Kje na jadranu kupiti apartma?

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Osebno ni vrjante, da bi šel v več stanovanjsko zgradbo (apartmaji). Če ni hiška z vrtom, atrijem, kaminom itd. je brez veze.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
O.k., če bi imel dovolj denarja bi si tudi sam omilsil "beach house" s svojo plažo... tako pa lahko o tem samo sanjam. Ker imam doma hišo z vrtom bi bil na morju povsem zadovolen z apartmajem s teraso v prvem nadstropju ali pritličju ...
zmaga.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Evo KRK Čižiči:
Factor banka prodaja - Na prvi javni dražbi so za izklicno ceno ponudili dve tretjini knjigovodske vrednosti. Slabih 60 tisočakov za 60 kvadratnih metrov velike apartmaje je bilo za kupce preveč, na dražbo ni bilo nikogar, zato je propadla. Na drugi dražbi je bilo treba ceno še spustiti - na tretjino knjigovodske. To pomeni, da je bilo treba za isti apartma odšteti vsega 26 tisočakov. Če ne bi bilo gneče.
Dražba (ponovljena) bo nekje okoli 20.5.
60 m2 = 26.000 EUR (izklicne cene)

Tudi sam poznam par oseb ki so šli to gledat, so se morali še prej najaviti...in nobeden nebi vzel niti za ta denar. Kot je že nekdo pisal, mariskaj manjka in ni vse dokončano (strešniki, polokna ipd.). Nekaj apartmajev sicer ima pogled na morje, nekaj jih je tako tako, kar nekaj pa totalno v pi**i. Lokacija tudi mimo. Zadeva se kupi videno kupljeno in ni nobene garancije...sprobat ne moreš nič, ker nič sploh še ni bilo priklopljeno (voda,elektrika).
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

mi smo gledali apartma v čižičih..to je v taki blatni uvali z precej novogradnjami in cesto med plažo in apartmaji...je sicer ker lepo porihtano...samo je lokacija totalno v P...cijazis se do mesta, nekih trgovin int ega sranja ni ravno blizu, nocnega dogajanja 0...kar se vidi tudi po cenah... nam so ponujali apartma z 85 kvadrati + terasa v pritlicju nekje za 130 jurjev pred 4 leti...polno je se blo fraj

Kje si pa pol ti kupil?


Preko v selcah, med crikvenico in novim vinodolskim. Pol ure ob morski poti do crikvenice.

Kolk maš do plaže in kakšna je (drobni pesek,betonska, kamni)?
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Če imaš že doma hišo z vrtom, potem ti bo v stanovanjskem blogu še težje. Ker, ko se navadiš, da si sam svoj gospod in imaš prostor za "dihat"..... !
Nočem pa sploh pomislit, kaj bo, če boš dobil kakšne debile za sosede (pa vrjemi, se hitro najdejo). V roku parih let boš prodajal.
Če imaš kakšne dobre (res dobre in zaupanja vredne prijatelje), kaj pa, če bi skupaj dali € in šli v kakšno hiško vrjanta. Npr. ti daš 40k, kolega 40k in še en.....pa bi se že dobila kakšno hiško?! Ali ne, to odpade?! Pa še 3x več bi bila zadeva zasedena, stroški bi se delili....ne vem, samo razmišljam.
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Mogoče, ni slaba ideja ... Glede življenja v bloku imaš prav, nikoli se ne bi več navadil (sedaj sem že dvajset let v hiši, najprej pri starših, sedaj v svoji). Vendar na morju tudi ne vzamem cele hiše v najem in komot zdržimo tistih 14 dni.
wink-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Citat:
Uporabnik Yagi pravi:
Če imaš že doma hišo z vrtom, potem ti bo v stanovanjskem blogu še težje. Ker, ko se navadiš, da si sam svoj gospod in imaš prostor za "dihat"..... !
Nočem pa sploh pomislit, kaj bo, če boš dobil kakšne debile za sosede (pa vrjemi, se hitro najdejo). V roku parih let boš prodajal.
Če imaš kakšne dobre (res dobre in zaupanja vredne prijatelje), kaj pa, če bi skupaj dali € in šli v kakšno hiško vrjanta. Npr. ti daš 40k, kolega 40k in še en.....pa bi se že dobila kakšno hiško?! Ali ne, to odpade?! Pa še 3x več bi bila zadeva zasedena, stroški bi se delili....ne vem, samo razmišljam.

Eh daj ne serte. Jaz sem doma v hiši z 1500 m2 parcele in imam na morju apartmajček z teraso in čisto lepo shajamo. Apartma pa je v bloku z 6 apartmaji. Res je da imam sosede, se pa z njimi dobro razumem. Pa tudi če se nebi bi me bolela kinta za njih. Pred nakupom se pa tudi prej pozanimaš da sosed ni ravno cigan.
Sicer bi res raje imel hiško z 300 kvadrati parcele samo žal je do nje še dodatnih 100 jurjev, ki jih pač nimamo in smo s svojo luknjo na Jadranskem morju še kako zadovoljni.

Edit. Pravzaprav imam doma dovolj košnje trave, urejanje zelenice, žive meje itd. In mi kar paše da ko pridem dol, samo zmečem pir v hladilnik in basta.
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik krentip pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mam jst:
http://nepremicnine.factorb.si/

Tole je 4x ceneje kot stane primerljiv oglaševan m2 apartmaja v tem kraju.
Na misel mi pride tole: There ain't no such thing as a free lunch

Kje je keč? Je slabo zgrajeno? V tej ceni ni zajeto vse? Je mikrolokacija tako zelo slaba? Morda kdo pozna in pove iz prve roke? 30000 € se za takle apartma po moj splača skeširat če ni kakšnega drobnega tiska... Pa ne mislim na to da bi naslednjih 20 let hodil na Krk - kaksne 5 let pa ze.

mi smo gledali apartma v čižičih..to je v taki blatni uvali z precej novogradnjami in cesto med plažo in apartmaji...je sicer ker lepo porihtano...samo je lokacija totalno v P...cijazis se do mesta, nekih trgovin int ega sranja ni ravno blizu, nocnega dogajanja 0...kar se vidi tudi po cenah... nam so ponujali apartma z 85 kvadrati + terasa v pritlicju nekje za 130 jurjev pred 4 leti...polno je se blo fraj

Kje si pa pol ti kupil?


Preko v selcah, med crikvenico in novim vinodolskim. Pol ure ob morski poti do crikvenice.

Kolk maš do plaže in kakšna je (drobni pesek,betonska, kamni)?

do plaže točno 250 m, skozi kamp 5 minut, plaža kaka ces, od mivke, kamnov do pozidanega in zamarelanega
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
467716-post_slo.gif


Hey, kakšna je plaža v bližini? Razmišljam da bi prišel malce pogledat na Pag.
cool-1.gif

Najbolje da kar pogledaš google earth. Je kar nekaj slikic. Na eni sem celo jaz, ko je nekdo slikal ko se je z čolnom peljal mimo.
grin1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ok, tnx. Tale apartma na sliki bi imel, samo ne vem kakšna je kej gužva na plaži v glavni sezoni ...
tongue-1.gif


btw., v katerem koncu Mander je tvoj apartma?
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ok, tnx. Tale apartma na sliki bi imel, samo ne vem kakšna je kej gužva na plaži v glavni sezoni ...
tongue-1.gif


btw., v katerem koncu Mander je tvoj apartma?

Severni konec, torej levo če gledaš proti Velebitu.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Tja, mi mamo pa počitniško hiško na otoku Viru. Ampak o lokaciji raje ne bi....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Citat:
Uporabnik frikenej pravi:
Mi ga imamo na otoku Krku, v vasici Korniæi. Boljše lokacija za apartma kot je otok Krk je ni!

Ni važna kater otok je... Važna je okolica in pozicija, plaža... Apartmajev je kot listja in trave po celem Jadranu. Otok Krk je le ena od dobrih lokacij ni pa edina. Tudi tukaj ko sem jaz je nekaj pomankljivosti in ne trdim da je idealna lokacija... Že dejstvo je, da se ti letos ful dopade, ker imaš super razgled, se ti naslednje leto zgodi da se ti pred tabo vslini nov investitor z svojim blokom in idilični pogled naenkrat izgine. Enako je bilo pri meni. Leta 2009 je bila majka... mir lep razgled... Do danes pa je zrastlo v okolici 10 apartmajskih hiš... na enkrat vsaj 150 ljudi več kot prej. Ampak tako je. Epam samo da se bo ta mrzlica kmalu končala. Ampak nič ne kaže na to. Najbolj smešno pa da so pred 5 leti rušili vse kar je manj kot 70m do morja. Danes gradijo takorekoč na plažah. Kreteni... Niti najmanj ne gledajo na neko celovitost, izgled, širino plaž...
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ni važna kater otok je...

Cene govorijo o tem da je še prekleto važno za kater otok gre. Oziroma predvsem ali gre za Krk/neKrk.