Kje kupiti kvalitetna oblačila??

Ateist

Fizikalc
9. jan 2009
2.254
0
36
Na svojem
Ja cigoti res vozijo 20 let stare.
Ker cliota in temu podobne avtomobile po 5 letih lahko pelješ na odpad.
Se pač cigoti zadovolijo z starejšimi.

Drugače pa ti povem imam raje par let starega Mb kot pa kakšnega novega cliota ali podobno v tem rangu.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Ti mej kar hočeš. Jaz pač nimam navade trobit pred vsakim burek/kebab lokalom.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
kje pa piše, da imam sploh željo imet meco???

da ti povem, nimam jo. prav tako ne volkswagna in bmw!

pa ti povem zakaj? če imam volkswagna sem kmet (ker to je meca v hribih), če imam bmw sem šminka, ponavadi ga pa vsi komaj odplačujejo. in sploh bog en daj, da bi imel eno 320i 10 let staro.


sej ne rečem da mi mece pa bmw niso všeč, sam jih ne bi imel tud če bi imel dost €€€! je dost drugih znamk z višjim rezimejom!
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Kake kvalitetne majce že neki cajta nism dobil v roke, drugače pa puloverje samo od Champion. Enga mam cca 6 let, se mu mal pozna da ni lih nov ampak je še čist ok, fajn udobn za nost, topel, itd...

Šuhe sm kupu Geox ker jih vsi tolk hvaljo, mi niso ne udobni, ne lepi, po parih mesecih uporabe pa zgledajo kot da bi jih vlak povozu, sploh ne vredni tistih 120€. Je pa res da nimam čevljev samo za po asfaltu ampak tud po kakmu drugmu terenu z njimi hodim.

Leviske so tud bolj tko, ni tapravih številk cena je pa tud taprava.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.173
2.271
113
@Ateist in @vaginko glede Lacosta! Imam doma tudi jaz 10 let stare polo majice in puloverje in so vrhunski. Lani pa sem si pri NAS v Mariboru v Lacoste butiku kupil 2 polo majci in 1 pulover in samo razočaranje. Tudi očetu sem za rojstni dan kupil 2 majici z dolgimi rokavi in sem vse odnesel nazaj, saj se je po 2 nošenjih raztegnil patent na rokavih in se ni več vrnil v prvotno stanje. Skratka tukaj v Sloveneniji me Lacoste ne vidi več. Zdaj pa nevem ali uradni butiki tukaj šibajo duplake ali pa je kaj bilo narobe z nekaj serijami zaporedoma... Imam pa en malo drazji Lacoste pulover iz tujine od lani in je vrhunski.. Tako da relativno. Mislim da bom blago kupoval še samo v kakšni Avstriji.. Sem pa drugače navdušen tudi nad kvaliteto T. Hilfigera, katerega kupujem v Peek & Cloppenburgu.. Skratka najde se še dosti kvalitetnih znamk vendar ima kvaliteta žal svojo ceno...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
V mariboru imajo v modni hiši tut lacosta in sem zadovoljen z njimi
zmaga.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.173
2.271
113
Tam nisem kupoval, jih pa "menda" zalaga to podjetje kjer sem jaz kupil zgoraj omenjena oblačila (generalni uvoznik za Sloveniji). Imajo tudi v Europarku Lacoste butik.. Skratka razočaran nad izdelki ki sem jih tam kupil. Kot sem omenil, vse kar imam od Lacosta iz tujine sem zadovoljen, prav tako oče!

Lp

PS:. Očitno nekaj ne štima, če ima foter najmanj 15 majic z dolgimi rokavi, stare tudi do 10 let in pri vseh patent štima. Pri teh novih pa se patent raztegne in se ne vrne več v prvotno stanje...
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
ksz

Obujam temo, osebno sem zadnje čase najbolj zadovoljen s ponudbo Kastner Ohler v Cityparku. Ni da ni.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Kastner & Öhler Graz - pa malu po centru povohat - ni robe, ki je ne dobis.
Pa ca. 4x letno v Parndorf Outlet.
V MB pametna roba edino v P&C.

Jeans samo Diesel tud ostala roba od Diesla je OK(jakne...), drugace pa najbolj Hilfiger - sem se nekak navado(pa razvado).
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Sam opažam, da se kvaliteta oblačil iz leta v leto slabša (pa ne samo oblačila, ampak to je že druga zgodba...).

Če je nekoč priznana blagovna znamka pomenila neko kvaliteto, bi danes težko rekel, da je temu tako oz. moraš biti tudi pri njih pozoren, da ne naletiš na pofl. Naj navedem nekaj primerov iz osebnih izkušenj:

1. kupil tanjši pulover znakme Tommy Hilfiger na razprodaji - made in China (dvomim, da bi v njihovem outletu imeli ponaredke). Mislim, da se je po prvem ali drugem pranju razparal eden od šivov. Kolegu se je zgodilo enako. Začuda se pri drugem puloverju, ki je na pogled deloval podobno, zgodba ni ponovila (stvar pa ni bila na razprodaji, torej cena x2+). Se mi je pa ponovno zgodilo enako še z enim puloverjem kupljenim na ebayu... Za primerjavo, pulover kupljen v Londonu (made in Bangladesh) je po kvaliteti daleč pred prej omenjenimi.

2. kupil polo majco Ralph Loren, tudi v njihovem outletu, po sumljivo ugodni ceni (spet made in China, tako kot večina stvari tam), po prvem nošenju spet šel eden od šivov (med rokavom in hrbtom)

3. pred časom na razprodaji kupil v emporiumu kavbojke hugo boss, ni bilo dolgo tega, ko je odpadel gumb (dobro, res da je bla fešta in se je kaj spilo, pa vseeno...) - slabo kvaliteto je potrdila tudi znanka kolega, ki je delala kot nabavni referent pri hugo bossu (menda so le srajce OK)

4. vedno sem zagovarjal kavbojke diesel kot kvalitetno robo - pri predzadnjem nakupu se mi zdi, da utegnem kmalu imeti luknjo v hlačah (mogoče sem jih kdaj sam poškodoval, ne vem). Pri zadnjem nakupu se mi je odparal šiv na luknji za gumb (ne vem kako naj razložim-ponavadi so vse luknje za gumbe zarobljene, da se le te ne začnejo parati).

Nauki zgodb bi lahko bili:
- tudi pri priznanih znamkah moraš biti pazljiv,
- če je cena sumljivo nizka, je verjetno z razlogom,
- prav tako cena ni pogoj za kvaliteto,
- enaki modeli namenjeni različnim trgom utegnejo biti tudi različne kakovosti in
- stvari narejene na Kitajskem so najšibkejše pri šivih (material je lahko enak).
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Jaz se izogibam outletom, ker ne zaupam kvaliteti robe, ki jo tržijo.Generalno gledano pa imam dobre izkušnje z večino malo dražjih znamk.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Tudi sam imam občutek, da v outlete romajo stvari, ki ne dosegajo kakovostnih minimumov za retail prodajo.