kaki lokaciji je apartma, kam je obrnjen, in kako daleč imaš do plaže. Fajn je da če se ti pira in sladoleda lušta, da lahko skučiš peš v apartma in ne da se moraš do njega vozit. Tako priporočam oddaljenost apartmaja od morja cca 150m. Ogromno je apartmajev oddaljenih 600-700 metrov. Samo da se jaz moram na plažo vozit z atvom je kriza.

Napisal nisi iz katerega dela Slovenije si. Vem da recimo zahodni del in notranjska radi kupujejo v Kvarnerju, ker jim je preko Ilirske Bistrice relativno blizu. Istre pa se itak vsi izogibajo.

Če boš šel južneje od Zadra boš tam našel tudi prijaznejše ljudi, pa tudi Dalmacija je zanimiva in lepa.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Vsepovsod, kjer je lepo in kjer se otroci lahko igrajo, je gužva. Zelo ti priporočam srednjo dalmacijo, mogoče od Zadra južneje. Mogoče poglej Sveti Petar, Sveti Filip I Jakob, Pakoštane, pa še kaj bi se našlo.

Kako pa je nasploh z nakupom apartmajev na Hrvaškem? Ali lahko kupi Slovenec apartma na Hrvaškem (glede na to, da je apartma že nepremičnina)? Če je že kdo lastnik kakšnega apartmaja na Hrvaškem, bi ga prosil, da malo pokomentira celoten postopek nakupa.

Vsak državljan EU lahko od leta 2009 kupi nepremičnino pod enakimi pogoji kot vsak Hrvat. To da paziš da je lastništvo čisto in je zgradba pisana v zemljiško knjigo ti niti ne rabim omenjat. Mi smo se tukaj malo zahebali, ampak hvalabogu je Hrvaška junija sprejela zakon ki bo po hitrem postopku legalizirala veliko črnih gradenj, ki niso do morja oddaljena manj kot 70 metrov.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Lokacijo boš najlažje našel sam.

Jaz napišem samo nekaj, kar nas nisi vprašal - kaj ti pomeni 80k? Bore malo ali 10 let odrekanja? Sprašujem, ker večini se tovrstni nakupi ne splačajo in jih na koncu koncev opravičujejo le s Slovencem tako ljubo lastninsko pravico.

Vprašaj se, koliko časa boste čez par let (ko mine navdušenje) preživeli tam dol, poglej cene najema tovrstnih kapacitet in primerjaj z letnimi stroški lastništva in grem stavit, da bo prva cifra nižja.

Če čez palec rečeva takole - 2 tedna v celem + 8 vikendov (kar je precej optimističen scenarij). 14 * 60€ (višja sezona) + 16 * 50€ (vikendi izven sezone) = 1640€ + taksa 30 dni * 4 ljudje = 120€, se pravi skupaj 1760€ letno. V glavnem krepko pod dva jurja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Letni stroški niso gromozanski. Ti lahko naštejem trenutne:
- davek na nepremičnine 15 kun/m2
- elektrika 19 kun/mesec priključnina ostalo koliko porabiš
- voda+komunala 150 kun na 3 mesece (vštet paušal 3m3 vode na mesec)
- praznenje greznice 700 kun za 12m3. Kdaj boš praznil je vprašanje ali je nepropustna ali je taka ki nima dna. Mi jo moramo na podnu malo poštemat, da se bo voda iztekala v tla.
- polletna taksa 90 kun
- vzdrževanje recimo pleskanje na 10 let itd...

Meni je recimo največji strošek vožnja "dol" ki znaša nekje 110 eurov v obe smeri. Je pa res da preživiš potem na morju mnogo več kot bi sicer. Prej sem jaz na dopust šel običajno največ 10 dni. Zdaj porabim ves dopust, izkoristim vse praznike itd.

Hkrati boš pa hitro imel kake sorodnike, ki bi par dni skočili dol. Zdaj če jim kaj zaračunaš ali ne je tvoja stvar. Je pa fino, če ti kdaj kdo kakih 100 eurov doli na mizi pusti
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mi mamo bajto na morju (opatija), pa imam že dolgo plan da prodam, čim starega ne bo več. Meni se sploh ne da več hodit dol, poleg tega je treba hodit z avtom do morja, plačevat parkirnine itd... Takoj menjam za nekaj neposredno ob morju, tudi če je precej manjše (tole naše je 2000m2, tri štuke itd..., kar pomeni samo več pospravljanja). Še bolj verjetno pa je da bo šlo nekam na račun in se bo prepotovalo svet.

Glede lokacije je tako: če iščeš za hodit za vikend je razen istre edina varianta Krk. Na Pag je že kar dolga pot, podobno velja za zadeve južno od Zadra in to je vprašanje če se vam bo dalo hoditi za dva dni.

Če pa že, je meni Pag vseeno najboljša izbira. Plaže so lepe, dogaja se dovolj, vreme je najlepše v tem koncu jadrana, morje je čisto...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Kakšne so pa kaj cene dokaj dobrih apartmajev na hrvaški obali? Enkrat sem zasledil eno ponudbo za nove apartmaje na Pagu po 900€ za kvadrat, bli so pa okrog 35 do 40 kvadratov veliki.. To se mi zdi kar ugodno....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Imas denar v zepu ali kredit? Zakaj te vlece na morje(podnebje?)
ce bi pri nekem stanodajalcu bil stalna stranka bi ti zagotovo dal konkreten popust pri najemu.
Razen ce se mislis tudi sam hecat z oddajanjem?
Jaz ne bi naredil tega, vsaj ne tako dalec. Kaj ce bo potovanje(bencin, cestnina...) bistveno podrazilo?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Vzdrževanje ni samo pleskanje na 10 let, fino je plačat tudi kako zavarovanje, vzdrževat in menjat dotrajano opremo itd. - pa to niti ni važno, ker do najpomembnejših stroškov sploh še nisva prišla. In to so stroški financiranja. V najboljšem primeru, da imaš 80k v cashu, ti bančni depozit prinaša 4k bruto (3400€ neto) obresti letno, kar lahko predstavlja tvoje oportunitetne stroške. Čez palec 2x več od zgoraj navedenih stroškov najema. Če dodava še vse ostalo, prideva do 3-kratnika. Z drugimi besedami: nakup je 3x dražji od najema.

Razen seveda, če špekuliraš z rastjo cene nepremičnine, ampak to je že druga zgodba.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Mi letos dopustujemo na Krku in vidim, da je tukaj kar nekaj praznih hišic/apartmajev. Tudi sam sem začel razmišljat o kakšnem nakupu ampak kot prvo se mi ne sanja za cene in kot drugo je vprašanje koliko bi zadevo lahko jaz oziroma moja družina lahko izkoristil. Vikendi so velikokrat delovni (čeprav bi se to mogoče dalo malo prilagoditi), vsaj sobote. Za en dan se mi res ne splača hodit sem dol.
Tako je tudi meni - kot je že omenil Hanzi - padla na pamet ideja, da se s kakšnim stanodajalcem dogovoriš, razložiš situacijo, poveš da bi bil bolj ali manj stalna stranka, bi hodil tudi pred in po glavni sezoni... mislim da bi se dalo dogovorit za neko pametno vsoto, ki bi v končni fazi zadovoljila tako mene kot stanodajalca.
Lastništvo postane kar strošek, ko daš vse na kup, če med sezono oddajaš (da bi "prinesel noter"), pa ne moreš bit tam (ob predpostavki da je prostora za eno familijo/whatever). Če ne bi imel možnosti res veliko časa preživeti tukaj, bi se nakupu raje izognil.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Računajte še da vse zadeve (voda, elektrika, komunala) laufajo ceo letoin da se tega kar nabere (pa še delo imaš s te hadiš plačevat).
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Ali pa se dogovoriš s kakšnim od sosedov da te zadeve ureja zate (mu pač pustiš denar za mesec, dva vnaprej). Ampak najbrž tega ne bo hotel početi zastonj
wink-1.gif

Ravno te zadeve smiselnost lastništva postavljajo pod vprašaj. Če se za "vikendarjenje" dogovoriš z nekom, to še ne pomeni da na daljši dopust ne moreš oditi kam drugam. Če imaš kupljeno, si tam - like it or not. Da bi po petih letih prodajal, ker sem se naveličal... nima smisla.
Sploh če dobiš ne ravno idealno zadevo, prenekateri vikend porabiš za urejanje zadev (bodisi noter ali zunaj, pleskanje, menjava dotrajanih stvari -od pohištva naprej- košnja trave, obrezovanje dreves...) namesto za lagodno uživanje. No, razen če uživaš v prej naštetih opravilih, kar z lahkoto počneš tudi doma.